Klíčové metriky navrhují další ethereum pro býčí rally

reklama Phemex

Bitcoin za poslední týden prolomil klíčový odpor 15 000 $ a v současné době je v pozici, kdy překonal své historické maximum z roku 2017 ve výši 20 000 $. Současně altcoiny velmi utrpěly, protože se zdálo, že lidé v probíhajícím vzestupu burzovních fondů přesouvají finanční prostředky do bitcoinů. Druhá největší kryptoměna podle tržního stropu Ether (ETH) však získává podobnou dynamiku jako bitcoiny a klíčové metriky na řetězci naznačují, že druhá největší digitální měna by mohla být v souladu s tím, že do konce roku bude sledovat podobnou vzestupnou rally roku 2020.

ETH se za poslední měsíc pohyboval mezi cenovým rozpětím od 330 do 350 USD a nakonec se mu podařilo držet krok s momentem bitcoinu, který má v současné době hodnotu 458 USD. ETH se za poslední týden podařilo získat kolem 100 USD, kde jeho ceny vzrostly z týdenního minima z 371,31 USD na 465,68 USD.

Počet ETH adres posílajících prostředky na směnu se od 1. září snížil o 53%, což je býčí znamení, protože obchodníci mají tendenci přesouvat peníze z burz, když očekávají býčí tah. Podívejme se na některé klíčové metriky řetězce, které naznačují možnou vzestupnou vlnu, která bude v blízké budoucnosti podobná bitcoinu.

Růst uživatelů

Síť Ethereum zaznamenává nárůst, pokud jde o aktivní adresy, což naznačuje, že se k blockchainu připojuje více obchodníků v naději na další býčí běh pro ETH. Objem adres rostoucích v listopadu je v souladu s rostoucí cenou.

Bitcoinový grafZdroj: Glassnode

Počet peněženek ETH, které drží alespoň 0,01 tokenu ETH, dosáhl svého maxima na svém historickém maximu v roce 2020 a dosáhl 10 116 076.

Ethereum grafZdroj: Glassnode

Kromě toho celkové srovnání objemu přenosu mezi bitcoiny a etherem za poslední pár měsíců vykazuje podobný vzorec, což naznačuje, že transakce v řetězci na obou blockchainu jsou docela podobné.

Ethereum grafZdroj: Glassnode

Nízké přetížení sítě a klesající transakce / poplatek za těžbu


Ethereum již nějakou dobu trpí rostoucím poplatkem za plyn pro transakce i pro horníky. Problém způsobil zmatek v síti kvůli rostoucímu defi humbuku, který vytvářel přetížení vedoucí k prudkému nárůstu těžby a transakčních poplatků. Poplatky však začaly klesat do konce září a od té doby byly náklady výrazně nižší.

Zvýšení transakčních poplatků a poplatků za těžbu může často vést k nízkým aktivitám v řetězci a v určitých případech může být síť nepoužitelná. Je to docela úleva, že se síti Ethereum podařilo dostat ji pod kontrolu.

Etehreův grafZdroj: Glassnode

Obchodní pár ETH / BTC dosáhne klíčové úrovně podpory v letech

Bitcoin je královská mince, o které je známo, že ve většině případů dominuje cenové rally a následují ji další altcoiny, včetně ETH, a předpokládá se, že aktuální rally je inspirována cenovým spouštěčem bitcoinu. Dalším velmi vzestupným faktorem ve prospěch ETH je skutečnost, že pár ETH / BTC zasáhl hlavní oblast podpory 0,029 po věcích.

BitcoinGraf podle TradingView

Níže jsou uvedeny některé další klíčové metriky řetězce pro ETH, které v tuto chvíli vypadají býčí,

Metriky Ethereum on chanZdroj: Coinmarketcap

Oznámení ETH 2.0

ETH 2.0 je považován za nejvýznamnější upgrade pro síť Ethereum, protože by zahrnoval přechod Ethereum od současného konsensu o těžbě založeném na Proof-of-Work (těžbu) směrem k konsensu o těžbě založeném na důkazu podílu. Vitalik Buterin, spoluzakladatel společnosti Ethereum, navrhl, aby se nová síť silně zaměřila na škálování a rozšířila kapacitu zpracování transakcí v síti o značnou rezervu.

Nová síť také přináší sázkové služby, kde uživatelé mohou uzamknout 32 ETH v síti a očekávat návratnost až 15%. Mnoho analytiků se domnívá, že nová sázková služba by oslabila prodejní stranu ETH, protože více obchodníků by raději sázelo před prodejem, což by vedlo k nedostatku nabídky ETH.

Oznámení o spuštění ETH 2.0 by mohlo hrát ve prospěch ceny ETH a dále posílit jeho vzestupnou dynamiku. Datum spuštění sítě ETH 2.0 bylo odloženo na 1. prosince a vyžadovalo by to celkem 16 384 vkladů ve výši 32 ETH, každý v celkové hodnotě 524 288 ETH v hodnotě přibližně 200 milionů. Buterin již poslal 3 200 ETH v hodnotě přes 1,4 milionu USD na adresu ETH 2.0 a očekává se, že síť dosáhne požadovaného počtu transakcí do data spuštění.

Závěr

Klíčové metriky v řetězci spolu s oznámením data spuštění sítě ETH 2.0 je Ethereum stejně připravené jako bitcoin, aby překonalo svoji historicky nejvyšší cenu roku 2017. Pokud se bitcoinu podaří i nadále posilovat své zisky, je toho málo žádný odpor pro královskou minci na cestě k ATH a ETH by těží nejen z metrik v řetězci, ale také z cenové rally královské mince.

Chcete-li sledovat aktualizace DeFi v reálném čase, podívejte se na náš zpravodajský kanál DeFi Tady.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map