BitGrail Saga se blíží do finále: Italské orgány získávají finanční prostředky, oběti jsou na dohled

reklama Phemex

BitGrail, hacknutá italská bitcoinová burza, která přišla o kryptoměnu NANO v hodnotě přibližně 170 milionů USD, čelila po vydání příkazu Florentským soudem zadržení jejího Bitcoin Holdingu italskými úřady. Totéž potvrdil twitter zakladatel BitGrail Francesco Firano.

Se non l’aveste capito, io non ho più accesso ai fondi Depositati su bitgrail.

Sono stati sequestrati a seguito delle azioni legali promosse da Espen Enger.

È inutile che continue a contattarmi, ormai io non posso fare più niente.

Dovrete aspettare il tribunale.

– Francesco The Bomber (@bomberfrancy) 16. června 2018

BitGrails Hackujte trasy a soudní řízení

Začátkem letošního roku v únoru 2018 italská burza oznámila, že z důvodu rozporu v kódu pro údržbu peněženky bylo z uživatelských účtů odcizeno více než 170 milionů USD v hodnotě NANO (dříve známá kryptoměna „RaiBlocks“). Krátce poté následovala řada soudních sporů, stížností a pobouření uživatelů a probíhající trestní vyšetřování. Nakonec v dubnu nadace Nano uvedla, že se rozhodla poskytnout pomoc uživateli, který se stal obětí hackingu, sponzorováním legálního fondu.

Cílem tohoto fondu bylo zajistit, aby uživatelům, kteří si nemohou dovolit právní bitvu, byla poskytnuta možnost účastnit se soudního řízení proti italské burze. Espen Enger byl spolu s italskou advokátní kanceláří Bonelli Erede jmenován zástupcem konsorcia 1400 obětí, které hledalo pomoc od Nano’s Legal Fund. A konečně 5. června 2018 soud ve Florencii nařídil zabavení všech BTC obsažených v peněženkách Bitgrail, které nyní potvrdil Francesco Firano.

Francesco odhalil záchvaty, zatímco se hádal s různými uživateli na Twitteru, kteří věřili, že nečinnost výměn jim způsobila škodu. Francesco také obviňoval žaloby uživatelů, které vedly k výměně za podání bankrotu. Věřil, že kdyby ho lidé podporovali, než aby na něj podali žalobu, měl by lepší pozici, aby jim pomohl.


Avrei potuto far prelevare se ci fosse stato buon senso e appoggio da parte di tutti.

Con tanti utenti che invece chiedono il fallimento via tribunale e avvocati, non è una strada percorribile.

L’errore è stato fatto da chi vi ha přesvědčivé che fare causa è la scelta giusta

– Francesco The Bomber (@bomberfrancy) 16. června 2018

Nemůžeš být naštvaný na nás / lidi za to, že jsi naštvaný kámo. Někteří z nás vám věřili trochu důležitých peněz, jiní hodně.

Jakmile jste si toho všimli, měli jste Nana pozastavit.

Pak jste nikdy neměli zastavovat výběry bitcoinů atd. – tato část byla vaší chybou..

– Lewdoe (@LookItsLewis) 16. června 2018

Možná a možná i problém Xrb byl chybou vývojáře..

Říkám, že bylo dost času na to, abyste výslovně řekli lidem, aby vybrali nebo odstranili zmrazení výběru pro jiné měny, a vy jste tak neučinili. Tyto části na vás a nyní lidé ztratili víc než jen XRB.

– Lewdoe (@LookItsLewis) 16. června 2018

Neříkám, že uživatelé jednali správně a ani žaloba nebyla skvělá..

Říkám, že existuje okamžik, kdy jste měli říct „podívejte se, jsou zapojeni policie, nejste si jisti výsledkem, vyberte všechny dostupné prostředky Pokud si nejste jisti“, místo toho jste vše zmrazili a odstranili výběr.

– Lewdoe (@LookItsLewis) 16. června 2018

Přečtěte si také: Will 170 Million BitGrail Hack Mark the End of Nano?

Co čeká na oběti BitGrail: Náhrada nebo dlouhé čekání

BitGrail pozastavil všechny obchodní aktivity od zabavení svých podílů a všechny odkazy na jejich domovské stránce odkazují přímo zpět na oznámení potvrzující zapojení autority. V malém příspěvku, který obíhal jejich oficiální zpravodajská síť, BitGrail potvrdil zabavení fondů italskými úřady a aktualizoval komunitu a uživatele a oznámil jim, že stránka prochází „údržbou“ s neznámým datem dokončení, nerozhodnutým „předkrokovým řízením“.

I když prohlášení týkající se bankrotu BitGrail nejsou dosud oficiální nebo potvrzená, zdá se, že jeho osud byl zpečetěn.

Zprávy o zabavení mnohé rozrušily, když se do tohoto druhu případu zapojí orgány činné v trestním řízení, jejichž proces vymáhání je pomalý a někdy může trvat vymáhání a vrácení peněz měsíce nebo dokonce roky. Zatímco je komunita nespokojená, Francesco se ve svém výše uvedeném tweetu vyhýbá odpovědnosti tím, že říká: „Nemůžu nic dělat“

I když je to časově náročné, stále existuje mnoho nadějí, že zapojení autority by jim mohlo pomoci získat jejich peníze zpět a doufám, že to platí.

Poskytne právní kurz pomoc při ztrátě NANO nebo fiat ekvivalence zpět do jejich krypto peněženek obětí? Sdělte nám svůj názor na stejný názor.

Chcete-li sledovat aktualizace DeFi v reálném čase, podívejte se na náš zpravodajský kanál DeFi Tady.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map