Libra And Tax – UK Lawyer Investigates “Big Tax Problem” Facebook Libra Can Create

reklama Phemex

Zahájení nové měny na Facebooku není očividně to nejlepší pro každého – existuje jen málo analytiků, tvůrců politik, právníků a odborníků, kteří zvedají obočí zkoumáním hloubky stabilní mince Libra.

Váhy mohou uložit daňový problém

Poslední zpráva odhaluje, že britský právník „Dan Neidle“ vyšetřoval daňovou otázku, kterou mohou Libra britským uživatelům uvalit. Dan Neidle je partnerem v advokátní kanceláři Clifford Chance, který uvedl, že „Libra na Facebooku by byla novým problémem pro uživatele, zejména pro ty, kteří zákon dodržovali“.

Přečtěte si také – CEO Facebooku & Vedoucí sdružení Váhy hovoří „Co přesně znamená sdružení Váh

Myšlenkou měny Váh je, že „je podpořena košem rezervní měny“ a od nynějška se jí říká Stablecoin. Podle zpráv, protože váhy vázané na globální měnu, zavedou daňový problém, což by nebylo možné, pokud by jejich hodnota byla zajištěna proti domácí měně uživatele. Navíc ve skutečnosti globální sazby kolísají, a podle toho se to odrazí na domácí hodnotě držby Libra uživatele – to dále vytváří kapitálové zisky a ztráty, které jsou snadno dohledatelné pro daňové úřady, když někdo nakupuje u Libra.

Dan Neidle uvádí, že;

“Ve většině zemí budou zisky zdanitelné, což znamená, že spotřebitelé budou muset podat podrobné daňové přiznání s uvedením všech svých transakcí a aktuálního směnného kurzu a zaplatit jakoukoli splatnou daň,” uvedl Dan. “To se nám jeví jako významná překážka širokého přijetí.”

Kromě toho uvedl příklad Spojeného království, kde kapitálové zisky budou splatné, pouze pokud překročí zisk 12 000 GBP – jako takové jsou odpovědné za nahlášení zisku nebo ztráty společnosti HM Revenue & Clo (HMRC) pro každou transakci s kapitálovými zisky vznikla daňová povinnost. Je třeba poznamenat, že HM Revenue and Customs nebo HMRC je mimovládní oddělení vlády Spojeného království, odpovědné za výběr daní a další regulační režimy.

Pane Neidle komentoval že;

“Těžkým uživatelům Libra bude výpočet jejich daňové povinnosti pravděpodobně náročný úkol,”

Podle něj by to bylo překážkou širokého přijetí Facebooku. Ve své časové ose Twitteru ukazuje;

Brzy budeme mít briefing s podrobnostmi. Jak velký problém je ve Velké Británii, záleží na tom, zda si myslíte, že uživatelé, kteří podají formulář pro sebehodnocení, budou ochotni uvést seznam všech transakcí Libra. Myslím, že ne, YMMV.


– Dan Neidle (@DanNeidle) 1. července 2019

Stále přidával „s tak velkou zátěží v oblasti dodržování předpisů (pokud existuje), pro Libra by bylo docela těžké vstoupit do zóny rychlého růstu. Pokračoval pan Neidle;

„Nechápu, jak může Facebook propagovat produkt, který je na lidech, kteří se vyhýbají dani, propagovat i v malé míře, ani jak by to regulační orgány povolily,“

Facebook se těší na diskusi s daňovými úřady

S právníkem poukazujícím na daň jako na potenciální hrozbu Váh, zprávy také odhalily reakci Facebooku. Facebook proto souhlasil, že pokud bude mít Libra problém jako výhodu daňových zákonů, „jsou připraveni diskutovat s tvůrci politik“. Uvedl, že;

těšíme se na spolupráci s tvůrci politik, kteří objasňují použití stávajících daňových zákonů na kryptoměny, nebo v některých případech tyto zákony aktualizují “.

Mezitím bylo rovněž odhaleno prohlášení HMRC, že jakýkoli konkrétní bod týkající se daňových aspektů v rámci Facebooku Libra je stále příliš brzy na to – navíc ještě neschválil žádné kryptoměny jako měnu v zemi za to, že byl vydán zahraniční vládou. Rovněž pokud jde o Libru, uvedla, že stále nesplňuje požadavek zacházet jako s měnou.

Jakákoli likvidace kryptoaktiv prostřednictvím směny s různými kryptoaktivy, která se používá k nákupu zboží nebo k převodu na šterlink nebo jinou měnu, by získala / ztratila na běžných tratích.

V pokračování tohoto bodu mluvčí Facebooku dále dodal;

Lidé budou odpovědní za vyplácení daní v souladu s místními zákony v jurisdikcích, ve kterých působí. Očekáváme, že mnoho peněženek a finančních služeb postavených na Libra Blockchain poskytne lidem nástroje, které to pomohou zvládnout. “

Chcete-li sledovat aktualizace DeFi v reálném čase, podívejte se na náš zpravodajský kanál DeFi Tady.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map