Ethereum roste zpět z popela, protože čekající transakce klesají z 90 000 na 6 000

reklama Phemex

Je to docela nějaký čas, co svět slyšel, jak je Ethereum přetížené. Zdá se však, že u mince č. 2 se věci zlepšují, protože se zdá, že přetížení klesá. Podle nedávného počtu dostupných na EtherScan se zdá, že čekající transakce klesla na 6000 čekajících transakcí.

Stoupá Ethereum z popela?

Zavedení etherea do kryptoměnového průmyslu nebyl nic menšího než zázrak. Druhá největší mince prostřednictvím tržní kapitalizace poskytla platformu a otevřela dveře nekonečným možnostem zavedením inteligentních smluv. Hlavním rysem těchto takzvaných inteligentních smluv bylo, že podporovaly decentralizaci tím, že eliminovaly uživatele třetích stran z různých průmyslových odvětví. To také vedlo k vytvoření decentralizovaných aplikací nebo tomu, co jim říkáme Dapps.

Ale jak stále více lidí začalo používat tyto chytré kontrakty a dappy, blockchain Ethereum začal být přetížený a rychlá a agilní síť se pomalu začala přetížovat, což vytvářelo spoustu problémů pro Dapps a síť jako celek.

Následující časová osa nevyřízených transakcí Etherea vypráví příběh. (podle dostupných údajů)

Bylo to v polovině roku 2018, kdy byly spatřeny zprávy o ucpání sítě Ethereum.

  • Bylo to v srpnu 2018, kdy byla podezřelá hra Dapp podobná 3D od Fomo, zvaná „Poslední vítěz“, která ucpala síť Ethereum. 8. srpna 2018 byla nevyřízená transakce na Ethereu 67124, která se díky přetížení vytvořenému posledním vítězem zvýšila 9. srpna na 78364. O týden později, 15. ledna, přetížení vystřelilo až na 82011.
  • Vzhledem k tomu, že šílenství posledního vítěze ustoupilo, počty nevyřízených transakcí se sice zlepšily, ale stále byly výrazně vyšší. Ke dni 18. září 2018 se nevyřízená transakce stabilizovala kolem 60000 transakcí, což posunulo několik tisíc transakcí na obě strany.
  • Ucpání na začátku října přineslo určitou úlevu, aby se v listopadu 2018 opět přetížilo. Počátkem listopadu údaj o nevyřízených transakcích zlomil 100k nevyřízenou značku transakce a zaznamenal 114829 transakcí, které budou dokončeny 3. listopadu.
  • Také v prosinci byla síť klidně zaneprázdněna, protože nevyřízené číslo transakce se pohybovalo kolem 90000 značek, což na konci roku 2018 jen ulehčilo.
  • 2019 říká nové světlo pro Ethereum, protože síť říká, že čekající transakce snížena na 37 000 transakcí, které mají být dokončeny, což ukazuje na mnohem stabilní a méně přetíženou síť. Zatímco přetížení odstranilo mnoho lidí, kteří to spojili jako pád Ethereum, protože mnoho Dapps se buď zhroutilo, nebo se vzdálilo od sítě.

Brzy přišel únor a Ethereum dostalo svůj tolik potřebný posilovací zásah Konstantinopol / Petrohrad upgrade, který byl prvním krokem dlouhodobého plánu, od kterého se očekává, že přetížení Etherea bude zdarma a pružnější a rychlejší síť. Zdá se, že upgrade fungoval, protože počet nevyřízených transakcí je od té doby na sestupné trajektorii.

  • 2. března 2019 činila částka nevyřízených transakcí přibližně 22000 transakcí.
  • Počet se dále zlepšil 12. března, kdy se nevyřízené transakce snížily na úroveň 16 136.
  • O víkendu 23. března se počet nevyřízených transakcí dále snížil, čímž se dostal na úroveň 11 000 transakcí
  • A dnes (zatímco jde o tisk) je toto číslo zázračná úroveň 6889 čekajících na transakce, což je číslo, které Ethereum nevidí už více než rok.

Transakce etheruZdroj: Etherscan

Následující graf ukazuje, jak se Ethereum znovu vynořuje ze sítě nevyřízených transakcí

ETH

** Graf je nakreslen pro účely prezentace a není v přesném měřítku. Získaný údaj vychází z rozsahu dostupného během daného období, nikoli z přesného počtu

Zdá se, že Konstantinopol udělal pro Ethereum zázraky a to je jen začátek vylepšení. Lze si jen představit, jaké silné by bylo Ethereum, kdyby další upgrady padly na místo pro mince číslo 2. To je také jeden z důvodů, proč se Ethereum objevuje na nákupním seznamu každého dlouhodobého investora.


Stane se Ethereum v nadcházejících dnech výkonnější sítí? Dejte nám vědět své názory na stejné.

Chcete-li sledovat aktualizace DeFi v reálném čase, podívejte se na náš zpravodajský kanál DeFi Tady.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map