Exkluzivní zpráva: Je „Upbit“ na vážné právní kroky jihokorejských úředníků? Úplná analýza

reklama Phemex

Burza Upbit oficiálně na své platformě oznámila, že prochází vyšetřováním, ačkoli služby údajně fungují normálně. Vzhledem ke způsobu, jakým trh reaguje, jsou kryptoměnoví investoři již ovlivněni novinkami. Upbit je údajně podezřelý z podvodu, který by mohl vést k vážným následkům.

Vyšetřování podvodů Upbit: Vážná záležitost

Po celém dni chaosu kolem největší jihokorejské burzy kryptoměn Upbit ohledně úředníků útočících na její sídlo v Soulu burza konečně učinila oficiální oznámení.

výměna upbitůhttps://upbit.com/service_center/notice?id=373

Nyní, když je potvrzeno, že Upbit je vyšetřován, pochopme jeho důsledky a jak přesně to všechno začalo?

V odpoledních hodinách, kdy na trh vstoupily zprávy o raidu, byla společnost Upbit na 4. místě na špičkových burzách kryptoměn s 24hodinovým objemem obchodování 1,8 miliardy dolarů podle Coinmarketcap. Upbit se nyní během několika hodin zvýšil na 3. místě s objemem obchodování 2,2 miliardy USD.

výměna upbitů

Přečtěte si také: KODAKOne je konečně připraven na prodej tokenů KodakCoin

Kryptoměny pod radarem FSC

Když už mluvíme o tom, jak to všechno začalo, za posledních několik měsíců zaujala Jižní Korea silný postoj a zavedla přísná regulační pravidla k uklidnění burz kryptoměny v důsledku rostoucích podvodů a podvodů.

V březnu bylo potvrzeno, že jihokorejští státní zástupci v předchozím měsíci zaútočili na tři kryptoburzy, které zahrnovaly konfiskaci finančních záznamů, pevných disků počítačů a mobilních telefonů.

V té době prokurátor uvedl, že třídenní razie se konala v jihokorejském hlavním městě Soulu. Vedoucí směnárny mezi ostatními zaměstnanci byli podezřelí, že vymazali peníze z účtů svých zákazníků a poté je použili k nákupu kryptoměn na jiných burzách.


Státní zástupce zapojený do vyšetřování uvedl, že firmy se v lednu objevily na svém radaru kvůli podezřelým převodům mezi burzami bitcoinů. To byla doba, kdy se zapojila Komise pro finanční služby (FSC).  

Údajně bylo v cizích měnách nelegálně vyměněno zhruba 637,5 miliard USD, což dále vedlo k zákazu obchodování kryptoměn s neidentifikovanými účty.

Minulý měsíc jihokorejští státní zástupci zadrželi čtyři vedoucí pracovníky ze dvou burz s kryptoměnou, do nichž byli zapojeni také vedoucí burzy Coinnest pro obvinění ze zpronevěry a podvodu.

Upbit tedy není první burzou, která upoutala pozornost úřadů. Jelikož je však třetí největší na světě a největší jihokorejské burzy kryptoměn, je z toho velmi důležitý případ.

Výměna upbitů: Hádáno kontroverzí & problémy

Od svého vzniku v říjnu 2017 nebyl obraz společnosti Upbit úplně čistý jako v prosinci, krypto burza se stala centrem kontroverze, když se nepřipojila k jiným burzám na podporu samoregulace.  

Za zmínku stojí, že za touto burzou stojí Kakao, jihokorejský internetový gigant. Upbit je také partnerem s jinou kryptoburzou, Bittrex, která je také v top 10 kryptoburzách podle objemu obchodování za 24 hodin s téměř 300 kryptoměnami uvedenými na její platformě.

Burza v loňském roce také zaznamenala řadu problémů, jako je ztráta finančních prostředků a chyby transakcí. Jeden z jeho uživatelů tvrdil:

“Toto není problém serveru, ale manipulace.” Pokud se podíváte na historii transakcí, jednotková cena není správná. “

Jiný uživatel uvedl, že ve své peněžence obdržel bitcoiny v hodnotě 1,8 milionu wonů, když si koupil bitcoiny v hodnotě 3 milionů wonů, podobný problém zjevně sdílelo mnoho dalších uživatelů. Upbit však tvrdil, že nárůst objemu objednávky je důvodem zpožděného odrazu na trhu BTC.

Výměna je nyní vyšetřována místní policií za nedovolené přesunutí finančních prostředků zákazníků na její výkonný účet. Vzhledem k tomu, že jedna z předních kryptoměn, generální ředitel společnosti Coinnest, byl zatčen za zpronevěru fondů, Upbit bude muset projít audity a mnohem více.

I když úřady ještě musí předložit svou závěrečnou zprávu, pokud budou objeveny důkazy proti výměně, mohly by být dočasně nebo trvale zastaveny.

Být největší kryptoburzou v Jižní Koreji, pokud dojde k jejímu vypnutí, mohou být následky vážné. Vzhledem k tomu, že trh je již v červené barvě, může tato zpráva dále negativně ovlivnit ceny, což znamená, že uvidíme další pokles cen kryptoměny.

Myslíte si, že vyšetřování Upbitu by zasáhlo trh vážněji? Čeká nás krvavá lázeň? Podělte se s námi o své myšlenky!

Chcete-li sledovat aktualizace DeFi v reálném čase, podívejte se na náš zpravodajský kanál DeFi Tady.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map