Dr Doom volá bitcoinovou hotovost [BCH] v debatě s Rogerem Verem za shitcoin

reklama Phemex

Americký ekonom Nouriel Roubini aka Dr Doom nedávno prohlásil, že pohrdá bitcoinovou hotovostí (BCH) v a rozprava s promotorem kryptoměny Rogerem Ver. Debata byla součástí letošního CC fóra – Blockchain a AI Investment Forum v Londýně, kde Dr Doom veřejně oznámil, že BCH je „shitcoin“.

 Dr Doom vs. Roger Ver – je krypto uchovávání hodnoty nebo ne?

Tématem debaty bylo „Ztratí nebo uspějí kryptoměny?“ Roubini začal vyvrácením názoru, že kryptoměny jsou ve skutečnosti měny z toho důvodu, že nebyly spolehlivým a stabilním úložištěm hodnoty, a proto je nelze použít k platbám. Bitcoiny a tisíce dalších kryptoměn nebyly použity pro stanovení cen zboží a služeb. Mluvil také o nedostatečné škálovatelnosti bitcoinů. Roger Ver reagoval na Roubiniho body tím, že mu připomněl, že tržní kapitalizace kryptoměn za pouhých 10 let vzrostla přes 200 miliard dolarů. O bodu Roubiniho při používání kryptoměny k platbám Ver uvedl příklad Bitcoin Cash, který podle něj může globálně provádět více než 100 transakcí za sekundu zdarma.

Roubini však nebyl přesvědčen. Aby doložil svůj názor na to, že kryptoměna není stabilním uchovávačem hodnoty, poznamenal, že bitcoiny byly 60% pod špičkou, zatímco bitcoinová hotovost Rogera Vera byla 95% pod špičkou v letošním roce, dále uvedl, že aktiva, která ztratila 95% své hodnoty za pouhých 12 měsíců byl vtip. Ver však měl analogii, aby dokázal, že i fiat ztratil svou hodnotu. Uvedl příklad japonského jenu a řekl, že dnes 10 000 jenů odpovídá přibližně 90 USD. Avšak ne dlouho, jediný jen mohl koupit unci stříbra. Dnes měl kus papíru v hodnotě asi 90 USD v minulosti hodnotu asi 20 000 USD.

Je krypto užitečné v případě geopolitického šoku?

Moderátor debaty poté poukázal na to, že v případě recese došlo ke zvýšení využití kryptoměn, a uvedl příklad dluhové krize řecké vlády. Roubini, jak se očekávalo, odmítl uznat totéž. Místo toho řekl, že využití kryptoměny a počet transakcí a uživatelů se od historického maxima kryptoměny v roce 2017 zhroutil. Ver rychle poukázal na to, že Roubini „shromažďuje“ jeho data. Využití krypto dnes bylo mnohem vyšší, než tomu bylo dokonce rok předtím, než tržní kapitalizace zasáhla své 2017 ATH.

Dr. Doom poté uvedl příklad vzestupu internetu. Od roku 1990 do roku 2000 sbíral miliardy uživatelů a webových stránek a některé důležité aplikace, jako je e-mail. Ale u kryptoměny tomu tak nebylo. Bitcoin má oficiálně pouze 50 uživatelů MM a polovina z nich je mrtvá. Pokud jde o DApps, nejoblíbenější DApps jsou Crypto Kitties, kasinové hry nebo Ponzi Schemes. Ver znovu citoval příklad toho, jak se pohyb peněz ukázal jako nejsilnější případ použití kryptoměny – miliony uživatelů navzájem obchodují bez překážek.

McAfee ok, s teroristickými aktivitami, které se odehrávají prostřednictvím jeho výměny

V okamžiku debaty moderátor představil novou decentralizovanou burzu Johna McAfee, která neměla žádné požadavky KYC. Sdílel, že McAfee byl na předchozím zasedání dotázán na jeho názor na to, jak by se cítil, kdyby byl chycen terorista, a bylo prokázáno, že využili jeho výměnu ke spáchání teroristického činu. Na to McAfee odpověděl, že bude v pořádku. Na podporu odpovědi McAfee Ver uvedl, že americký dolar byl měnou, která se nejvíce používá v teroristických aktivitách, ale to neznamená, že svět přestane tuto měnu používat.

„Vaše shitcoiny se za rok zhroutily 95%“ – Roubini pro Ver

Debata se ponořila do toho, co je v kryptoměně správné a co špatné, když Roger Ver opakoval, že lidem by mělo být umožněno mít kontrolu nad svými penězi, a Roubini znovu a znovu zdůrazňoval, že finanční anarchie, o které Ver mluví, nikdy neexistovala a nikdy nebude. V jednu chvíli měl Roubini výbuch, kde řekl, že trvalo 100 let, než se dolar zhroutil o 95%, zatímco „shitcoin“ Rogera Vera se za rok zhroutil. Řekl –

“[Trvalo rok, než se vaše shitcoiny zhroutily o 95%. Nestojí to za nic. “


Rozzuřený Roubini dále uvedl, že Ver nevěří ve vládu, ale jeho myšlenkou svobody byl nákup výbušnin na internetu. Roubini dokonce osobně zaútočil na Vera tím, že upozornil na to, že strávil čas ve vězení. Ver použil tento bod ke své výhodě a poukázal na to, že Roubini ztrácí argument, protože začal „spíše na osobu útočit než na argumenty zde“.

Bitcoin není decentralizovaný, ale tradiční finanční systém je – Roubini

Debata se přesunula k tématu centralizace a decentralizace. Roubini tvrdil, že tradiční finanční systém byl decentralizovaný, protože do jeho ovládání byly zapojeny tisíce finančních institucí a stovky bank a měn, zatímco bitcoin byl centralizován, protože 80% těžby bylo pod kontrolou několika rukou a 99% kryptoměnových burz byly centralizovány. Ver k tomu uvedl, že decentralizace nebyla hlavním argumentem ve prospěch kryptoměn a jejím jediným účelem bylo zajistit odolnost kryptoměny vůči cenzuře.

Debata byla zakončena otázkami publika a v tomto byl jasným vítězem Roger Ver, který podporoval kryptoměny kvůli finanční svobodě, kterou uživatelům nabízeli..

Chcete-li sledovat aktualizace DeFi v reálném čase, podívejte se na náš zpravodajský kanál DeFi Tady.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map