Analýza bitcoinů: Proč SEC může schválit bitcoin ETF? Co se tentokrát liší?

Minulý měsíc se aplikace pro bitcoinové ETF znovu dostala do kanceláře US SEC. CBOE, VanEck a SolidX, tentokrát spolužadatelé, již dříve jednotlivě čelily odmítnutí. Přesto žadatelé a spousta lidí, kteří mají nad touto událostí pozorný pohled, věří, že tentokrát by se mohl postoj SEC změnit. Tato aplikace nebyla prvním pokusem o dosažení SEC. Předtím to bylo odmítnuto. Ani žadatelé o to nebyli noví.

Proč byla zamítnuta předchozí žádost?

SEC dříve bitcoiny třikrát odmítl, ale tentokrát to vypadá příznivě

První pokus o vytvoření bitcoinového ETF zahájili dvojčata Winklevoss v březnu 2017. Navrhli, aby se fond pouze pro bitcoiny obchodoval jako běžná akcie pod symbolem „COIN“. Komise SEC se rozhodla zabránit navrhovanému ETF poté, co citovala „obavy z potenciálu podvodných nebo manipulativních činů a praktik“. Co přimělo SEC odmítnout návrh bitcoinového ETF?

  • V prosinci 2017 Chicago Board Options Exchange (Cboe) podala u americké Komise pro cenné papíry (SEC) seznam více ETF bitcoinových futures, které také čelily odmítnutí.
  • V lednu 2018 SEC odmítla plány členů dvou obchodních skupin na Wall Street, Institutu investičních společností a Asociace pro cenné papíry a finanční trhy s cílem zřídit fondy obchodované na burze (ETF) pro bitcoiny a další kryptoměny. Ty byly znovu zamítnuty, protože SEC zjistila, že existuje řada významných otázek ochrany investorů, které je třeba posoudit, než sponzoři začnou nabízet tyto prostředky retailovým investorům.
  • Hlavním problémem byla likvidita a pověstná volatilita trhů s kryptoměnami, díky nimž by retailový investor ztratil své investice. Dalšími hledanými tématy byla vazba, bezpečnost majetku a potenciální manipulace

V březnu 2018, poté, co SEC odmítla další dva pokusy o ETF (jedním z nich je SolidX Management – současný spolužadatel), prezident CBOE Global Markets sáhl po SEC a podpořil vytvoření burzovního obchodovaného fondu (ETF)..

„Komise by neměla stát v cestě tomu, aby tyto ETP přicházely na trh“ 

Přečtěte si také: Bitcoin Futures Volume Spike on CME, Signaling Wall Street Money Moving to Cryptos

Čím se tentokrát liší návrh bitcoinu ETF

Aplikace předložená společnostmi CBOE, VanEck a SolidX byla připravena s ohledem na všechny důvody uvedené dříve SEC. Podrobnosti, ve kterých je dokument připraven, jsou působivé.

Zdá se, že všechny důvody byly vyřešeny.

  • Pokud jde o ochranu retailových investorů, velikost investice je nastavena na vysokou hodnotu, aby byl produkt mimo dosah velmi malých retailových investorů. Každá akcie by podle návrhu měla představovat 25 bitcoinů, což je pro retailového investora příliš drahé
  • Dříve neexistovaly žádné služby úschovy, které paní Dalia Blass, ředitelka divize správy investic, americké cenné papíry a burza, zmínila v odpovědi, která odmítla vznik ETF v lednu 2018. Naštěstí jsou nyní depozitní služby pro kryptoměny nyní k dispozici u Coinbase a švýcarské burzy  
  • Pokud jde o krádež způsobenou hackerem, aplikace zmiňuje, že všechny bitcoiny držené Trustem budou uloženy pomocí „multi-podpisových chladírenských peněženek“. Navíc: „Pro účely zálohování a zotavení po havárii bude Trust udržovat zálohy peněženek chladírenského úložiště v místech geograficky distribuovaných po celých Spojených státech, včetně severovýchodu a středozápadu.“ Budoucnost prosadila bezpečnostní prvek přidáním pojištění k podkladovým aktivům.

Plánuje zachovat komplexní pojistné krytí, které je sjednáno různými pojišťovacími dopravci. Pojistná smlouva bude obsahovat počáteční limity 25 milionů USD v primárním krytí a 100 milionů USD v nadměrném krytí, se schopností zvýšit krytí v závislosti na hodnotě bitcoinů držených Trustem. Vzhledem k tomu, že hodnota bitcoinových podílů Trustu přesahuje celkových 125 000 000 USD pojistného krytí, učinil sponzor opatření pro další pojistné krytí s cílem udržet pojistné krytí v poměru jedna ku jedné s bitcoinovými podíly Trustu oceněnými v USA dolarů tak, že za každý dolar bitcoinů držených Trustem existuje stejné množství pojistného krytí.

“Dříve byla likvidita vnímána také jako problém.” Nyní, když byly spuštěny bitcoinové futures, existuje slušný objem generovaný jak na CBOE, tak na CME. Zdá se, že i na spotových trzích napříč kryptoměnami roste objem. “

Co si regulační orgány myslí o bitcoinovém ETF?

Zdá se, že nařízení tentokrát upřednostňují, což také představovalo hlavní důvod pro odmítnutí, protože SEC vysvětlila, že bitcoiny byly neregulované. Nyní však Bitcoin Futures začaly obchodovat s CBOE a CME a přilákaly mnoho investičních bank z Wall Street, jako jsou JP Morgan a Goldman Sachs. Také minulý měsíc SEC poskytla další jasnost, když oznámila, že bitcoiny, ether a další decentralizované kryptoměny nebudou klasifikovány jako cenné papíry.

Kromě těchto přímo zakrytých bodů se nyní změnila makra. Svět si více uvědomuje, co jsou kryptoměny, než jaké byly v loňském roce. S cenovými korekcemi se zdá, že spekulanti zatím musí být v klidu, což vytváří prostor pro skutečné investory a zúčastněné strany.

Bitcoinový ETF vypadá jako blízká realita, protože mnoho bodů je pro, což dříve nebylo. Rozhodnutí může být tentokrát kladné, pokud SEC znovu nevytáhne z čistého vzduchu nějaké důvody pro neschválení ETF. Počkejme a sledujeme.

Bude bitcoinový ETF schválen příští měsíc? Dejte nám vědět své názory na stejné.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map