BlackRock potvrzuje investice do bitcoinových futures, co to znamená za cenu BTC?

reklama Phemex

Během minulého týdne byla krypto komunita v zuřivosti nad Blackrockem, fondem ve výši 7 bilionů dolarů, který načrtl jeho potenciální přesun do obchodování s bitcoinovými futures. Poslední rozhodnutí společnosti Blackrock, které je označeno jako bod zvratu pro institucionální investory připojující se k rozjetému vlaku, může dobře posunout bitcoiny kolem svých maxim 42 000 $ stanovených počátkem února 2020.

Ve své podání na SEC, Blackrock, největší investiční společnost na světě, uvedla, že v některých svých fondech může investovat do bitcoinových futures. V podání se uvádí, že společnost bude investovat do futures vypořádaných v hotovosti pouze na burzách regulovaných CTFC, nikoli do přímých nákupů za bitcoiny. Blackrock je stimulem ve finančním světě a krypto komunita netrpělivě čeká, až začnou investovat do bitcoinů. 

„Jediné bitcoinové futures, do kterých mohou Fondy investovat, jsou bitcoinové futures vypořádané v hotovosti obchodované na komoditních burzách registrovaných u CFTC,“ potvrzuje podání zaslané SEC.

Přihláška dále zmínila dva možné fondy, které mohou investovat bitcoiny – BlackRock Global Allocation Fund a BlackRock Funds V.

Co přesně tedy znamená vstup Blackrocku do kryptoměny pro cenu bitcoinu a celkový trh kryptoměn? 

Proč by Blackrockovy futures mohly zvýšit cenu BTC

Pokud bude úspěšné, představuje nejnovější podání společnosti Blackrock změnu investičního postoje společnosti k bitcoinům. Společnost již dříve bitcoiny odmítla z důvodu vysoké volatility a regulačních výzev, ale zdá se, že společnost obrací nový list. Blackrock v současné době buduje právní a provozní základy pro obchodování s bitcoiny.

Bitcoin futures poptávka roste

Přihláška signalizuje nový úsvit pro bitcoinovou komunitu, protože do společnosti se prostřednictvím společnosti Blackrock připojují noví institucionální a retailoví investoři. Mohlo by být zvýšení poptávky po bitcoinových produktech od klientů Blackrocku důvodem, proč největší investiční fond změnil své nesouhlasné komentáře k bitcoinu?

Spuštění bitcoinových futures na fondy Blackrock ukazuje, že zákazníci jsou vůči bitcoinu vnímavější i přes volatilitu, protože svět zahrnuje BTC jako globálně investovatelnou třídu aktiv. To by mohlo zvýšit míru přijetí zákazníků u bitcoinů – zejména institucionálních a akreditovaných investorů. 

“Jak průmysl dospívá, tradiční instituce si začínají všímat potenciálu bitcoinů a kryptoměn jako celku.” Vítáme vstup všech nových účastníků, když připravujeme cestu k tradičnímu přijetí. Iniciativa Blackrock je jen jednou z mnoha dalších, “řekl Jack Tao, generální ředitel společnosti Phemex.

Výměna zlata?

Vstup Blackrocku do bitcoinu připravuje půdu pro to, aby aktivum konečně nahradilo zlato jako přední úložiště hodnoty na celém světě. Poté, co v posledních několika letech divoce soutěžil o titul „krále bezpečného útočiště“, může přírůstek bitcoinu k aktivům Blackrocku vidět, že investoři upřednostňují digitální aktivum před lesklou skálou. 

V listopadu, měsíc před podáním SEC, Blackrockovým CIO, Rick Rieder promluvil s CNBC a tvrdil, že digitální aktivum má v budoucnu potenciál nahradit zlato. Řekl, 

“Myslím, že je to odolný mechanismus, myslím, že do značné míry nahradí zlato?” Ano, chápu, protože je to mnohem funkčnější, než když kolem míjím zlatou cihlu. “

Se zvyšující se poptávkou po bitcoinových futures produktech a rostoucí nabídkou bitcoinu jako náhrady zlata se očekává, že objemy napříč kryptoburzami vzrostou, protože retailové investice sledují institucionální investice. 

Bitcoinový býčí trh stoupá k novým lídrům trhu

Kryptoburzy budou bezpochyby největšími příjemci rozhodnutí Blackrock koupit BTC futures. Vzhledem k tomu, že se maloobchodní zákazníci shromažďují a FOMO do bitcoinových futures, je zásadní vybrat nejlepší burzu pro provádění vašich obchodů. 

Blackrock je však nejnovější, ale není jedinou společností, která se do kryptoměny dostala. Mikrostrategie od října akumuluje bitcoiny v hodnotě více než 1,5 miliardy USD a více společností zvyšujících svou expozici vůči bitcoinům prostřednictvím stupňů šedi způsobilo celkový otřes na trhu s kryptoměnami – navíc trh s krypto deriváty. 

Phemex, jedna z nejrychlejších kryptoburzových a futures platforem, se ukázala jako jedna z nejrychleji rostoucích burzovních obchodů s krypto futures nabídnutím nejrychlejších a nejlevnějších způsobů maloobchodu pro obchodování s futures a spotových cen bitcoinů. Díky nabídce až 100násobného vlivu na své futures mohou klienti na burze zesílit své potenciální zisky prostřednictvím svých maržových produktů. Burza také nabízí uživatelsky přívětivou platformu pro obchodování spotových kontraktů. 

Prostor DeFi navíc masivně roste, protože nové produkty založené na blockchainu mají za cíl minimalizovat neúčinné procesy v tradičním finančním světě. Phemex nabízí správu aktiv „Earn Crypto“ umožňující uživatelům až 10% APY prostřednictvím možností „Fixed and Flexible Saving“. Flexibilní účty umožňují okamžité výběry a vklady kdykoli.

Singapurská burza se sídlem v Singapuru nabízí futures vypořádané v mincích a v hotovosti, podobně jako podání Blackrock, na vysoce výkonné platformě s více než 300 000 transakcemi dokončenými každou sekundu a realizací obchodu za 1 milisekundu. 

Dělicí výstřel

Vstup Blackrocku do krypto arény dýchá na trh novou vlnu čerstvého vzduchu, což může zahájit největší institucionální investici do kryptoměny. Jakmile do pole vstoupí noví uživatelé, bude pro jejich cestu zásadní najít efektivní burzy kryptoměn, jako je Phemex obchodování s krypto futures bezproblémové a příjemné. 

Chcete-li sledovat aktualizace DeFi v reálném čase, podívejte se na náš zpravodajský kanál DeFi Tady.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map