Jak se bitcoiny stávají všudypřítomnými pomocí satelitů a sítí

reklama Phemex

Bitcoin [BTC] je virtuální měna, jejíž transakce se primárně provádějí na internetu. Jeho závislost na tom, že existuje, však vyvolává pochybnosti o jeho uchovávání hodnoty a argumentu měny. I když je internet v dnešní době všudypřítomný, na Zemi stále existují místa s omezeným přístupem.

Bitcoin však stále roste jako nikdy předtím. Samson Mow, hlavní strategický ředitel Blockstream, tweetoval o satelitní službě Blockstream, která byla spuštěna před dvěma lety. Družice zajišťují bezplatnou synchronizaci s hlavní knihou bitcoinů.

Kromě toho existují také možnosti, které jsou zkoumány na samotné Zemi k vytvoření bezpečného offline systému pro bitcoiny.

Blockstream Sattelite

Blockstream Sattelite pokrývá 2/3 Země. Družice také umožňuje vysílat data po celém světě do bitcoinové sítě. Platbou bitcoinů prostřednictvím bleskové sítě tedy může být jakákoli zpráva vysílána po celém světě.

The #BlockstreamSatellite služba je nyní v provozu 2 roky. To jsou 2 roky zdarma #Bitcoin synchronizace dat blockchain, lepší soukromí s offline úplnými uzly a zvyšování odolnosti bitcoinů proti síťovým rozdělením. ? @Blockstream #BitcoinInfrastructure pic.twitter.com/wYJw6tLbNX

– Samson Mow (@Excellion) 15. srpna 2019

Blockstream používá pět komerčních satelitů, které se synchronizují s bloky v síti v reálném čase. To poskytuje zabezpečení proti výskytu vidlic nebo síťových rozdělení. Omezuje tedy pokusy o „51% útok“ a „řetězovou reorganizaci“.

bitcoinové satelityBlockstream satelity ve vesmíru (Zdroj)

Další bezplatné sítě ISP na Zemi

V současné době data na internetu sledují centralizovanou cestu skládající se z konkrétních uzlů ovládaných korporacemi. Podle zdrojů přenáší AWS společnosti Amazon více než 50% dat na celosvětový web.

Meltem Demirors, hlavní strategický ředitel britské společnosti Coinshares, uspořádal a podcast – ‘What Grinds My Gears.’ založené na cloud computingu (Cubesats).

Síťová technologie používá k přenosu dat přes internet decentralizované uzly. Stejně jako bitcoin a kryptoměna existuje mnoho rozptýlených uzlů, které se všechny účastní přenosu dat. Jak uvedla Meltem ve svém příspěvku na blogu, existuje několik síťových sítí založených na bitcoinech a kryptoměnách, jako je TxTenna, Bitcoin Venezuela Mesh Network, Althea, Helen a NKN. 

Sítě Relay byly v minulosti neustále využívány spammery. Bitcoinové přenosové sítě jsou však navrženy tak, aby filtrovaly data, což umožňuje vysílat pouze informace z hlavní knihy. VLÁKNO (nebo Fast Internet Bitcoin Relay Engine) je rozšíření sítě relé s bleskovou odezvou.

Síť lze také bez prodlení připojit k Blocksteam Satellite pro synchronizaci s nejnovějšími bloky.

Sítě, jak již bylo zmíněno výše, tvoří finanční ekosystém, který motivuje k používání sítě a současně poskytuje bezpečnost. Jedná se o technologické pokusy o to, aby byly bitcoiny všudypřítomné a bez internetu, aby byly skutečně decentralizované.

Budoucnost nad rámec spiknutí

Poskytovatelé sítí mají velký prospěch ze stávajícího systému přenosu dat. Vzpomínáte si na spiknutí s elektrickým autem nebo na bezolovnatý příběh o plynu? Jakákoli inovace, která narušuje příjmy velkých organizací, na začátku vždy čelila odporu.

Některé z těchto sítí navíc poskytují neuvěřitelně levný zdroj pro připojení do světa bez použití ISP. Zatímco soukromí sníží kybernetické útoky a neetické sledování, systém jistě obtěžuje síťové obry.

Na Zemi existuje mnoho „cenzurovaných“ oblastí, je to uloženo pro geopolitickou bezpečnost a pro provádění vnitrostátních zákonů. Peníze nebo měna by však měly být bez hranic a odolné vůči cenzuře. Proto slovy amerického kongresmana Patricka Mchenryho,

Vzhledem k povaze technologie bitcoinu ji vlády nemohou zabít, ani by neměli a nemůžete zabít digitální měny široce. Budou přetrvávat, budou silní. To je nový rámec nové generace internetu.

Bitcoiny a kryptoměny navíc přinášejí bezpečnost a současně skutečně motivují hráče podporující síť. Překážky vstupu malých hráčů jsou proto také omezené.

Jak si myslíte, že s firmami, které agresivně pracují na bitcoinech, najde další kryptoměna prostor v příští éře decentralizovaného internetu? Podělte se s námi o své názory.

Chcete-li sledovat aktualizace DeFi v reálném čase, podívejte se na náš zpravodajský kanál DeFi Tady.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map