Komisař SEC Hester Peirce má námitky proti odmítnutí ETF bitcoinů

reklama Phemex

Hester Peirce, komisař SEC, namítá, že druhé odmítnutí bitcoinu ETF Cboe bude spravováno bratry Winklevossovými SEC. Ve svém oficiálním příspěvku vyzývá SEC k tlumení inovací, zapojení do regulace zásluh a inhibici institucionalizace, která by mohla zmírnit rizika přítomná na trhu bitcoinů a kryptoměn. 

Hester Peirce, „Crypto Mom“, nesouhlasí s odmítnutím SEC ohledně bitcoinového ETF

Včera byla žádost Bitcoin ETF na burze Bats BZX od bratrů Winklevossů zamítnuta podruhé. První odmítnutí „Winklevoss Bitcoin Trust“ přišlo loni. Pokud by to bylo schváleno, stalo by se to vůbec první kryptoměnou ETF. Schválení by dále vedlo institucionální investory na kryptotrh.

Ne všichni úředníci jsou však proti bitcoinovému ETF, protože komisař SEC oficiálně vydal „Nesouhlas komisaře Hestera M. Peirceho do BatsBZX“.

bitcoin ETF

Peirce píše,

“S úctou nesouhlasím s nařízením Komise, kterým se schvaluje navrhovaná změna pravidel, ve znění pozdějších předpisů, týkající se uvedení a obchodování akcií Winklevoss Bitcoin Trust na Bats BZX Exchange, Inc. (” BZX “).”

Dále uvádí,

“Na rozdíl od odhodlání Komise se domnívám, že navrhovaná změna pravidel splňuje zákonné normy a že bychom měli společnosti BZX povolit, aby tento produkt obchodovaný na burze obchodoval na burze a obchodoval s ním (dále jen” ETP “).”

Znepokojuje ji ochrana spotřebitele, která je narušována tím, že brání institucionálním investorům ve vstupu na trh.

“Obávám se, že přístup Komise podkopává ochranu investorů tím, že vylučuje větší institucionalizaci trhu s bitcoiny.” Více institucionální účasti by zmírnilo mnoho obav Komise z trhu s bitcoiny, které jsou základem jeho objednávky nesouhlasu. “

„Interpretace a použití zákonné normy ze strany Komise vysílá silný signál, že inovace na našich trzích není vítána, signál, který může mít účinky daleko za osudem bitcoinových ETP.“

dodává Pierce.

Přečtěte si také: Bitcoinový ETF společnosti Cboe VanEck má stále šanci i poté, co SEC odmítne Winklevossův návrh

Institucionalizace, inovace, & Regulace zásluh

Kromě toho hovoří o roli BZX jako samoregulační organizace:

“Protože se příkaz k zamítnutí zaměřuje na spotový trh s bitcoiny, nedává adekvátní váhu důležité funkci, kterou burzy jako samoregulační organizace (” SRO “) vykonávají v rámci našeho regulačního rámce.”

“BZX by měla a měla by hrát ústřední roli při sledování obchodování s akciemi Trustu.” Při výkonu této funkce by BZX vykonávala povinnosti, které jí byly svěřeny jako SRO, a podléhala by dohledu Komise. Při výkonu těchto povinností by BZX měla silné regulační a obchodní pobídky k zajištění integrity produktů, které uvádí pro obchodování. Nic v záznamu nenaznačuje, že BZX není ochotna nebo schopna plnit své povinnosti podle burzovního zákona. “

Podle jejího nesouhlasu institucionální investoři pomáhají trhu dozrávat a dále podporovat ochranu spotřebitele.

“Při zamítnutí navrhovaného zařazení Komise poukazuje na problémy na trhu s bitcoiny, o nichž se domnívám, že by byly zmírněny institucionalizací trhu – což je fenomén, který by podporovaly bitcoinové ETP.” Například objednávka ukazuje na cenové rozdíly na trzích s bitcoiny. I když tvrdím, že trhy jsou již lépe propojeny aktivními arbitry, než navrhuje nařízení Komise, vytvoření ETP by vyžadovalo více cenové arbitráže, a tedy lepší propojení mezi trhy. “

Věří, že zapojení institucí může trhu spíše pomoci,

“Větší účast institucionálních investorů na trhu s bitcoiny by pomohla vyvíjet tlak na burzy, aby posílily jejich obranu proti krádeži, podpořily větší investice do řešení úschovy v bitcoinovém prostoru a znesnadnily manipulátorům trhu únik z povědomí ostatních účastníků trhu.” . “

“Dokud tito investoři odmítnou vstoupit na trh bitcoinů, protože neexistuje žádný efektivní prostředek, který by snížil náklady na vstup, funkce trhu s bitcoiny, které způsobují obavy Komise, pravděpodobně přetrvají.”

Regulační orgány tlumí inovace, píše Pierce a oddávají se regulaci zásluh:

„Tím, že Komise v dohledné budoucnosti zamezí schválení ETP založených na kryptoměnách, zapojuje se do regulace zásluh. Bitcoin je nový fenomén a jeho dlouhodobá životaschopnost je nejistá. Může uspět; může selhat. Komise však není v dobré pozici k tomu, aby mohla posoudit pravděpodobnost buď výsledku, v případě bitcoinů nebo jiných aktiv.

Mnoho investorů projevilo zájem o získání expozice vůči bitcoinům a podmnožina těchto investorů by raději získala expozice bez přímého vlastnictví bitcoinů. “

“ETP založené na bitcoinech by nabídlo investorům nepřímou expozici bitcoinům prostřednictvím produktu, který obchoduje na regulovaném trhu s cennými papíry, a způsobem, který eliminuje některá tření a obavy z přímého nákupu a držení bitcoinů.”

To je jistě dobré znamení, že jeden z komisařů SEC je pro bitcoinový ETF, který má nadšenou a nadějnou krypto komunitu.

Chcete-li sledovat aktualizace DeFi v reálném čase, podívejte se na náš zpravodajský kanál DeFi Tady.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map