Bitcoinové a kryptografické události, které Indie během zákazu zmeškala – zde je hlavní bod

reklama Phemex

Krypto komunita nejen v Indii, ale i na celém světě se raduje z rozhodnutí indického soudu Apex povolit bankovním službám obchodům s kryptoměnou.

Jak bylo oznámeno na CoinGape v roce 2018, oznámení o zákazu 5. dubna 2018 bylo šokem pro celé odvětví. Zákaz byl svévolným rozhodnutím přijatým centrální bankou, a jak včera potvrdil Nejvyšší soud, protiústavní.

kruhový zákaz krypto kryptoměny rbiOběžník RBI, který oznámil zákaz bankovních služeb firmám VC

Byl to dlouhý boj vedený Indickou internetovou a mobilní asociací (IMAI); podporovány nejen vlastníky burzy a investory, ale také poslanci v parlamentu.

20 měsíců je na trzích bitcoinů a kryptoměn dlouhá doba. Od té doby se toho hodně změnilo. Při retrospektivě se cenový zlom pravděpodobně vyhnul ztrátám na trzích altcoinů. Podnikům v zemi však chyběl také pokrok dosažený během této fáze.

Oznámení o vahách a selhání

Facebook spolu s 27 předními společnostmi FinTech, včetně společností MasterCard, PayPal, Uber, Vodafone, eBay atd., Oznámily plány používat „košík měny FIAT“ – Libra pro virtuální platby.

Byl to jeden z hlavních faktorů spuštění kryptoměny na začátku roku 2019 poté, co Facebook učinil oznámení v červnu 2019.

Gigant v sociálních médiích se pokusil ovládnout odvětví plateb pomocí „stablecoinu“. Cílem společnosti Libra bylo vytvořit nové aktivum přidáním více měn FIAT (USD, EUR, JPY) do mixu, aby získal stabilitu.

Plány se však setkaly se značným odporem vlád z celého světa. Zakladatel Faceooku Mark Zukerberg a David Marcus, formálně s PayPal a šéfem asociace Libra, byli dokonce povoláni před Senátní komoru USA, aby je informovali o plánech.

Vlády v USA, Evropě, Japonsku atd. Se projektu nakonec vyhýbaly z toho důvodu, že měnová moc musí spočívat na centrálních bankách, nikoli na soukromých společnostech, zejména na Facebooku.

Institucionální růst

Pozitiva, která indiánům pravděpodobně chyběla, byly institucionální změny kolem bitcoinu. Růst trhu s deriváty a trzích institucionální úschovy během tohoto období byl pozitivní silou, se kterou je třeba počítat.

Nakonec také vznikl dlouho očekávaný Bakkt, regulovaná burza, která zajišťuje fyzické doručování bitcoinů. LedgerX, TD Ameritrade, ErisX, Coinshares byly některé z dalších regulovaných firem, které přijaly bitcoin a několik dalších kryptoměn.

Přední depozitářské platformy jako Gemini a Coinbase Custody spolu s Fidelity získaly licence a povolení od regulačních orgánů v Evropě a USA. Zejména z New York State Department of Financial Services (NYDFS), nejpřísnější ze všech.

Svěřenské fondy vedené společnostmi Greyscale a VanEck přivedly trhy o krok blíže k ETF. O schválení ze strany SEC však stále čeká.

Podvody

Trhy s bitcoiny a kryptoměnou však byly také plné podvodů a výměnných hacků. Kvůli poměrně malé tržní kapitalizaci mají špatní hráči značný vliv na trh. Během zákazu ztratily trhy hackery, podvody a další události zmeškané přes 5 miliard dolarů.

Podle výzkumné zprávy pouze v 1. čtvrtletí roku 2019 propadly kryptoměny v hodnotě 1,2 miliardy USD. Začalo to odhalením bitcoinů ztracených v QuadrigaCX po podezřelé smrti jeho majitele.

V samotné Indii se zločinný kruh strašně pokazil zjevně ke ztrátě 6000 BTC navždy. Navíc později v Q2 a Q3 2019 dominoval cenové akci na trzích podvod PlusToken ve výši kolem 3 miliard $.

V poslední době byl podvod Fcoinů od jeho zakladatelů nejhorší, který upoutal pozornost komunity.

Porovnání cen

Co se však ceny týče, v oblasti bitcoinů se toho moc nezměnilo, ačkoli w.r.t. cenové sentimenty – spousta.

Cenové rozpětí od okamžiku oznámení po skutečný zákaz, kdy byly indické kryptobiznisy v zásadě požádány o uzavření obchodu, je podobné dnešnímu cenovému rozpětí. Nejvyšší a nejnižší v tomto období byly 10 000 a 5 800 $.

btcusd týdenní grafTýdenní graf BTC / USD na Coinbase (TradingView)

Po zavedení zákazu se však obchodníci vyhnuli / zmeškali medvědí trh z roku 2018, kdy ceny klesly na minima na 3150 USD.

Ve druhém čtvrtletí roku 2019 navíc opět exponenciálně vzrostl a dosáhl maxima kolem 14 000 USD. Nejnižší korekce z paraboly byla v listopadu 2019 na 6500 $. Od té doby je v uptrendu.

Cena bitcoinu se v poslední době pohybuje v rozmezí 8500-9500 dolarů, testování podpory a odporu pro uptrend před polovinou. Bitcoin Halving je další velká událost, která je momentálně silným základním faktorem pro trh. 

Od té doby altcoiny ztratily velkou hodnotu. Např. Ethereum a XRP se pohybují kolem více než 70% z maxim během období. Investice do altcoinů může být velmi výnosná. Související riziko je však stále vysoké při poměrně nízkých cenách.

V neposlední řadě si bitcoin získal význam jako nekorelované a bezpečné útočiště. Zatímco porota stále není na tom, cenová akce v bitcoinech během globálních událostí, jako je americko-čínská obchodní válka, hongkongské protesty, americko-íránský konflikt a nyní, je koronavirus pozoruhodný.

Jak si myslíte, že 1,2 miliardy občanů Indie může přinést změnu na kryptotrhy? Podělte se s námi o své názory. 

Chcete-li sledovat aktualizace DeFi v reálném čase, podívejte se na náš zpravodajský kanál DeFi Tady.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map