Fidelity se připojuje k krypto závodům, protože spouští institucionální platformu pro bitcoiny a ethereum

reklama Phemex

Finanční firmy z Wall Streetu pomalu přitahují kryptoměny a seznam firem, které začínají s krypto službami, se jen prodlužuje. Posledním přírůstkem do tohoto seznamu je Bostonská nadnárodní společnost poskytující finanční služby, společnost Fidelity, která oznámila institucionální platformu pro bitcoiny a ethereum.

Fidelity roztočí digitální aktiva Fidelity a vstoupí do kryptoobchodu

Fidelity Investments, pátý největší správce aktiv na světě, oznámil, že vyčlenil samostatnou společnost zaměřenou výhradně na poskytování kryptoměn institucionálním investorům. Tato nově založená společnost s ručením omezeným se bude jmenovat Fidelity Digital Assets a zaměří se na poskytování podnikových řešení pro úschovu, platformu pro provádění obchodování s kryptoměnami a institucionální poradenské služby. Tato společnost by poskytovala své služby 24 hodin denně, sedm dní v týdnu, aby byly v souladu s blockchainovým obchodním cyklem vždy.

Fidelity již má přístup k 13 000 institucionálním poradenským firmám a makléřům, jejichž prostřednictvím poskytuje finanční služby, clearing, úschovu a služby spojené s investicemi a spravuje aktiva zákazníků ve výši 7,2 bilionů dolarů. S touto novou společností nabídne společnost Fidelity Digital Assets tři hlavní služby pro tuto již zavedenou síť a nové zákazníky, které integruje. Nejkomplikovanější z nich se jeví služby úschovy pro bitcoiny, ether a další digitální aktiva. Služba je zejména navržena tak, aby poskytovala institucionálním investorům vyhovující způsob, jak zabezpečit svá aktiva jejich držením ve fyzickém trezoru.

Mezi další služby digitálního majetku Fidelity budou patřit služby provádění obchodů, které využívají interní křížový stroj a směrovač inteligentních objednávek, který bude provádět obchody pomocí několika dodavatelů likvidity kryptoměny třetích stran. Důležité je, že tyto obchodní služby nepředstavují burzu, ale propojení, které přímo spojuje zákazníky Fidelity se stávajícími burzami. Aby se usnadnilo zapojení institucí, které v kryptoměně začaly, Fidelity Digital Assets také nabídne specializovaný tým klientských služeb, který pomůže s procesem zapojení.

Tom Jessop, bývalý šéf Fidelity pro rozvoj podnikového podnikání, by v čele kryptoměnového obchodu Fidelity. Zatímco Jessop rozhodně není novým jménem pro svět kryptoměny a blockchainu, nedávno se připojil k Fidelity, pouze s výslovným účelem pomoci Fidelity s nabídkami digitálních aktiv. Jessop byl uveden na palubu prezidenta společnosti Chain v dubnu 2017 po 17 letech ve společnosti Goldman Sachs a měl za úkol pomoci využít jeho hluboké kontakty Rolodex, aby pomohl překlenout propast mezi podnikovými finančními institucemi a aplikacemi distribuované účetní knihy v ne kryptoměně..

“Naši klienti o tom uvažují jako o třídě investovatelných aktiv,” řekl Jessop. “Provádějí svůj výzkum, vytvářejí tezi o tom, proč by tyto tokeny mohly mít v budoucnu hodnotu, a to je opravdu velký zájem.”

Nejedná se o první stádium Fidelity s krypty, protože od roku 2013 začalo experimentovat s technologií blockchain, a to diskrétním spuštěním inkubátoru Blockchain, který je součástí Fidelity Center for Applied Technology. V roce 2015 začala společnost Fidelity Charitable přijímat dary v bitcoinech a do února letošního roku představovala kryptoměna nejrychleji rostoucí druh daru neziskové organizace, což přineslo více než 69 milionů $.

S oznámením Fidelity bylo na ulici vidět nějaké vzrušení, když o tom tweetovaly některé z prominentních jmen v krypto průmyslu

Zde je to, co CZ z Binance tweetoval a sdílel odkaz na novinky Forbes

Není to malý fond. https://t.co/J785D8gTWW

– CZ Binance (@cz_binance) 16. října 2018

Joseph Young také tweetoval, že tento krok Fidelity byl stejně optimistický jako bitcoinový ETF

Fidelity je největší nezávislá makléřská společnost na světě se spravovanými aktivy v hodnotě 2,45 bilionu dolarů, které usnadní obchodování s kryptoměnami.

Řekl bych, že je to stejně optimistické jako schválení bitcoinového ETF

– Joseph Young (@iamjosephyoung) 15. října 2018

Zatímco CryptoManRan, Ran NeuNer tweetoval s tím, že velká jména určitě přilákají institucionální peníze v kryptách

https://twitter.com/cryptomanran/status/1051889828021833729   

Bude tento krok Fidelity přinášet obrovské kryptoměny do kryptoměn, je něco, co čas ukáže, ale rozhodně je to velký pozitiv pro ekosystém kryptoměny.

Co si myslíte o tomto strategickém postupu Fidelity’s směrem ke kryptům? Dejte nám vědět své názory na stejné.

Chcete-li sledovat aktualizace DeFi v reálném čase, podívejte se na náš zpravodajský kanál DeFi Tady.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map