Ripple uvádí na trh další produkt pro řešení neefektivity a vysokých poplatků při přeshraničních platbách

reklama Phemex

Vzhledem k tomu, že se přijetí řešení založených na Ripple mezi bankami a finančními institucemi zvyšuje, Ripple nyní vyvíjí a přizpůsobuje produkty, které poskytují řešení konkrétních problémů určitých finančních institucí nebo řešení specifických pro region. Nedávným přírůstkem do tohoto seznamu je funkce „multi-hop“, která se snaží poskytnout řešení pro regiony světa, kde jsou přeshraniční platby neefektivní a sužované vysokými poplatky.

„Multi-hop“ společnosti Ripple: řešení pro menší finanční instituce ke zvýšení likvidity

Společnost Ripple, která je nyní partnerem všech předních finančních institucí po celém světě, dobře chápe, že neúčinné řízení globální likvidity je největší překážkou pro přeshraniční platby ve všech regionech po celém světě. Uvědomuje si také skutečnost, že některé oblasti světa, jako je region jihovýchodní Asie, byly do značné míry nedostatečně využívány korespondenčním bankovnictvím, které ztěžovalo přeshraniční platby navzdory nejlepším technologiím, které Ripple může poskytnout. Pro řešení této situace a problém rozšíření své klientské základny na teritoria, která čelí problémům jako jsou tyto, představila společnost Ripple novou produktovou funkci nazvanou „multi-hop“. Tato nová funkce nyní umožňuje menším finančním institucím vypořádat platby bez tření jménem jiných finančních institucí v síti.

„Multi-hop“ také eliminuje potřebu přímého individuálního spojení (nebo bilaterálního vztahu) mezi finančními institucemi za účelem vypořádání platby. Pomocí multi-hopu bude možné přijímat a předávat platby bez dvoustranných vztahů mezi původci a přijímajícími institucemi.  

Chybějící standardní integrace regionálních přeshraničních plateb v současné době vyžaduje nákladná řešení. Sousední země, které spoléhají na systém korespondenčního bankovnictví, musí nejprve převést měnu na americké dolary, poté se vyrovnat s více korespondenčními bankami, než budou nakonec vyměněny za měnu používanou v přijímající instituci. Tento těžkopádný proces vyžaduje řadu poplatků, včetně dvou sad deviz.

První bankou, která tento produkt použije, bude Siam Commercial Bank (SCB), která navzdory tomu, že je jednou z největších bank v ASEAN nebo v regionu jihovýchodní Asie, čelí problémům korespondenčního bankovnictví se svými sousedními regionálními zeměmi. SCB je nejstarší a čtvrtou největší komerční bankou z hlediska celkových aktiv, vkladů a půjček. Pochopení měnících se časů přijímá banka digitalizaci a plánuje do roku 2020 zredukovat svoji pobočkovou síť na 1145 poboček na 400 poboček. Má také 108 devizových kiosků a 9 142 sítí ATM.

Tisková zpráva rovněž uvádí výhody, které může multi-hop poskytnout SCB a regionu ASEAN. Cituje

“S multi-hopem se finanční instituce mohou připojit přímo k SCB, které se mohou vypořádat a vyplatit v celém regionu, aniž by opakovaně měnily měny a přidávaly vysoké poplatky.” Výsledkem je bezproblémový platební zážitek do az regionu ASEAN. U menších finančních institucí, které dříve neměly možnost provádět platby do ASEAN, multi-hop demokratizuje přístup do těchto zemí a usnadní platby bez ohledu na velikost plateb nebo skupinu likvidity jejich finančních institucí. “

Přečtěte si také: Zvlnění připraveno udělat obrovský dopad s vysoce očekávanou bobtnavou událostí

Multi-hop může být velkou pomůckou pro sektor malých a středních podniků – a také přidat do dosahu společnosti Ripple

Jelikož tato nová funkce produktu významně snižuje poplatky, demokratizuje přístup do zemí a usnadňuje platby, bez ohledu na velikost platby nebo skupinu likvidity jejich finančních institucí., Hlavním příjemcem tohoto produktu by byl sektor malých a středních podniků. V současné době je u tradičního bankovnictví proces přeshraničních plateb těžkopádný (jak je vysvětleno v předchozí části) a vyžaduje četné poplatky, včetně dvou sad deviz, a ponechává malým a středním podnikům malou nebo žádnou podporu pro platby nízké hodnoty které musí malé a střední podniky (MSP) dělat.

Pokud malé a střední podniky dokážou tento produkt dobře využít v ASEAN, znásobí to také dosah a přijetí Ripple, protože malé a střední podniky jsou začínajícím odvětvím v ASEAN a odhaduje se, že jsou odpovědné až za 60 procent zaměstnanosti v rozvojovém světě, ale tento počet se předpokládá, že v zemích ASEAN dosahuje až 70 procent.


Pomůže funkce „multi-hop“ společnosti Ripple získat klienty v teritoriích, jako je ASEAN? Dejte nám vědět své názory na stejné.

Chcete-li sledovat aktualizace DeFi v reálném čase, podívejte se na náš zpravodajský kanál DeFi Tady.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map