reklama Phemex

Bitcoin bojuje s medvědy, protože ceny neustále klesají. Mezitím se viceprezident Evropské komise domnívá, že navzdory pokračujícím turbulencím zůstávají kryptoměny stále. Jaké jsou tedy šance, že bitcoin zasáhne novou výšku?

Bitcoin & kryptotrh ztrácí páru

Bitcoin dnes zaznamenal po 5 dnech čistého mučení trochu stability, aby znovu poklesl. Bitcoin na poněkud vzestupné křivce sleduje hranici 6 400 USD. V době psaní tohoto článku se však bitcoiny obchodovaly za 6280 USD. Dnešní cenové rozpětí BTC bylo 6 292 $ a 6 399 $ s rozdílem přibližně 100 $.

bitcoin

Mezitím jsou mezi top 15 altcoiny všechny červené, kromě Stellar (XLM), Monero (XMR), IOTA (MIOTA) a Ethereum Classic (ETC).

Mince s nejvyšší ztrátou v tuto chvíli jsou Holo (HOT), KuCoin Shares (KCS), VeChain (VET) a NEM (XEM).

Zatímco podstatnými výherci jsou Emercoin (EMC), Waves, Dentacoin (DCN), Tezos (TZX) a TenX (PAY).

Trh tedy víceméně vykazuje smíšené nálady, které se naklánějí směrem dolů. Stále není známo, odkud se cena bude přesně pohybovat.

Přečtěte si také: Bitcoinový fond schválen, Kanaďané nyní mohou investovat prostřednictvím důchodu & Spořicí účty osvobozené od daně

VP Evropské komise: Crypto zde zůstane

Mezitím se po zasedání Rady pro hospodářské a finanční záležitosti (ECOFIN) ve Vídni, které se konalo před několika dny, sešli ministři financí EU, aby projednali nová pravidla pro kryptoměnový průmysl.  

Valdis Dombrovskis, místopředseda Evropské komise, který dohlíží na unii finanční stability, finančních služeb a kapitálových trhů v EU, se podělil o své býčí názory na kryptoměny:

“Vidíme, že kryptoměny jsou tu, aby zůstaly.” I přes nedávné turbulence tento trh nadále roste. Zejména počáteční nabídky mincí nebo ICO vidíme, že mají potenciál se ukázat jako životaschopná forma alternativního financování. Již v loňském roce pomohly ICO získat více než 6 miliard dolarů na financování a letos bude toto číslo podstatně větší. “

Výzvy podle něj podle všeho přicházejí v podobě, jak je správně kategorizovat a určit, zda by se měla použít stávající pravidla EU, nebo vyvinout nová pravidla. Dále uvedl:

„Mnoho členských států dnes potřebu takového mapování podpořilo, takže očekáváme, že toto hodnocení uzavřeme později v tomto roce. To poskytne pevnou půdu pro stavění a rozhodování o dalších krocích v této oblasti. “

Bude bitcoin raketově stoupat?

Není to tak dávno, co výzkumná skupina Satis odvážně předpověděla, že cena bitcoinu dosáhne 32 000 $ za rok, 70 000 $ za 3 roky a 96 000 $ v příštích 5 letech, přičemž uvádí:

“V současné době je drtivá většina z celkové kapitalizace trhu s kryptoměnami držena v tradičním obchodě s hodnotovými trhy, přičemž vklady na moři tvoří téměř 40% z celkového počtu.”

Podle Forbesu jsou analytici rozděleni, pokud jde o bitcoiny, které v následujících letech zasáhnou tyto odvážné předpovědi.

Joe DiPasquale, generální ředitel kryptofondu zajišťovacích fondů BitBull Capital, uvedl:

„Cena bitcoinu může být kdekoli za 5 let, od 10 000 do 100 000 $. Je těžké poskytnout přesnou předpověď, protože existuje řada základních principů, které se pravděpodobně změní od nynějška do roku 2023. Digitální měny a aktiva jsou budoucností transakcí a ukládání hodnot a bitcoin vede tuto revoluci. To však neumožňuje snadno zaručit konkrétní cenovku po pěti letech. “

Zatímco Yazan Barghuthi, generální ředitel společnosti Jibrel Network, nesouhlasí, když komentuje:

“Věřím, že BTC má přesvědčivý případ použití jako uchovávač hodnoty, zejména v zemích, které zažívají hyperinflaci (Írán, Turecko, Venezuela), ale předpokládat, že získá značný tržní podíl od soukromých bank na trzích, jako jsou USA, Švýcarsko , Singapur, Německo, Nizozemsko atd. Během příštích 5 let, je mimořádně optimistický. “

Ale Eric Ervin, generální ředitel společnosti Blockforce Capital, je přesvědčen, že „ocenění bitcoinu 100 000 $ za minci je zcela možné“, jak dále uvádí:

„Stávající tržní kapitalizace bitcoinu ve výši 112 miliard dolarů představuje pouze 0,1% z celé globální peněžní zásoby, která je v současné době oceněna na přibližně 90,4 bilionu dolarů.“

Mezitím Oliver Isaacs, blockchainový investor, poradce & ovlivňovatel uvedl:

“Pokud kryptoměny skutečně řeší problémy papírových a nekrytých měn, kterým věřím, uvidíme, že 200 miliard se začne pohybovat až na 200 bilionů a tato mezera se zmenší (to je 100 000% zisk).”

Vypadá to, že bitcoinoví býci jsou přinejmenším pro budoucí vyhlídky extrémně pozitivní.

Chcete-li sledovat aktualizace DeFi v reálném čase, podívejte se na náš zpravodajský kanál DeFi Tady.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me