Exchange Deutsche Börse Exchange To List Norilsk Nickel Token

reklama Phemex

Ceny kryptoměny vzrostly v roce 2021, bitcoiny vedly a dosáhly nového historického maxima 40 000 $. To přimělo retailové investory k nakupujte bitcoiny kreditní kartou, mimo jiné platební prostředky. 

Díky tomuto nárůstu cen si technologie zodpovědná za jejich vytvoření získala nesmírnou popularitu. Důležitou aplikací blockchainové technologie je digitalizace nebo tokenizace komodit. 

Nedávno ruská společnost Norilsk na těžbu a tavení palladia vydala svým partnerům žetony založené na komoditách. Ty byly později uvedeny Deutsche Börse. 

V tomto článku prozkoumáme některé základy blockchainu a tokenizace a jeho výhody pro investory. Analyzujeme, jak se zájmy financí a komoditního průmyslu mohou navzájem překrývat a doplňovat. 

Co je blockchain?

Blockchain je technologie za první kryptoměnou, bitcoinem. Jedná se o neměnnou distribuovanou účetní knihu, která uchovává záznamy o všech transakcích, které probíhají v její síti. 

Tyto transakce jsou organizovány v blocích a poté spojeny pomocí kryptografie. Miliony počítačů uchovávají přesnou kopii hlavní knihy, což činí databázi zcela odolnou vůči změnám. 

Blockchain je navíc decentralizovaný a bez povolení, což znamená, že nad ním nemá kontrolu žádná jednotlivá entita. Než budou povoleny zásadní úpravy databáze, je nutná shoda všech účastníků. 

Co jsou inteligentní smlouvy?

Chytré smlouvy byly přirozeným vývojem blockchainu. Jedná se o počítačové kontrakty uložené v blockchainu, které se samy provádějí pouze při splnění určitých podmínek. Tyto decentralizované aplikace umožňují blockchainům umožnit přenos čehokoli hodnotného, ​​nejen peněžních transakcí. 

Například pomocí inteligentních smluv si uživatelé mohou na blockchainu vyměňovat různá cenná aktiva, jako je pojistné, listiny o nemovitostech, leasingy, lékařské záznamy, digitalizované umění a mnoho dalších.  

Pomocí protokolů, jako jsou populární ERC-20, chytré smlouvy nám umožňují tokenizovat cokoli hodnotného a vyměňovat si jeho digitální zastoupení mezi kolegy. To vše zachováním všech výhod decentralizace a transparentnosti blockchainové technologie. 

Jaké jsou výhody tokenizace?

Tokenizace aktiv a jejich zpřístupnění prostřednictvím technologie blockchain má širokou škálu výhod: 

  • Vyhýbání se třetím stranám – díky své decentralizaci lze aktiva blockchainu vyměňovat přímo mezi partnery. Inteligentní smlouvy navíc umožňují více autonomní výměny, aniž by se spoléhaly na chybnou lidskou interakci. 
  • Snížený podvod – díky průhlednosti blockchainu se padělání žetonů stává nemožným a věrohodnost je snadno ověřitelná. 
  • Zvýšená likvidita – tokenizací nelikvidních aktiv, jako jsou těžké komodity nebo nemovitosti, mohou být vysoce likvidní. 
  • Lepší transparentnost a sledovatelnost – díky neměnnosti blockchainu jsou všechna na něm zaznamenaná data konečná. To umožňuje end-to-end sledovatelnost pro všechny tokeny registrované v síti. 

Tyto výhody přiměly společnosti jako Norilsk k tokenizaci komodit a jejich prezentaci v podobě ATDs. 

Co je token Norilsk Nickel?

Norilsk Nickel je ruská těžební a tavicí společnost a je považována za největšího výrobce palladia a vysoce kvalitního niklu na světě. 

Na začátku roku 2020 společnost spustila testovací platformu pro tokenizaci komodit ve společnosti Atomyze, a Hyperledger-založená blockchainová platforma. Žetony na platformě jsou podloženy různými kovy těženými společností, jako je palladium, kobalt a měď. 

Norilsk očekává, že během prvního roku vydání platformy tokenizuje alespoň 10% svého objemu obchodování. Toto číslo může růst na 20%, v závislosti na poptávce partnerů. 

A konečně, v prosinci 2020, byly první tokeny na platformě uvolněno průmyslovým partnerům Traxys SA a Umicore SA. 

Hlavním důvodem, který společnost uvedla pro tento krok, je to, že si přejí dodávat produkty společnosti Nornickel zákazníkům efektivněji a transparentněji. Jde o další krok pro společnost, který umožňuje zodpovědné získávání a sledovatelnost svých kovů. 

Atomyze tokenizuje aktiva pomocí technologie Distributed Ledger Technology (DLT) s cílem: 

  • Zajistěte přístupnost
  • Snížení nákladů 
  • Zvyšte transparentnost 

Podle Atomyze síť běží na veřejném cloudu IBM a je v souladu s EU GDPR. 

Od ledna 2021 a podle a tisková zpráva od společnosti Nornickel, tokeny digitální burzy se konečně objevily na veřejné burze Deutsche Börse. Společnost potvrdila, že to byl pouze první krok jejich zařazení na seznam ETC a že plánuje v následujících měsících vypsat digitální tokeny na Londýnské burze cenných papírů. 

Zabalit

Blockchain se teprve začíná prosazovat v průmyslovém světě. Aplikace této revoluční technologie jsou nespočetné – tokenizace, pro dodavatelský řetězec, farmacii, zemědělství – inteligentní smlouvy zvyšují efektivitu široké škály průmyslových odvětví. 

Pokud bude projekt Norilsk úspěšný, určitě uvidíme více těchto přechodů mezi finančním světem a komoditním průmyslem. 

Chcete-li sledovat aktualizace DeFi v reálném čase, podívejte se na náš zpravodajský kanál DeFi Tady.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map