reklama Phemex

Ne!! Bitcoin „DOUBLE-utrácet“ se nikdy nestalo !! Bitcoinový blockchain funguje stejně normálně a přesně tak, jak by měl být !! Abychom to shrnuli, pojďme se podívat na události posledních dnů a postupně je de-konstruovat. Cena bitcoinu (BTC) se za poslední tři / čtyři dny významně korigovala a několik hodin zpět poklesla těsně pod úroveň 30 000 $. BTC se však nyní stáhl zpět a v současné době se obchoduje na úrovni 30 440 USD s tržním stropem 569 miliard USD.

O čem je bitcoinový dvojnásobný výdaj FUD?

Jak jsme uvedli, v posledních několika dnech došlo ve Grayscale k silné institucionální akumulaci BTC. Na druhou stranu se obchodníci rozhodli držet bitcoiny se současným nárůstem velrybích účtů. Pokud se nejedná o býčí známky, poklesla nabídka BTC na burzách na nejnižší za poslední roky.

Proč ale cena bitcoinu neustále klesá? Kolem dvojitého utrácení a inflace v bitcoinech se pohyboval FUD. Jak se to stalo, společnost Bitmex Research ohlásila bitcoinový „dvojitý pokus“, který poháněl celý FUD na trhu. To stačilo k tomu, aby vzbudilo šílenství a vedlo k prodejní horečce mezi investory.

Ale populární osobnosti z prostoru kryptoměn: evangelista bitcoinů Andreas Antonopoulos a generální ředitel společnosti CoinMetrics Lucas Nazzi vyšel se spravedlivým a čtvercovým vysvětlením toho samého. Pojďme se podívat, co se vlastně stalo.

  • 18. ledna uživatel vysílal transakci s nízkými poplatky a horníci ji nechali nedotčenou, protože měli po ruce výhodnější příležitosti. V takovém případě má subjekt televizního vysílání dvě možnosti 1) čekat na pokles poplatků 2) zvýšit poplatek informováním horníků.
  • Nyní v případě již vysílané transakce může uživatel zvýšit poplatek o transakci RBF (Replace-by-Fee). RBF je pouze kopií původní transakce, ale s vyšším poplatkem a výslovným pokynem ke zpracování nové transakce.
  • Takže když horníci nereagovali na původní vysílanou transakci, další den 19. dne vydal uživatel první RBF, ale pouze s malým zvýšením poplatků. Horníci to znovu ignorovali a transakce se zase zasekla. Po několika hodinách tedy vysílatel vydal druhý RBF s dostatečně vysokými poplatky.
  • Původní provozovatel vysílání tedy vydal celkem tři transakce: 1) 18. prosince 22:11 UTC (1 sat / b) 2) 19. prosince 21:22 UTC (9,4 sat / b) 3) 20. prosince 00:32 UTC (14,3 sat / b)
  • Jak vysvětluje Lucas Nazzi: „Kolem 1:18 hodin se blockchain rozdělil na 2 verze, což je zcela normální jev; základní součást fungování bitcoinu. Když k tomu dojde (více než 1krát za měsíc), musí horníci konvergovat k jedné verzi událostí, která často trvá přibližně 1 blok nebo 10 minut. “.
  • Zajímavé je, že v době, kdy uživatel vydal druhou RBF (tj. Třetí transakci), klesl poplatek za těžbu a řetězec byl již rozdělen. Co se stalo, je, že jeden horník vybral první transakci s nižším poplatkem a druhý horník vybral třetí. Všimněte si, že RBF jsou volitelné a poskytují horníkům, aby si vybrali transakci podle svého výběru. V tomto případě to vypadalo jako bitcoinová „dvojitá útrata“ neboli bitcoinová inflace. Je to však velmi normální událost.
  • Řetěz se rozdělil na jeden blok, což bylo normální, ale pouze těžař, který přijal transakci s nižším poplatkem, nakonec vyhrál dohodu. Takže i když existovaly různé verze stejné transakce, nakonec byla přijata pouze 1. Ještě jednou si vážím Lucase tohoto nádherného vysvětlení.

Jak říká Andreas Antonopolous, toto bylo přesně vysvětleno v bitcoinové bibli aka Satoshi Whitepaper.

To je popsáno v Satoshi whitepaper na straně 8. Ve skutečnosti je to jediná matematická rovnice v článku a popisuje klesající pravděpodobnost re-org, ukazující proč "6 potvrzení", ačkoli je libovolně zvolen, je dobrým základem pro zvážení dokončení transakce

14 /

– Andreas M. Antonopoulos (@aantonop) 21. ledna 2021

Je zajímavé, že některé publikace, které zkreslovaly celou událost, se pokoušely vinu na BitMex za hlášení bitcoinového „pokusu o dvojí útratu“. BitMex vydal vysvětlení a shrnul všechny transakce.

Pokud jde o včerejší * možné * dvojnásobné výdaje bitcoinů, které byly vyřešeny po jednom bloku, shrnuli jsme transakce na obrázku níže, abyste mohli sami rozhodnout, co se mohlo stát

Obrázek upraven z práce uživatelem @ 0xB10C https://t.co/V56scTQw5Q pic.twitter.com/W2lPYGZxvb

– BitMEX Research (@BitMEXResearch) 21. ledna 2021

Andreas Antonopoulos přišel na záchranu společnosti BitMex a zabil ty, kteří obviňovali platformu ze zprávy o příběhu. On píše:

“BitMEX správně nahlásil pokus o dvojnásobné utrácení bitcoinů pomocí svého užitečného monitorovacího nástroje.” Nezodpovědní reportéři to vzali a přidali dezinformace. To není na BitMexu, přestaň střílet na nevinného posla. “

Chcete-li sledovat aktualizace DeFi v reálném čase, podívejte se na náš zpravodajský kanál DeFi Tady.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me