Volkswagen uzavírá další partnerství Blockchain s IOTA pro „Digital CarPass“

reklama Phemex

Volkswagen, jedna z mála automobilových společností, která přijímá a experimentuje s využitím blockchainových technologií. Vytvořila mnoho partnerství s blockchainovými společnostmi, aby využila obrovský potenciál, který nabízí pro automobilový průmysl, včetně údržby, logistiky, vozidel s vlastním pohonem a specializovaných řešení, jako jsou odometry odolné proti neoprávněné manipulaci. V nedávném kroku společnost Volkswagen uzavřela partnerství s projektem IOTA a uvedla na trh svůj první funkční produkt s názvem Digital CarPass.

Digital CarPass – budoucnost hodnocení kilometrů

Projekt, na kterém IOTA a Volkswagen pracují, je služba známá jako „Digital CarPass“. Je to jako vysvědčení pro vozidlo, které používá distribuovanou účetní knihu k zajištění spolehlivosti údajů, jako je počet najetých kilometrů. Pro rozvoj této technologie Volkswagen využil nadaci Iota Foundation, berlínskou neziskovou organizaci a jednu z nejznámějších iniciativ v krypto komunitě..

Vedoucí blockchainu společnosti Volkswagen Benjamin Sinram na akci v izraelském Tel Avivu rozpracoval 5 pilotů blockchainu, které automobilový gigant sledoval, z nichž byla iniciativa s IOTA nejvzdálenější ve vývoji. IOTA a Volkswagen oznámily své partnerství v únoru 2018, ale tato zpráva představuje první významný vývoj v jejich společném úsilí přinést IoT do automobilového průmyslu. Zahájení bude milníkem projektu a veřejným testem, který jim umožní posoudit účinnost a kvalitu. Sinram uvedl, že CarPass bude spuštěn počátkem roku 2019.

IOTA sdílela stejné zprávy pomocí svého twitteru

“Za vývoj technologie.”, #Volkswagen poklepal na #JOTA Foundation, berlínská nezisková organizace a jedna z nejznámějších iniciativ v # krypto společenství. Sinram to řekl #CarPass bude spuštěno počátkem roku 2019. “ #VW #Spleť #SmartMobility https://t.co/sKGFBrQLSK

– IOTA News (@iotatokennews) 26. srpna 2018

Přečtěte si také: Dlouhodobě očekávaná desktopová peněženka IOTA Trinity Beta konečně tady, MIOTA skočí o 4%

Volkswagen a Blockchain – perfektní shoda

Na jeho adresu, Benjamin Sinram, hovořil také o další aplikaci blockchainu, Sinramův tým vyvíjí otevřenou knihu pro sledování dodavatelského řetězce automobilů od výrobce k zákazníkovi.


Dalším projektem je „nabíjecí protokol“ pro elektrická vozidla provozovaná v síti Ethereum navržená nadací Energy Web Foundation, která je obdobou Ioty, ale zaměřuje se na aplikace krypto v energetickém průmyslu..

Sinram také představil projekt zaměřený na dokumentaci softwarového kódu zabudovaného do konkrétních vozidel. V příkladu, který uvedl,

„V případě nehody nám blockchain umožňuje dokumentovat a prokázat aktuální verzi softwaru automobilu. Máme veřejný důkaz o integritě dat. “

Potenciálně může tento druh technologie poskytnout reakci na skandál podvádění emisí nafty společnosti, ve kterém se společnost Volkswagen přiznala k programování motorů některých modelů tak, aby při testování vozidel produkovaly nižší než normální emise..

V červnu tohoto roku byl Volkswagen vyslechnut ve spolupráci s litevskou společností carVertical, která vyvinula platformu pro zprávy o historii ojetých vozidel. Byl dokonce přidán do inkubátoru budoucnosti mobility Volkswagen (VW) v Drážďanech. Podle zástupců je carVertical považován za nejúspěšnější počáteční nabídku mincí v automobilovém průmyslu (ICO). Tým dosáhl svého cíle, když během své kampaně ICO v lednu 2018 získal téměř 20 milionů dolarů. Aplikace Historie záznamů byla navržena tak, aby zabránila podvodům s ojetými automobily, jak uvádí blog carVertical. V aplikaci může uživatel najít záznamy podle identifikačního čísla vozidla (VIN) umístěného v jeho technickém pasu nebo na těle automobilu.

Web společnosti Volkswagen na blockchainu uvádí, že modely blockchainu pokrývají řadu různých přístupů, z nichž všechny mají jednu společnou věc: jsou velmi bezpečné. A skupina Volkswagen chce použít tuto bezpečnostní a nedovolenou manipulaci blockchainu v různých odvětvích automobilové společnosti, která zahrnuje údržbu, logistiku a digitální aplikace ke specializovaným řešením, jako jsou údaje počítadla ujetých kilometrů.

S takovým úsilím se tým blockchainu ve Volkswagenu snaží vypadat, že se chystá změnit způsob, jakým automobilový průmysl funguje.

Dokáže Volkswagen změnit způsob fungování automobilového průmyslu? Dejte nám vědět své názory na stejné.

Chcete-li sledovat aktualizace DeFi v reálném čase, podívejte se na náš zpravodajský kanál DeFi Tady.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map