reklama Phemex

Podle nedávných údajů o transakcích se zdá, že populární darknetová stránka Silk Road, která prodává drogy online, přesunula bitcoiny v hodnotě 1 miliardy USD ze své studené peněženky. V počátečních letech byl bitcoin znám jako měna Darknetu. Lidé jej používali pro všechny vyhledávané aktivity a plně využívali jeho anonymitu. Ale s rostoucí splatností kryptoměn se bitcoin začal přesouvat z rukou zločinců ke spekulantům a investorům, ale jeho použití se v Darknetu stále zdá být docela na denním pořádku.  

Bitcoinová peněženka Silk road se aktivuje, přichází skládka?

Silk Road byla zahájena v únoru 2011 jako „první moderní trh darknetů“. Platforma umožnila uživatelům anonymně nakupovat a prodávat nelegální věci online. Silk Road však byla zastavena Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI) v říjnu 2013. O rok později byla spuštěna Silk Road 2.0, ale byla také uzavřena a údajný majitel Ross Ulbricht byl zatčen a odsouzen k život ve vězení.

Vzhledem k tomu, že jeho vznik a provoz probíhal zhruba ve stejných datech jako začátek bitcoinů a popularita Silk Road sbírala, dalo by se věřit, že web může ve své peněžence ležet obrovské množství bitcoinů. Podle informací poskytnutých Redditorem s názvem „sick_silk“

„Původní peněženka vlastnila 111 114,62 $ BTC / $ BCH, která má v současné době hodnotu ~ 844 mil. $ (Bez zohlednění dalších vidlic #Bitcoin)“ a „Zdá se, že majitel obrovské peněženky související s #SilkRoad aktivně přesouvá finanční prostředky od 3 dní, rozdělením na kousky 100 mincí dílčími peněženkami. “

Reddit také aktualizoval, že těchto 60000 mincí bylo přesunuto v sklíčidlech a ne všechny dohromady. Majitel peněženka přesunul tyto mince v dávkách 30 000/20 000/10 000/5 000/500 a nyní 100 mincí.

bitcoinZdroj: # BTC: https://www.blocktrail.com/BTC/address/1KyJr2L6CN5XhDfv9Sb5q3kjKwFCrRxTLy/transactions bitcoinZdroj: #BCH: https://www.blocktrail.com/BCC/address/1KyJr2L6CN5XhDfv9Sb5q3kjKwFCrRxTLy/transactions

Dalším bodem, který zde stojí za zmínku, je peněženka poslední aktivní 9. března 2014, což je několik měsíců poté, co FBI tento zrak strhl dolů.

Redditor rovněž uvádí, že věří, že tato peněženka patří SilkRoad na základě bitcoinového fóra konverzace který zaznamenal to samé.

bitcoinZdroj: https://bitcointalk.org/index.php?topic=310600.0

Ačkoli ve svých aktualizacích příspěvků, aktualizovaných poté, co byl dotazován jinými uživateli, uvedl, že by to mohla být peněženka související s hacknutou nechvalně známou burzou Mt Gox, velrybou, která drží bitcoiny od 21. června 2011, nebo s Craigem Wrightem, který v současné době čelí žalobě od února 2018 kvůli právům na bitcoiny v hodnotě 5 118 266 427,50 USD s tvrzením, že Wright podvedl Kleimana (majetek Dave Kleimana, který je nápadníkem) bitcoinů a práv duševního vlastnictví.

Jaké jsou vaše myšlenky na tento komentář? pic.twitter.com/o3KMJNn3Kt

– xbtman (@decentraman) 30. srpna 2018

Přečtěte si také: Bitcoiny klesají jako obvykle před vypršením platnosti futures, ale 3 aspekty uvádějí, že BTC jde nahoru

Mohly by to být pohyby Mt Goxe?

Vzhledem k tomu, že data zásahu pro SilkRoad ze strany FBI a hackování Mt Gox jsou docela blízko k datu poslední transakce, která je na začátku roku 2014, mnoho Redditorů pochybuje, že by to mohlo souviset s MT Gox. Mt Gox, burza známá pro největší a jeden z prvních hackerů ve světě kryptoměn zkrachovala poté, co v roce 2014, kdy se hodnota bitcoinů pohybovala kolem 480 $, zbankrotovala hackerům BTC v hodnotě přibližně 473 milionů $. Před několika dny údajně začala přijímat pohledávky za svými věřiteli. 23. srpna, Mt. Správce společnosti Gox Nobuaki Kobayashi vydal pro věřitele online postup přihlašování, aby prokázali své pohledávky. Pokud by řízení o žalobě proběhlo dobře, bylo by jedním z největších tahounů získat zpět důvěru komunity proti průmyslu, který je poznamenán hackery a lidmi, kteří ztrácejí své peníze. Nyní, již zaniklý, také aktualizoval, že splátky budou prováděny v bitcoinech a bitcoinových hotovostech (BCH). Vzhledem k tomu, že tento pohyb z peněženky byl v BTC a BCH, mnoho lidí věří, že tento pohyb provádí Mt Gox za splácení a není to SilkRoad.

Ať už je to SilkRoad, Mt Gox nebo jakákoli jiná velryba, takové velké pohyby kryptoměn jsou vždy děsivé. Také se to v minulosti také zdá, že když dojde k tak velkému pohybu, zejména v BTC, jedná se o obrovskou skládku, která se děje na trhu a má významný dopad na ceny. V nadcházejících dnech bychom měli mít velkou jasnost, kdo byl tímto hýbatelem a proč byl přesunut tento velký kus BTC.

Byl to Mt Gox nebo SilkRoad a brzy uvidíme skládku? Dejte nám vědět své názory na stejné.

Chcete-li sledovat aktualizace DeFi v reálném čase, podívejte se na náš zpravodajský kanál DeFi Tady.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me