Universal Protocol Alliance vydává UPT Token, ale může obstát v konkurenci?

reklama Phemex

Universal Protocol Alliance nyní vydala svůj Universal Protocol Token (UPT,) novou kryptoměnu zaměřenou na zlepšení interoperability. Aliance se skládá z několika členských projektů a organizací, mimo jiné OmiseGO, Blockchain at Berkeley a Cred. Účtováno jako token „mega-utility“, UPT si klade za cíl vyniknout před konkurencí tím, že držitelům nabídne více případů použití.

 The Universal Protocol Alliance svolané s cílem překonat jednu z dalších velkých výzev blockchainu, tou je interoperabilita. Uvedenou misí Aliance je přivést do kryptoměny 100 milionů nových uživatelů. Vzhledem k tomu, že v současné době existují pouze 42 milionů bitcoinových peněženek podle Statisty existuje vysoká ambice.

Od svého vzniku v roce 2018 Aliance vyvíjí platformu Universal Protocol Platform, která uživatelům umožní interakci s více kryptoměnami prostřednictvím jediného blockchainu. Nyní je spuštěno UPT, což je nativní token platformy a základní token utility pro ekosystém Universal Protocol. UPT je aktuálně k dispozici jako úvodní výpis na internetu Bitcoin.com výměna. Na burze je také seznam různých stablecoinů Universal Protocol, včetně Universal Dollar (UPUSD) a Universal Euro (UPEUR.)

 Když mluvíme o zahájení UPT, JP Thieriot, spoluzakladatel UP Alliance and Uphold, uvedl:

 „Token univerzálního protokolu je řešením pro podniky, spotřebitele a vlády, jak velké, tak i malé, vyžadující řešení pro digitální manévrování aktiv kdekoli a kdykoli.“

 Multi-Utility Token

 V současné době nabízí UPT držitelům několik nástrojů na základě aktivit členů Aliance. Například držitelé UPT mohou vkládat své tokeny na půjčovací a výpůjční platformu Cred a prostřednictvím funkce CredEarn generují úroky na jakýchkoli UP tokenech, jako jsou výše zmíněné stablecoiny.

Platforma digitálních peněz Uphold je také členem Aliance, což znamená, že držitelé UPT mají nárok na slevy při obchodování na Uphold. Rovněž mohou získat další digitální měnu zpět spuštěním debetní karty Uphold.

Pokud používáte systém vypořádání plateb OmiseGO, mohou držitelé UPT platit poplatky ve svých žetonech. UPT také kupuje slevy na konference a akce pořádané členem Alliance Blockchain v Berkeley a snížené poplatky za audit kódu u bezpečnostní společnosti CertiK.

 UPT vs. BNB

V tomto bodě vývoje kryptoměny existují doslova tisíce tokenů. Jen velmi málo z nich však slouží více než jednomu účelu, i když existuje několik výjimek. Jedním komparátorem může být token Bance Binance, který je burzovním gigantem tvrdí má přes 120 případů použití uvnitř i vně ekosystému Binance.

První případ použití BNB byl jako klíč ke zlevněným obchodním poplatkům na platformě Binance. Tyto slevy se však časem sníží, takže tým v Binance neustále zavádí další funkce navržené tak, aby zajistily trvalou přitažlivost BNB. Protože Binance rozšířil svoji stopu na více služeb, získal token BNB další užitečnost.

Nyní mohou držitelé BNB investovat do nových spuštění tokenů prostřednictvím platformy Binance Launchpad IEO, možnost získávat úroky účastí na platformě Binance Lending a platit poplatky za obchodování na Binance DEX. BNB je také nativním tokenem blockchainu Binance od jeho spuštění na začátku tohoto roku.

 Binance také vytvořil několik partnerství a úsilí o spolupráci, což umožnilo případy použití pro BNB mimo vlastní ekosystém. Uživatelé si například mohou rezervovat lety a hotely na TravelbyBit a Trip.io platformy nebo najímejte nezávislé pracovníky prostřednictvím CanWork.

 Partnerství není totéž jako interoperabilita

S více než 100 případy použití, které se vytvořily během dvouleté životnosti, má BNB jistě výhodu nad UPT jako rodící se token integrovaný do pěti členských projektů Aliance. Kde UPT může mít výhodu nad BNB, je ve své skutečně interoperabilní povaze.

Každý, kdo používá BNB mimo ekosystém Binance, závisí na spolupráci mezi Binance a konkrétní společností. Pokud se vztah rozpadne, pak uživatel možná zjistí, že si již nemůže rezervovat lety nebo najmout freelancery u BNB. Naproti tomu UPT je založen na platformě Universal Protocol, což znamená, že jeho použití není závislé na obchodním vztahu, aby si zachovalo svou užitečnost.

V jeho prospěch navíc funguje věk tokenů BNB. Pokud se ukáže, že UPT je populární, bude připojení k Alianci atraktivnější vyhlídkou pro další projekty. Pokud k tomu dojde, mohla by UPT v konečném důsledku dramaticky zvýšit svou užitečnost napříč širokým spektrem blockchainových platforem a projektů.

 Interoperabilita je jednou z největších výzev, kterým blockchain čelí. Pokud univerzální protokol dokáže tento konkrétní problém prolomit, nebude trvat dlouho, než překoná konkurenci.

Chcete-li sledovat aktualizace DeFi v reálném čase, podívejte se na náš zpravodajský kanál DeFi Tady.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map