reklama Phemex

Poslední týden na trhu s kryptoměnami zůstal trochu vzrušující, a to nikoli z hlediska pohybu trhu, ale z hlediska institucionálního vývoje probíhajícího v kryptoměře. Celkový trh s kryptoměnou zůstal pod tlakem, zatímco ztratil tržní kapitalizaci kolem 25 miliard dolarů.

Tři nejlepší kryptoměny: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) a Ripple (XRP) zaznamenaly velké zpětné vazby testující některé klíčové úrovně podpory. Podívejme se trochu podrobně.

Rise-Fall-Rise of Bitcoin (BTC) minulý týden

Bitcoiny (BTC) nedokázaly udržet hybnost počátků týdne a zaznamenaly zásadní návrat, když se blížily úrovni 19 400 USD. Po většinu minulého týdne zůstala největší kryptoměna na světě na sestupné trajektorii a prolomila některé zásadní úrovně podpory.

Bitcoin-BTC - 19 000 $Zdvořilost: CoinMarketCap

V pátek cena bitcoinu (BTC) klesla pod svou rozhodující podporu 18 000 USD, nicméně zaznamenala silný pokles z úrovně 17 600 USD a za posledních 36 hodin získala téměř 1200 bodů. Na druhou stranu se institucionální účast v bitcoinech (BTC) mezi týdny nadále zvyšuje.

  • Bitcoin nadále získává ocenění od investorů z Wall Street a velkých institucí. Milionářský investor a šéf Bridgewater Associates – Ray Dalio – uznal, že BTC se ukazuje jako silná alternativa ke zlatu. JPMorgan rovněž upozorňuje na systematické odtoky ze zlatých ETF od října 2020 a na druhou stranu k významným přílivům v bitcoinových fondech. Vnímání toho, jak se bitcoiny podílejí na tržním podílu zlata, se pomalu mění v realitu a každým dnem zesiluje.
  • Kryptoměnové firmy a další bankovní instituce se začaly zahřívat na bitcoiny (BTC). Tyto společnosti začaly budovat služby, které překlenují propast mezi tradičními trhy a bitcoiny. Kryptoburza Bittrex oznámila možnost obchodování s tokenizovanými akciemi, zatímco Fidelity Digital Assets ohlásila hotovostní půjčky zajištěné bitcoinem pro instituce ve spolupráci s BlockFi. Podobně britská bankovní nadnárodní společnost Standard Chartered oznámila, že v roce 2021 začne nabízet kryptoměnové služby na základě schválení britským úřadem Financial Conduct Authority (FCA).
  • Zajišťovací fondy a velké instituce minulý týden nadále nalévaly více do bitcoinů (BTC). MassMutual, 169 let starý pojišťovací gigant, oznámil investici ve výši 100 milionů dolarů do bitcoinů prostřednictvím správce aktiv NYDIG. Společnost Business Intelligence MicroStrategy také potvrdila nabídku konvertibilních bankovek v hodnotě neuvěřitelných 650 milionů $ a hodlá použít čistý výtěžek do bitcoinů (BTC).

Cena ETH opravuje 10%, ale rychle se zotavuje

Ethereum (ETH) se snažilo udržet více než 600 dolarů, protože šílenství kolem spuštění Ethereum 2.0 Beacon Chain se rozplývá. Začátkem týdne cena ETH prudce korigovala a ztratila 10% své ceny. Měl však prudký odraz od úrovně 540 $. Ethereum za poslední týden dvakrát testovalo tuto podporu ve výši 540 USD. ETH se vzpamatoval na své cestě zpět k 600 USD a v současné době se obchoduje za 583 USD s tržním stropem 66,3 miliardy USD.

Zdvořilost: CoinMarketCap

Kromě bitcoinů zůstává Ethereum (ETH) jednou z nejlepších možností pro instituce. A zpráva předložený Grayscale SEC poznamenává, že společnost Grayscale Ethereum Trust (ETHE) zakoupila téměř 11444 ETH v hodnotě obrovských 75 milionů dolarů. ETHE je druhým největším kryptofondem ve stupních šedi a představuje 14% jeho celkových spravovaných aktiv (AUM).

Ripple je XRP pod prodejním tlakem

Ripple XRP zůstává pod prodejním tlakem, protože za poslední týden opravil téměř 20%. XRP v posledním týdnu pokračuje v klesající dynamice a dokonce se posunula pod rozhodující podporu 0,50 $. Na rozdíl od bitcoinu (BTC) a etherea (ETH) cena XRP odmítla vidět jakýkoli obrat.

Zdvořilost: CoinMarketCap

Síť Flare Network nedávno zaznamenala oficiální snímek hlavní knihy XRP. Cílem je představit XRP do DeFi ekosystému v blockchainové síti Ethereum. K zahájení aktivity budou všem zúčastněným stranám XRP přiděleny žetony Flare’s Spark (FRXP).

“Je fantastické vidět společnosti, které budují systémy, které přidávají XRP užitečnost, a myslím si, že schopnost používat XRP přímo v inteligentních kontraktech bude nesmírně užitečná,” řekl CTO Flare.

Jakmile bude aktualizace Flare spuštěna, mohou držitelé tokenů XRP generovat tokeny Spark (FXRP) vázané na XRP a používat je v rámci ekosystému DeFi založeného na ethereu.

Chcete-li sledovat aktualizace DeFi v reálném čase, podívejte se na náš zpravodajský kanál DeFi Tady.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me