Crypto Flashback 2018 – ICO klesá, ceny klesají, ale krypto průmysl je silnější než kdy dříve

reklama Phemex

Rok 2018 byl rokem kontroly reality. Když se trhy začaly hroutit, veškerý humbuk, všechny nové výšky a nerealistické projekce se zastavily. Ale na pozadí tohoto krvácejícího trhu došlo k nějakému skutečnému zásadnímu růstu. Podniky rostly, nejsilnější přežily, zatímco slabé vyřazeny a nyní je připravena fáze pro rok 2019. Pojďme si vážit vzestupy a poklesy, díky nimž byl rok 2018 rokem #BUIDL v kryptoměnovém průmyslu.

Ledna 2018

Leden začal prudce, když BTCC oznámila akvizici hongkongského investičního fondu Blockchain. Regulační orgány ve Švédsku začaly uvažovat o své vlastní národní kryptoměně e-Krona, zatímco jejich indičtí protějšky vydávali daňová oznámení obchodníkům s kryptoměnami. U projektů čelila IOTA hackeru ve výši 4 mil. USD, který přinesl bezpečnostní obavy týkající se projektu

Února 2018

Více případů použití a další děs z tradičního světa financí a technologií pro kryptoměnu. Zatímco Island začal uvažovat o zdanění kryptoměnového průmyslu, Volkswagen a Porsche vstoupily do blockchainového průmyslu. Coinbase a Bitfinex pro burzy začaly používat aktualizaci bitcoinů Segwit. Tradiční svět technologií a financí stále nepodporoval rodící se „peníze“, protože čínské Baidu a Weibo tahaly za nitky u krypto reklam, zatímco Bank of America oznámila, že kryptoměna bude pro banky rostoucí hrozbou

Březen 2018

Vstupte do března a tok pozitivních zpráv začíná tím, že Paypal podá patent pro rychlejší platbu kryptoměnou. V Číně společnost PBOC oznámila čínskou digitální měnu s názvem „DCEP“. Na západní straně světa Ripple spolupracoval s Hyperledger blockchainovým konsorciem, zatímco Tennessee schválil zákon o legalizaci blockchainu a smart kontraktu. March také viděl, že Facebook čelí poplatkům za porušení údajů a volá po technologiích založených na blockchainu.

Dubna 2018

April si koupila přetahování mezi regulátory. Některé země nakoupily předpisy ve prospěch, jiné jen táhly za nitky. Na podporu Austrálie stanovila nová pravidla AML / CTF pro kryptoburzy, zatímco Francie snížila krypto daň na 19%. Proti kryptám, centrálním bankám v Íránu a Indii, ale zákazu používání kryptoměny. Zatímco Írán měl úplný zákaz, indická centrální banka zakázala bankám pomáhat kryptotransakcím v Indii. V dubnu také Yahoo Japan koupilo 40% podíl na japonské kryptoburze BitArg

Květen 2018

Již čtyři měsíce do roku se začaly případy použití bitcoinů zvyšovat. Vládní orgány na Floridě začaly přijímat daně prostřednictvím BTC a BCH, zatímco Praha v České republice instalovala bitcoinové bankomaty, aby kryptoměnu začala běžně používat. Regulační orgány po celém světě zůstaly vůči kryptoměně skeptické, protože japonská FSA požádala kryptoburzu o vyřazení společností ZCash, Monero a Dash a zimbabwské centrální banky ze zákazu kryptoměn. Ethereum pokračovalo v #BUIDL, protože vydává aktualizaci Casperova protokolu.


 Červen 2018

S červnem začaly kryptoměny přijímat další běžné společnosti. NASDAQ Powered DX Exchange oznámila svůj start s Top Coins, zatímco Akon zahájil svůj AKoin k vybudování futuristického města. Co se týče projektů, čínská vláda vyhodnotila EOS jako nejlepší blockchain, zatímco Tether se pokusil uvolnit půdu vydáním zprávy o svých USD rezervách.

Července 2018

Jak přišel červenec, indický bankovní regulační úřad zintenzivnil svoji bankovní blokádu na kryptoobchodní výsledek, jehož Zebpay musel deaktivovat své nekryté vklady a výběry. Thajsko na druhé straně vydalo dvě nouzové vyhlášky jako své legalizované kryptoměny. Zatímco země měly své vlastní slovo pro kryptos, mezinárodní orgán, G20 přijala doporučení Rady finanční stability ohledně kryptoaktiv. U projektů se Litecoin integroval do HTC Exodus, zatímco Vitalik podporující DEX nazval centralizované burzy „Burn in Hell“

Srpna 2018

S blížícím se srpnem se všechny oči obrátily k SEC a bitcoinovému ETF. Ačkoli SEC zklamal krypto nadšence opětovným odmítnutím ETF, snahy o získání institucionálních peněz pokračovaly. I CBOE byl tentokrát docela optimistický ohledně překročení hranice ETF, ale věci nevyšly plodně. Zatímco na Západě vládlo shonu, Čína krypta znovu zakázala. Mezi projekty hovoří o tom, že XRP je bezpečnostní nebo nepokračuje, když Joseph Lubin tvrdí, že XRP vůbec není blockchainovou technologií.

Září 2018

Indická regulační bloková hra měla první pohromu, když Zebpay zastavil provoz, protože bez podpory fiat nemohl vydržet. Trochu pesimismu koupil Vitalik, když zmínil, že v kryptoměně není místo pro 1000násobný růst, ale Goldman se pozitivně postavil oznámením, že pracuje na bitcoinových derivátech. Debata XRP pokračovala tím, že BIS vyzvala XRP k centralizaci. V Číně Bitmain oznámil své plány na zveřejnění.

Říjen 2018

Říjen přináší podporu Jacka Ma a Elona Muska. Zatímco Ma věří, že bitcoiny a blockchain by mohly být klíčovými přispěvateli do bezhotovostní společnosti, Muskova nudná společnost začíná přijímat BTC, LTC, BCH a ETH. Tim Draper dělá neobvykle býčí predikci toho, že bitcoiny zacílí na dosažení 2 50000 USD do roku 2022, zatímco Tron začne rozšiřovat svou MainNet.

Listopadu 2019

Trvá téměř rok od jeho historického maxima, než bitcoin přijme Wall Street jako „třídu aktiv“, ale Jay Clayton ze společnosti SEC pokračuje ve svém postoji, podle nějž by komise podpořila BTC ETF pouze v případě řešení manipulace trhu. BCH se nejvíc dramaticky rozvíjí, když Bitcoin Cash ABC porazil Bitcoin Cash SV, což se ukázalo jako dominantní řetězec těchto dvou. S nárůstem adopce v Jižní Americe dosahuje objem obchodování bitcoinů místních bitcoinů historicky nejvyšší úrovně v Chile, Kolumbii, Argentině a Venezuele, zatímco v Evropě Švýcarsko zavádí první krypto ETP.

Prosince 2018

Koncem roku se blíží BTC, které dosáhlo ročních minim 3000 USD a Ethereum ztratilo 90% své hodnoty, protože dosáhlo historického maxima. Existuje naděje a pozitivita toho, že rok 2019 bude lepším rokem, kdy Binance plánuje zahájit svůj první DEX, zatímco Facebook pokračuje v najímání na pozice blockchainu. I v tomto odvětví se stává čistší, když generální ředitel Mt Gox získává 10leté funkční období.

Tady se dostáváme na konec roku 2018. Doufám, že 2019 přinese kryptoprůmyslu více obědů a vzrušení a ano dominance.

Bude rok 2019 z kryptoměn lepším rokem? Dejte nám vědět své názory na stejné.

Chcete-li sledovat aktualizace DeFi v reálném čase, podívejte se na náš zpravodajský kanál DeFi Tady.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map