Mince na ochranu osobních údajů: Uškrtnou rostoucí předpisy smrt Monera, Dash a ZCash?

reklama Phemex

Rok 2019 byl rokem zvyšujících se regulací kolem kryptoměn a burzy kryptoměn následně čelily tlaku na dodržování těchto předpisů. Tento vývoj neveští nic dobrého pro soukromé coiny, včetně Monero [XMR], Dash [DASH] a ZCash [ZEC], které jsou z více a více burz stále vyřazovány, protože se burzy snaží dodržovat předpisy. Pokud vyřazování bude pokračovat, je pravděpodobné, že mince ztratí svou likviditu a hodnotu. Přežijí mince na ochranu soukromí tuto fázi nebo je jejich konec?

BitBay vyřazuje Monero [XMR]

V nedávné době oznámení, kryptoburza působící ve východní Evropě uvedla, že vyřazuje společnost Monero [XMR]. Burza přestane obchodovat s podporou XMR dne 19. února 2020. Vklady XMR budou blokovány w.e.f. 29. listopadu 2019. Také kvůli nadcházející tvrdé vidlici Monero burza zastaví výběry XMR od 29. listopadu 2019 do 5. prosince 2019. Termín pro všechny výběry XMR je 20. května 2020.

Důvodem pro zrušení podpory pro Monero je to, že kryptoměna „může u projektů selektivně využívat funkce anonymity“. Tímto způsobem si burza klade za cíl blokovat pokusy o praní peněz z externích sítí. Příspěvek BitBay říká –

“Jako licencovaná burza musí společnost BitBay dodržovat tržní standardy.” Soulad s tržními standardy a předpisy nám umožňuje poskytnout našim klientům právní jistotu a pohodlí používání burzy za účasti přátelského bankovního systému a dostupnosti platebních operátorů. “

Další vyřazení mincí z ochrany osobních údajů

Není to poprvé, co je společnost Monero vyřazena z výměny kvůli regulačním obavám. Společnost OKEx dříve oznámila, že vyřadí XMR a Dash (DASH), Zcash (ZEC), Horizen (ZEN) a Super Bitcoin (SBTC) ze své platformy. Podle posledních zpráv však burza přezkoumává své rozhodnutí vyřadit XMR a DASH ze seznamu.

Jihokorejská burza Upbit také vyřadila soukromé mince, včetně Monero (XMR), Dash (DASH), Zcash (ZEC), Haven (XHV), Bittube (TUBE) a PIVX (PIVX).

V srpnu společnost Coinbase UK oznámila, že vyřazuje ZCash.

Dříve CEX.io se sídlem ve Velké Británii také měl oznámil že to kvůli regulačním tlakům vyřadí Dash a ZCash. Zatímco CoinGecko stále zobrazuje Dash ve svých seznamových párech, ZCash ve svém seznamu párů mincí chybí.

V květnu loňského roku Coincheck vyřadil XMR, ZEC a DASH na základě objednávky japonského regulátora – Financial Services Agency.

The Culprit – cestovní pravidlo FATF

Finanční akční skupina (FATF) je důvodem většiny vyřazení mincí na ochranu soukromí. FATF je mezivládní organizace složená z 39 členských zemí, jejímž cílem je rozvíjet politiky zaměřené na prevenci a přijímání opatření proti praní peněz.

Cestovní pravidlo FATF vyžaduje, aby burzy kryptoměn, někteří poskytovatelé digitálních peněženek a další kryptofirmy sdíleli údaje o zákaznících, jako jsou jména a čísla účtů, s institucemi zapojenými do přijímání převodů fondů. V případě soukromých mincí se burzy obávají nesouladu, protože je obtížné tyto údaje sbírat kvůli jejich anonymitě.

Pokud burzy budou i nadále vyřazovat soukromé mince, mince ztratí svoji likviditu a následně hodnotu. A takto skončí život mincí na ochranu soukromí. Vyřazení ze seznamu již ve skutečnosti začalo mít dopad na hodnotu soukromých mincí.

Ceny Monero, Dash a ZCash

25. listopadu ZCash dosáhl svého historického minima na 25,27 $. Ačkoli se začal zotavovat a obchoduje na úrovni 28 USD, ztratil více než 99% hodnoty svého historického maxima 3191 USD, kterého dosáhl v říjnu 2016.

ZcashZdroj: CoinGecko

Monero se také nedaří skvěle. Má 90% své hodnoty svého historického maxima 542 USD a v současné době se obchoduje za 54 USD. Mince si však i přes prudký pokles hodnoty udržela pozici mezi 20 nejlepšími mincemi podle tržní kapitalizace.

Zdroj: CoinGecko

Dash je na stejné lodi jako ZCash a Monero. Ztratila více než 96% své hodnoty ze svého historického maxima 1493 USD, kterého bylo dosaženo na vrcholu kryptoměny v prosinci 2017. Nyní se obchoduje za 51 USD.

PomlčkaZdroj: CoinGecko

Existuje naděje na ochranu osobních mincí?

U osobních mincí nemusí být vše ztraceno. Mnoho členů krypto komunity stále věří, že z této obtížné fáze vyjdou mince na ochranu soukromí vítězně.

Lina Seiche, ředitelky globálního marketingu BTSE, pokud se domnívají, že vyřazení Monera nepomůže burzám v boji proti praní peněz, protože uživatelé se přesunou z burz, které vyžadují KYC, na burzy, které KYC nevyžadují. Pokud se to aktualizuje, pak soukromým coinům se bude i nadále dařit na podzemních trzích a na menších burzách, které jsou schopné obejít předpisy.

Pokud burzy opravdu chtějí bojovat proti praní peněz, vyřazení ze seznamu $ XMR z burz je krátkozraký přístup. Vše, co děláte, je přenos provozu z platforem pomocí opatření KYC na podobné platformy @bisq nebo @ pohodlný které nedělají KYC, což ztěžuje život vaší řetězové analýze. https://t.co/p9tzA7Onx4

– Lina Seiche (@LinaSeiche) 26. listopadu 2019

Kyle Samani, řídící partner společnosti Multicoin Capital, je toho názoru, že mince na ochranu osobních údajů se po ukončení těchto útrap pravděpodobně dostanou do „epického návratu“..

Vypadá to, že hromadný odpis soukromých mincí teprve začíná

Nakonec tu bude místní patro, ale mám pocit, že jsme od toho dost daleko. Jakmile mince po soukromí prokáží svoji odolnost po všech těchto útrapách, mohly by se vrátit do epického comebacku https://t.co/3veb6eNIFM

– Kyle Samani (@KyleSamani) 26. listopadu 2019

Zdá se, že Binance není rušen ostatními burzami, které vyřazují mince z ochrany soukromí, což je patrné ze skutečnosti, že nedávno přidala do svého půjčovacího programu Monero, ZCash a Dash.

Výkonný ředitel společnosti Dash navíc nedávno posílil a napsal blogový příspěvek, aby dokázal, že Dash je stejně kompatibilní s cestováním FATF jako bitcoin. Ve skutečnosti je služba Dash volitelnou funkcí ochrany osobních údajů a mince se řídí stejným pravidlem jako bitcoiny a všechny transakce Dash se zaznamenávají na veřejném blockchainu. Výkonná moc také tvrdí, že Dash nese nižší riziko nesouladu než Bitcoi. Doufejme, že vysvětlení pomůže burzám a regulačním orgánům vidět Dash v jiném světle.

Je to konec soukromých mincí, nebo se vrátí? Sdílejte s námi své názory v komentářích níže! 

Chcete-li sledovat aktualizace DeFi v reálném čase, podívejte se na náš zpravodajský kanál DeFi Tady.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map