Tento týden v Cryptos: Square zvyšuje prodej bitcoinů, zatímco Walmart nuly na stabilnícoin

reklama Phemex

Klíčové body

  • Diskuse o bitcoinu Reddit je pozitivní
  • Square ve 2. čtvrtletí prodal 125 milionů BTC
  • SEC může outsourcovat kryptoměny
  • Walmart patentuje stabilní minci
  • Stupně šedi pomocí Coinbase Custody
  • S Korea zahájila zónu bez regulace

Diskuse o bitcoinu Reddit je pozitivní

Zájem o bitcoiny rozhodně roste a je zdaleka pozitivní. A přichází další číslo, které to podporuje. Techničtí vědci společnosti Comparitech analyzovali více než 48 000 příspěvků Reddit a 7500 článků z různých prodejen, aby zjistili, které kryptoměny jsou zobrazeny za nejvýhodnějších podmínek. Studie dospěla k závěru, že 85,5% témat souvisejících s kryptoměnou bylo pozitivních. Výzkum také koupil, že to nejsou jen bitcoiny, ale dokonce i altcoiny jako Cardano, Ether, Litecoin a Tron měly 85% až 90% příznivé nálady.

Square ve 2. čtvrtletí prodal 125 milionů BTC

Pozitivní sentiment vůči bitcoinu je nyní jasně viditelný ve finančních výsledcích společností, které s ním pracují. Podle nejnovějšího oznámení společnost Payments ve druhém čtvrtletí roku 2019 vygenerovala výnosy z bitcoinů (BTC) 125 milionů dolarů prostřednictvím své mobilní platební služby Cash App. Podle oznámení o výsledku zisk společnosti z bitcoinů částečně těží z cenového růstu kryptoměny číslo jedna za čtvrtletí. V důsledku tohoto růstu cen došlo také k odpovídajícímu zvýšení objemu bitcoinů. Výsledkem byl hrubý zisk společnosti ve výši 2 milionů USD.

SEC může outsourcovat kryptoměny

Tento týden došlo k dalším novinkám ohledně rozhodnutí SEC provozovat přední krypto uzly. Nedávno publikovaný dokument odhalil, že americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) plánuje najmout dodavatele, aby provozovali konkrétní plné uzly kryptoměny pro vládní agenturu. Podle dokumentace SEC regulátor požaduje, aby dodavatelé třetích stran provozovali uzly pro Bitcoin Core (BTC), Ripple (XRP) a Ethereum (ETH) za účelem sledování rizik dodržování předpisů.

Walmart patentuje stabilní minci

Po Facebooku Libra další americký firemní gigant rozpoutal své plány vstoupit do krypt. A tentokrát jeho Walmart. Podle nedávného podání patentu společností by maloobchodní gigant Walmart mohl pracovat na vydání stabilního kurzu vázaného na USD. Přihláška, kterou tento týden zveřejnil Americký úřad pro patenty a ochranné známky (USPTO), nastiňuje metodu „generování jedné digitální měnové jednotky vázáním jedné digitální měnové jednotky na běžnou měnu“, což znamená stabilizovaný stabilní dolar. Mohlo by to také poskytnout domácnostem s nízkým příjmem, které považují bankovnictví za nákladné, s možností „nakládat s bohatstvím v instituci, která dokáže uspokojit většinu jejich každodenních finančních a produktových potřeb“, uvádí se v podání..

Stupně šedi pomocí Coinbase Custody

Reputace společnosti Coinbase, že je bezpečným správcem kryptoměn, v minulosti přilákala mnoho klientů a nadále tak činí. Nedávným přírůstkem do tohoto seznamu jsou investice ve stupních šedi. Podle posledních zpráv společnost Grayscale Investments využila Coinbase Custody, aby sloužila jako nový poskytovatel zabezpečení pro její držba digitálních aktiv. Společnost Grayscale tvrdí, že drží ve správě celková aktiva ve výši 2,7 miliardy USD, podle své poslední čtvrtletní zprávy více než zdvojnásobil svůj podíl v Q1 na 1,2 miliardy USD. Ve stupních šedi jsou bitcoiny, bitcoinové hotovosti, Ethereum, Ethereum Classic, Litecoin, Stellar Lumens, XRP a Zcash. Coinbase Custody také hodlá držet token Grayscale’s horizon (ZEN), dokud nebude schváleno regulačními orgány na podporu aktiva.

Jižní Korea zahájila zónu bez regulace


Jižní Korea opět prokázala, že to s kryptoměnami a jejich budoucností v zemi myslí vážně. Proto se rozhodlo využít začínající průmysl v zemi tím, že pro kryptofirmy nabídne částečnou zónu bez regulace. Podle dostupných zpráv byl Busan národní vládou Jižní Koreje prohlášen za „bezregulační“ zónu pro vývoj blockchainu, což je krok dlouho očekávaný, nyní však formalizovaný jako součást většího liberalizačního tlaku. Zug, Švýcarsko je považován za jeden z modelů pro tuto zónu. V oznámení se rovněž uvádí, že BNK Busan Bank, místní instituce kótovaná na Korejské burze, bude dohlížet na správu blockchainu, pokud jde o finance a může vyvíjet stabilnícoin vázaný na vyhrané.

Chcete-li sledovat aktualizace DeFi v reálném čase, podívejte se na náš zpravodajský kanál DeFi Tady.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map