Centralizované rozhodování o budoucnosti decentralizace, otázky ohledně výhod kryptoměny nad dolarem

Americký vládní úřad zákonodárci znovu nepochopili základy kryptoměn, protože výbor pro slyšení projednával otázky týkající se budoucnosti kryptoměn jako peněz.  

18. července se zákonodárci ve Spojených státech sešli, aby diskutovali o kryptoměnách na jednání známém jako „Digitální měna: Budoucnost peněz.“ A jak svědectví a otázky postupovaly, celá debata se posunula směrem k pochopení toho, jak by mohly být bitcoiny nebo kryptoměny použity jako měny, a existuje možnost, že mohou v budoucnu nahradit „dolar“.

Svědci svědčí o různých aspektech digitální měny

Slyšení začalo otevírat komentáře senátorů, které se v zásadě točily kolem budoucnosti peněz a toho, jak v nich může být digitální měna, když diskutují o budoucnosti peněz. The zákonodárci také se pokusil posoudit, zda je nutné důkladně porozumět některým určujícím charakteristikám virtuálních měn, konkrétně – uchovávání hodnoty, zúčtovací jednotky a směnného média. The svědectví každého z přítomných svědků poskytlo odlišnou perspektivu digitálních měn, čímž se snažili pokrýt všechny možné aspekty, které je třeba pochopit nové technologii.

Svědectví o Rodney J. Garratt, Maxwell C. a Mary Pellish Chair, Profesor ekonomie z Kalifornské univerzity v Santa Barbaře hovořil o tom, jak pohodlí a rychlost elektronických převodů vedly k celosvětovému poklesu používání hotovosti. A s klesající hotovostí mohou být lidé nuceni používat alternativní platební systémy, kterými mohou být kryptoměny nebo digitalizované měny vydané centrálními bankami.

Další svědčit bylo Norbert J. Michel, Ředitel, Centrum pro analýzu dat, The Heritage Foundation, který hovořil o tom, jak kryptoměny mají potenciál transformovat finanční průmysl a proč by kryptoměna měla být považována za alternativní platební systém bez velkých zásahů vlády.

další, Eswar S.Prasad, Senior Fellow, The Brookings Institution komentoval ekonomický dopad a důsledky, které kryptoměny pro Fed mají, pokud jde o jeho měnovou politiku, cíle nízké inflace, vysoké zaměstnanosti a hlavně finanční stability, pokud se digitální měny stanou široce rozšířenými. Také se snažil rozlišovat mezi digitálními měnami centrální banky, které by mohly používat stejnou kryptografickou technologii, a neoficiálními kryptoměnami.

Následoval ho Alex J. Pollock, Významný člen týmu, R Street Institute, který osvědčil aspekty související s užitečností kryptoměn, které zahrnovaly použité při platbách a vypořádáních nebo používané k označení dluhu a jiných vymahatelných smluv.

Přečtěte si také: Předseda Fedu Powell svědčí, že Cryptos nemá žádnou vnitřní hodnotu

Dobré, špatné & ošklivá diskuse amerického Kongresu o „budoucnosti kryptoměny“ jako peněz

Jak zákonodárci vyslýchali svědky, aby pochopili, zda digitální měny byly pouze novým způsobem, jak držet a převádět hodnotu, která bude mít omezený dopad a přitažlivost, nebo bude mít dalekosáhlý transformační účinek, který navždy změní naši ekonomiku zajímavých bodů.

Mnoho zákonodárců zpochybnilo, zda mají kryptoměny potenciál vytlačit poznámky Federální rezervy nebo mají schopnosti snížit používání těchto poznámek. Odpověď na to podle expertních svědků byla, že kryptoměny byly špatné “prostředkem směny” a kryptoměny, které jsou kryty fiaty, jako je tether, získávají na síle jako prostředek směny umožňující americkému dolaru udržet si dominantní roli a postavení prostřednictvím amerických institucí a důvěry ve Federální rezervní systém.

Jaké výhody mají kryptoměny pro běžné uživatele, kromě zločinců a daňových podvodníků?

Diskuse dále osvětlila technologická zranitelnost, která potenciálně existuje, což je důvodem k obavám, aby kryptoměny byly centrálními bankami přijímány jako měny. Ke kterému Dr. Prasad odpověděl, že stejné zranitelnosti jsou přítomny také u fiatů, kde je padělání bankovek velkým problémem.

Diskuse také zahrnovala body jako problém, že kryptoměny nabízejí bezkonkurenční výhody lidem, kteří provádějí nelegální aktivity, daňovým podvodníkům a zločincům, než se vrátí zpět k tomu, co dělá z kryptoměny měnu.

Výbor hovořil o opětovném projednání této diskuse a požádal členy, aby písemně předložili své dotazy v příštích 5 pracovních dnech.

Co si myslíte o této diskusi? Bylo to dostatečně přesvědčivé, aby nasměrovalo zákonodárce USA k regulaci krypt? Dejte nám vědět své názory na stejné.

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map