Bitwise představuje statistickou zprávu „Myth-Buster“ z trhu s bitcoiny [BTC] SEC

reklama Phemex

Bitwise Asset Management je jedním z uchazečů o ETF v USA, který letos pracoval především na due diligence. V březnu vydala zprávu upozorňující na pochmurnou pravdu o trzích s kryptoměnou: „falešný vykázaný objem na burzách.“ Měl však na sobě stříbrnou podšívku, protože vyšlo najevo, že kolem falešného cloudu objemu existuje naprosto v pořádku “ volný trh s kryptoměnami.

Bitwise předložil další zpráva komisi SEC (Komise pro výměnu cenných papírů), která naznačuje, že obchodování na „vybraných“ burzách kryptoměny je malé, ale dostatečně účinné na to, aby na něm bylo možné vytvořit ETF.

Přečtěte si také: Dekódování bitového reportu – Wash Trading a „skutečných 10“ svazků: ​​Názor odborníka

Bitový výzkumGlobální přítomnost obchodování s kryptoměnami (Výzkum)

Deset výměn se skutečným objemem

V souladu s předchozí zprávou nový výzkum poukázal na to, že vykázaný objem pouze na deseti burzách byl publikován správně. Všechny ostatní burzy hlásily falešné „nehospodářské“ údaje, aby získaly pořadí na CoinMarketCap. To přitahuje více zákazníků a správa účtuje také vysoké poplatky za výpis. „Umývací obchodování“ je nicméně neekonomické; tj. nemá vliv na cenu aktiva. 

Arbitráž mezi kryptoměnouArbitrážové obchodování mezi „deseti“ burzami uvedenými v bitové zprávě

Spotové výměny zmíněné ve zprávě také provozují ostře sledované cenové prostředí, ve kterém není manipulace možná kvůli digitální povaze bitcoinu, která poskytuje příležitost okamžité akce, která trhům opět dává paritu.

„Arbitráž na burzách se významně zlepšila.“ Rovněž to zahrnovalo skutečnost, že „zastupitelnost a přenositelnost bitcoinů vytvářejí téměř dokonalé prostředí pro arbitráž mezi různými místy obchodování.“

Bitcoinové futures obchodování

Zpráva rovněž zdůraznila, že trh obchodování s bitcoinovými futures je významný ve srovnání se skutečným objemem spotového obchodování na burzách. Cena futures na nejuznávanějších trzích navíc čerpá index z těchto důvěryhodných deseti výše zmíněných burz. Navíc ve srovnání se skutečným objemem spotového obchodování je objem obchodování Bitcoin Futures přibližně 30% objemu spotu.

„Cena futures na CME je odvozena od burz, které přispívají k metodice bitových NAV“

Bitová sestavaInstitucionální burzy, které odvozují cenu od spotových burz

Výměny zahrnují Bitstamp, Coinbase, itBit a Kraken. Kromě toho šlo o stanovení celosvětového významu ceny na burzách a regulovaných trzích mimo USA. Amun AG je švýcarská firma, která na SIX Exchange vydala čtyři kryptoměnové produkty obchodované na burze.

… Každý regulovaný kryptoprodukt, který byl spuštěn – ať už v USA nebo v Evropě – čerpal ceny buď zcela z, nebo v případě poskytovatele XBT, téměř výhradně z podmnožiny 10 burz zvýrazněných v této prezentaci jako „skutečné“.

Bitový návrh ETF

Zjištění nad statistickými modely naznačují, že trh s bitcoiny je zdravější a vyspělejší než běžné vnímání. Podle pokynů SEC se navíc malý objem netýká schválení, pokud je bezpečný. Dvě záruky, které SEC potřebuje ke schválení ETF, jsou:

1) Unique Resistance: Že trh bitcoinů je jednoznačně odolný vůči manipulaci s trhem a podvodné činnosti

2) Sdílení sledování: Že výměna výpisů vstoupila do sdílení sledování

dohoda s regulovaným trhem významné velikosti

Přečtěte si také: SEC není proti krypto ETF – bitové vysvětlení

Podle této zprávy bitcoinové trhy splňují obě tyto podmínky. Bitové ETF bude dále odvozovat svoji cenu od samotné „desítky“ burz.

“Čerpáme ceny z 10 kryptoburz, což představuje v podstatě veškerý objem obchodování na spotovém trhu bitcoinů.”

V neposlední řadě zpráva rovněž citovala, že na rozdíl od všeobecného přesvědčení by ETF neměla na trh tak velký dopad. Zatímco Bitwise uznal skutečnost, že trh by mohl být zahlcen zavedením ETF, trh ho brzy pohltí.

“V průběhu roku může spotový trh, který se obchoduje za 273 milionů dolarů denně, snadno absorbovat 3 miliardy dolarů z celkového přílivu … Dnes mají tyto platformy [ETF obchodní platformy] podrobné due diligence a schvalovací procesy, které vyrovnávají růst aktiv.”

Myslíte si, že Bitwise příště vytvořil silný důvod pro schválení ETF? Podělte se s námi o své názory. 

Chcete-li sledovat aktualizace DeFi v reálném čase, podívejte se na náš zpravodajský kanál DeFi Tady.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map