reklama Phemex

Zatímco svět netrpělivě čeká na rozhodnutí US SEC o bitcoinovém ETF podané CBOE, SEC zasáhla blesk tím, že odložila své rozhodnutí o podání žádosti o směnný fond Bitcoin ETF do září 2018. Takže co kdyby Cboe sponzorovalo bitcoinový ETF dostane zpoždění nebo odmítnutí, co a jak velký může být dopad?

Bitcoin ETF sponzorovaný CBOE: Může se to zpozdit?

Zatímco se svět připravuje na Chicago Board Options Exchange Global Markets ‘(CBOE) -Solid X Bitcoin ETF rozhodnutí přijde brzy, toto odložení směny Bitcoinu Direxion obchodované SEC, vyvolalo obavy, že existuje šance, že se může lišit od CBOE Solid X ETF také. Vzhledem k tomu, že SEC má 45 dní od data zveřejnění ve Federálním rejstříku a může mít další okno pro prodloužení, existuje každá možnost, kterou by SEC chtěla využít k tomu, aby dospěla ke spravedlivému rozhodnutí, aby mohla být v nejlepším všechny zúčastněné strany.

Vzhledem k tomu, že se trhy pohybují tak, jak jsou, a na BTC se staví impuls, který za poslední týden vystřelil přes 1000 USD, zprávy o zpoždění mohou přijít s mírnou korekcí, která se může krátce poté zotavit. Vzhledem k tomu, že Direxion Bitcoin burzově obchodovaný fond (ETF) je již zpožděn, je trh někde na to připraven.

Ve skutečnosti by schválení mělo větší pozitivní dopad na ceny BTC, než by mělo zpoždění na negativní straně.   

Přečtěte si také: Bitcoinové ETF nadšení exploduje, býci si již poplatek vzali

Co když bude žádost zamítnuta?

Pokud bude aplikace CBOE-Solid X ETF odmítnuta, nebylo by to poprvé, co by byla aplikace odmítnuta. Odmítla více než 15 bitcoinových ETF, které byly navrženy od roku 2013, a za poslední rok již došlo k několika odmítnutím, která zahrnují například CBOE, Gemini a SolidX.

Pokud jde o SEC, stále existuje spousta překážek, které je třeba odstranit, než bude moci vyslovit cokoli ve prospěch,   

  • Neregulovaný trh a transparentnost: Jedním z důvodů, proč bitcoin sestřelil aplikaci Winklevoss ETF, bylo to, že cítil, že trh BTC je stále v relativně raných fázích svého vývoje a trh byl poměrně neregulovaný. Rovněž byla zpochybněna transparentnost cen a směn a považována za klíčový faktor pro odmítnutí. Bitcoinové trhy jsou stále neregulované a mnoho burz má stále problémy s transparentností.
  • Cenová účinnost: Ceny kryptoměny jsou velmi volatilní; Další obavou SEC bylo to, jak budou fondy fungovat a zda mohou být oceněny a efektivně obchodovat. V té době SEC také věřila, že BTC je do určité míry nelikvidní, a proto může zachytit finanční prostředky. – Efektivita cen je stále obtížná, protože mezi burzami stále existuje velký rozdíl v cenách a volatilita stále přetrvává
  • Zabezpečení výměny: Vzhledem k tomu, že mnoho hlavních burz čelilo výpadkům zabezpečení a hackerům, SEC stále není přesvědčena, že podkladová aktiva bitcoinu budou zabezpečená a bezpečná.  

Ačkoli existuje spousta dalších překážek, jako je ochrana retailových investorů, přítomnost depozitních služeb a dostupnost bitcoinových futures na CBOE a CME, stále to nevypadá dostatečně, aby mohlo potvrdit, že BTC ETF CBOE a SOlidX projdou

Podíváme-li se na dopad tohoto na ceny, kromě počátečního odmítnutí obtěžování Winklevoss, které zaznamenalo zásadní propad bitcoinů z méně než 1300 USD na 950 USD, všechna ostatní odmítnutí ETF nezaznamenala v krátkodobém horizontu drastický negativní dopad na ceny a dlouhodobý sentiment zůstal beze změny. Ať už došlo ke korekci ceny kvůli zprávám o odmítnutí, bylo také vidět, že se v příštích několika dnech zotavuje.

Za současné situace vypadá, že se událost shromáždila kolem velkého hluku, který by určitě krátkodobě vedl k cenové korekci, ale dlouhodobý trend nemusí být příliš ovlivněn. ETF v kryptoměně rozhodně a může změnit směr institucionálních peněz na kryptoměny. Jeho odmítnutí však není konec cesty, i když může na velmi krátkou dobu utlumit sentiment. Instituce budou mít i nadále mnoho možností, jak investovat do krypt, včetně futures na CBOE a CME, a také směnky obchodované na burze, které jsou aktuálně uvedeny ve Švédsku a jsou zvažovány v mnoha dalších evropských zemích.

Tento článek nemá tlumit vzrušení a pozitivitu budovanou kolem bitcoinového ETF, ale spíše zastánců ďáblů, aby udrželi připravenou krypto komunitu, pokud rozhodnutí nepřijde ve prospěch bitcoinových ETF. Znamenalo by to jen to, že kryptotrhy musí dozrát více, než to SEC konečně dovolí. Krátkodobý sentiment se může proměnit v medvědí, ale ve střednědobém až dlouhodobém horizontu se bitcoiny určitě zotaví

Schválí SEC tentokrát ETF, nebo jej pozdrží nebo zamítne? Dejte nám vědět své názory na stejné.

Chcete-li sledovat aktualizace DeFi v reálném čase, podívejte se na náš zpravodajský kanál DeFi Tady.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me