Může Inside Ripple’s Plan to Fight SEC Justice, Can Ripple Win Against SEC?

Soudní spor SEC proti společnosti Ripple a dvěma jejím manažerům za prodej neregistrovaného zabezpečení přinesl zkázu pro krypto společnost v USA. Ripple ve své původní odpovědi vyvrátil všechna tvrzení o bezpečnosti XRP a dokonce ujistil své zákazníky, že nakonec vyjdou jako vítěz. Firma nyní vyšla s podrobná oficiální odpověď k obviněním vzneseným proti společnosti v soudním řízení.

Dnes jsme podali předběžnou právní odpověď na stížnost SEC. S tím začneme dát záznam na pravou míru a napravit mnoho mylných představ a rozporů v jejich tvrzeních. 1/5 https://t.co/8KVBuSzCGH

– Stuart Alderoty (@s_alderoty) 29. ledna 2021

Společnost Ripple ve své oficiální reakci na žalobu tvrdila, že nejhůře ovlivněnou žalobou SEC byli retailoví investoři, protože cena XRP v důsledku soudního sporu poklesla o více než 50%.

od podání stížnosti SEC ztratila společnost XRP téměř polovinu své tržní hodnoty, což způsobilo, že držitelé maloobchodu XRP bez vazby na Ripple – právě ty lidi, které SEC chce chránit – utrpěli ztráty miliard dolarů. Součástí mise SEC je také udržovat řádné trhy … a přesto jejich nadměrné vytváření vyvolalo na trhu zmatek.

Ripple obviňuje SEC ze zkreslujících skutečností

Ripple se obviňoval, že SEC si vybírá strany spíše než aby byl nezaujatý, protože v jednom okamžiku dokonce tvrdili, že by se Ethereum mohlo kvalifikovat jako bezpečnost, a postupem času získalo status třídy aktiv a XRP se velmi dobře vešel do stejné konzoly.

Ripple také obvinil SEC ze zničení faktů v podání žaloby třešňovým výběrem nabídek a dat, aby to bylo ve špatném světle. Řekla firma,

Naší odpovědí začneme záznam vyjasňovat. I když se nemůžeme dostat do všech specifik v tomto formátu (to se stane, jak bude postupovat případ), uvidíte, že jsme popřeli mnoho obvinění SEC. Časem uvidíte proč.

Ripple také nabídl nabídku Andrewa Ceresneyho z Debevoise & Plimpton, který případ přezkoumal a navrhl, aby se SEC rozhodla přehlédnout klíčová fakta, jako je XRP obchodované po celém světě bez jakýchkoli regulačních zásahů.

Podle Andrewa je případ SEC bezprecedentní a nedomyslený. SEC ignorovala jasný status XRP jako virtuální měny, což je v rozporu nejen se závěry jiných regulačních agentur USA, ale také s mezinárodními regulačními režimy. Za posledních osm let se trh XRP, nezávisle na aktivitách společnosti Ripple, rozrostl do masivního měřítka – obchodování na více než 200 burzách po celém světě. SEC nyní rozšiřuje koncept „investiční smlouvy“ za hranici svého zlomového bodu.

Když byl dotázán na jeho názory na toto téma, řekl Gabor Gurbacs, ředitel VanEck,

V tuto chvíli není jasné, zda je XRP měnou nebo cenným papírem. V této věci neexistuje regulační shoda.

Ripple vyvrací SEC tvrzení, že XRP je investiční smlouva

Společnost SEC obvinila společnost Ripple, že vědomě prodala jistotu nebo investiční smlouvu kupujícím, přestože věděla, že by ji podle současných předpisů mohla být považována za jistotu, a dále propagovala její cenu prostřednictvím sociálních médií a dalších kanálů, aby její cenu načerpala. Společnost Ripple ve své oficiální odpovědi vyvrátila všechna tvrzení, že jde o cenný papír nebo formu investiční smlouvy mezi dvěma stranami.

Ripple tvrdil, že XRP je virtuální měna, která si vybudovala svůj trh více než 7 let. Firma uvedla, že tvrzení, že jde o investiční smlouvu, se neudrží, protože nikdy nedržela ICO ani neslíbila budoucí tokeny. Fintechová firma nabídla shrnutí svých odpovědí, které znělo,

  1. XRP je virtuální měna, a tedy mimo jurisdikci SEC.
  2. Společnost Ripple nikdy neuzavřela investiční smlouvu s držiteli XRP.
  3. Ripple nikdy nedržel ICO, nikdy nenabízel budoucí žetony, aby získal peníze, a nemá žádný vztah s drtivou většinou držitelů XRP.
  4. Držení XRP neznamená, že osoba obdrží část příjmů nebo zisků společnosti Ripple.
  5. Prodej XRP společnosti Ripple činil mnohem méně než 1% masivního trhu XRP, který za posledních 8 let rostl.
  6. XRP Ledger, na kterém se XRP pohybuje, je zcela decentralizovaný. SEC ignoruje ekonomickou realitu transakce XRP.
  7. Holdings Ripple XRP nevytvářejí investiční smlouvu o nic víc, než holdingy DeBeers převádějí diamanty na cenné papíry.

Dejte nám vědět, pokud souhlasíte s nároky společnosti Ripple vůči SEC. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map