Dekonstrukce všeho mýtu a FUD kolem bitcoinů, dvojnásobné výdaje a inflace

reklama Phemex

Ne!! Bitcoin „DOUBLE-utrácet“ se nikdy nestalo !! Bitcoinový blockchain funguje stejně normálně a přesně tak, jak by měl být !! Abychom to shrnuli, pojďme se podívat na události posledních dnů a postupně je de-konstruovat. Cena bitcoinu (BTC) se za poslední tři / čtyři dny významně korigovala a několik hodin zpět poklesla těsně pod úroveň 30 000 $. BTC se však nyní stáhl zpět a v současné době se obchoduje na úrovni 30 440 USD s tržním stropem 569 miliard USD.

O čem je bitcoinový dvojnásobný výdaj FUD?

Jak jsme uvedli, v posledních několika dnech došlo ve Grayscale k silné institucionální akumulaci BTC. Na druhou stranu se obchodníci rozhodli držet bitcoiny se současným nárůstem velrybích účtů. Pokud se nejedná o býčí známky, poklesla nabídka BTC na burzách na nejnižší za poslední roky.

Proč ale cena bitcoinu neustále klesá? Kolem dvojitého utrácení a inflace v bitcoinech se pohyboval FUD. Jak se to stalo, společnost Bitmex Research ohlásila bitcoinový „dvojitý pokus“, který poháněl celý FUD na trhu. To stačilo k tomu, aby vzbudilo šílenství a vedlo k prodejní horečce mezi investory.

Ale populární osobnosti z prostoru kryptoměn: evangelista bitcoinů Andreas Antonopoulos a generální ředitel společnosti CoinMetrics Lucas Nazzi vyšel se spravedlivým a čtvercovým vysvětlením toho samého. Pojďme se podívat, co se vlastně stalo.

  • 18. ledna uživatel vysílal transakci s nízkými poplatky a horníci ji nechali nedotčenou, protože měli po ruce výhodnější příležitosti. V takovém případě má subjekt televizního vysílání dvě možnosti 1) čekat na pokles poplatků 2) zvýšit poplatek informováním horníků.
  • Nyní v případě již vysílané transakce může uživatel zvýšit poplatek o transakci RBF (Replace-by-Fee). RBF je pouze kopií původní transakce, ale s vyšším poplatkem a výslovným pokynem ke zpracování nové transakce.
  • Takže když horníci nereagovali na původní vysílanou transakci, další den 19. dne vydal uživatel první RBF, ale pouze s malým zvýšením poplatků. Horníci to znovu ignorovali a transakce se zase zasekla. Po několika hodinách tedy vysílatel vydal druhý RBF s dostatečně vysokými poplatky.
  • Původní provozovatel vysílání tedy vydal celkem tři transakce: 1) 18. prosince 22:11 UTC (1 sat / b) 2) 19. prosince 21:22 UTC (9,4 sat / b) 3) 20. prosince 00:32 UTC (14,3 sat / b)
  • Jak vysvětluje Lucas Nazzi: „Kolem 1:18 hodin se blockchain rozdělil na 2 verze, což je zcela normální jev; základní součást fungování bitcoinu. Když k tomu dojde (více než 1krát za měsíc), musí horníci konvergovat k jedné verzi událostí, která často trvá přibližně 1 blok nebo 10 minut. “.
  • Zajímavé je, že v době, kdy uživatel vydal druhou RBF (tj. Třetí transakci), klesl poplatek za těžbu a řetězec byl již rozdělen. Co se stalo, je, že jeden horník vybral první transakci s nižším poplatkem a druhý horník vybral třetí. Všimněte si, že RBF jsou volitelné a poskytují horníkům, aby si vybrali transakci podle svého výběru. V tomto případě to vypadalo jako bitcoinová „dvojitá útrata“ neboli bitcoinová inflace. Je to však velmi normální událost.
  • Řetěz se rozdělil na jeden blok, což bylo normální, ale pouze těžař, který přijal transakci s nižším poplatkem, nakonec vyhrál dohodu. Takže i když existovaly různé verze stejné transakce, nakonec byla přijata pouze 1. Ještě jednou si vážím Lucase tohoto nádherného vysvětlení.

Jak říká Andreas Antonopolous, toto bylo přesně vysvětleno v bitcoinové bibli aka Satoshi Whitepaper.

To je popsáno v Satoshi whitepaper na straně 8. Ve skutečnosti je to jediná matematická rovnice v článku a popisuje klesající pravděpodobnost re-org, ukazující proč "6 potvrzení", ačkoli je libovolně zvolen, je dobrým základem pro zvážení dokončení transakce

14 /

– Andreas M. Antonopoulos (@aantonop) 21. ledna 2021

Je zajímavé, že některé publikace, které zkreslovaly celou událost, se pokoušely vinu na BitMex za hlášení bitcoinového „pokusu o dvojí útratu“. BitMex vydal vysvětlení a shrnul všechny transakce.

Pokud jde o včerejší * možné * dvojnásobné výdaje bitcoinů, které byly vyřešeny po jednom bloku, shrnuli jsme transakce na obrázku níže, abyste mohli sami rozhodnout, co se mohlo stát

Obrázek upraven z práce uživatelem @ 0xB10C https://t.co/V56scTQw5Q pic.twitter.com/W2lPYGZxvb

– BitMEX Research (@BitMEXResearch) 21. ledna 2021

Andreas Antonopoulos přišel na záchranu společnosti BitMex a zabil ty, kteří obviňovali platformu ze zprávy o příběhu. On píše:

“BitMEX správně nahlásil pokus o dvojnásobné utrácení bitcoinů pomocí svého užitečného monitorovacího nástroje.” Nezodpovědní reportéři to vzali a přidali dezinformace. To není na BitMexu, přestaň střílet na nevinného posla. “

Chcete-li sledovat aktualizace DeFi v reálném čase, podívejte se na náš zpravodajský kanál DeFi Tady.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map