Co znamenají záporné ceny ropy pro budoucnost bitcoinů?

reklama Phemex

20. dubna poklesly futures na ropu West Texas Intermediate (WTI) na dodávku v květnu o 305 procent na – 36,73 USD za barel v relaci NY.

Byl to krveprolití. Náznak toho, jak tržní síly nabídky a poptávky formují ceny.

Obchodníci a investiční komunita to jednou prohlásili o účincích koronaviru a negativních účincích blokování v několika státech a některých částech světa.

Pravda je, že to bylo zničující.

Ekonomika, jak analytici předpokládají, může trvat roky, než se vrátí zpět na úroveň před koronavirem.

To by také mělo vážné důsledky pro zaměstnanost, životní úroveň a blahobyt pracovníka. Většině z nich bylo řečeno, aby pracovali z domova, řekli, aby přijali nižší plat a někdy ztratili práci.

Náklady na závazek?

Včerejší propad cen ropy však ukazuje, jak opatrní jsou obchodníci. Jejich averze k riziku je založena na předvídavosti, že navzdory vládnímu optimismu bude průmyslovým odvětvím a ekonomice chvíli trvat, než se odrazí. Čím nižší temnota přetrvává, tím nižší bude poptávka.

Pokles poptávky, navzdory příměří členů OPEC o snížení denní produkce, nezabrání zaplavení skladovacích zařízení miliony barelů ropy. V podstatě prohlášení z včerejška bylo, že zařízení na skladování ropy vyloží ropu komukoli, pokud budou k dispozici další zařízení na skladování se silnou slevou.

To prohráblo trh a cena, kterou uzavřela smlouva na převzetí dodávky ropy z určitého zdroje v určitou dobu, odhalila strach. Aby bylo jasné, cena ropy na benzinových pumpách sama o sobě nebyla ovlivněna.

Ale nadbytek nabídky pravděpodobně v blízké budoucnosti sníží náklady na plyn a další ropné produkty. Je pochopitelné, že nikdo nechce uzavřít smlouvu, kterou by mohl přijít v polovině května nebo nakonec zaplatit obrovské účty kvůli nedostatku skladovacích zařízení.

“Ropa má náklady na skladování.” Spekulanti nechtějí dostávat fyzické sudy s ropou. Aby se zabránilo převzetí dodávky, musí prodat budoucnost před vypršením platnosti. Globální pandemie snížila poptávku po ropě na nulu. Válka o ropu poslala nabídku do nekonečna. Bitcoin nemá žádné náklady na skladování. “

Ropa má náklady na skladování.

Spekulanti nechtějí dostávat fyzické sudy s ropou.

Aby se zabránilo převzetí dodávky, musí prodat budoucnost před uplynutím platnosti.

Globální pandemie snížila poptávku po ropě na nulu.

Válka o ropu poslala nabídku do nekonečna. #bitcoin nemá žádné náklady na skladování https://t.co/U4QAq7CAds

– James Viggiano (@jamesviggy) 20. dubna 2020

Bitcoin nemá žádné náklady na skladování, jako je ropa, je dokonalým úložištěm hodnoty

Hlavolam na trhu s ropnými futures způsobil, že se odborníci obrátili na kryptoměny, fiat a zlato.

Zlato si po dlouhou dobu drželo korunu jako zásobu hodnoty, zatímco USD také bojuje jako alternativa, zejména v době krize.

Od dnešního dne již nelze ropu považovat za spolehlivé uchovávání hodnoty. Vaše další nejlepší možnosti jsou americký dolar (gulp), zlato (vzácné) nebo bitcoin (pevné).

– Cameron Winklevoss (@winklevoss) 20. dubna 2020

Jejich nevýhodou je, že intervence centrální banky s USD a pravděpodobnost nekonečné nabídky zlata září jasnými světly bitcoinů.

Bitcoin je řízen matematikou a existuje známá fixní nabídka. Kromě toho jeho užitečnost nezávisí na spotřebě.

Ve skutečnosti je pokles ceny futures na ropu skutečně příkladem toho, co se může stát s aktivem, ropou, jejíž poptávka je založena na spotřebě, která je zase ovlivněna dalšími vnějšími faktory.

Můžeme z toho vinit koronaviry, ale distribuce a decentralizace bitcoinů dosud čelila jeho účinku.

“Nedávný propad cen ropy je příkladem toho, co se může stát, když se něco, co se používá jako zásoba hodnoty, opírá buď o spotřebu tohoto zboží, nebo o jeho módnost jako hlavní základ jeho hodnoty.” Tuto vlastnost sdílí umění, víno, zlato, stříbro a #olej. Ne bitcoin “

Nedávný propad cen ropy ilustruje, co se může stát, když se něco, co se používá jako uchovávač hodnoty, opírá buď o spotřebu tohoto zboží, nebo o jeho módnost jako hlavní základ jeho hodnoty. Umění, víno, zlato, stříbro a #olej sdílet tuto vlastnost. Ne #Bitcoin.

– Bob Burnett (@boomer_btc) 20. dubna 2020

V době tisku mění bitcoiny majitele na 6 815 $, což je pokles o čtyři procenta v poslední obchodní den.

Chcete-li sledovat aktualizace DeFi v reálném čase, podívejte se na náš zpravodajský kanál DeFi Tady.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map