Proč by nadcházející bitcoinové rozpůlení mělo oproti předchozím dvěma BTC rozpůlení trpaslík?

reklama Phemex

Další bitcoin na polovinu zbývají necelé dva týdny a kromě býčího sentimentu kolem něj se od posledních dvou akcí na polovinu hodně změnilo. Podívejme se, jak se nadcházející třetí půlení liší od ostatních v minulosti.

Než začneme, proč je bitcoin na polovinu takový humbuk?

Bitcoin Block Reward Halving je znám jako velmi vzestupná událost především proto, že snižuje nabídku bitcoinů vyprodukovaných na těžený blok o polovinu. S pevnou tržní kapitalizací ve výši 21 milionů činí každá událost na půli bitcoinu vzácnější aktivum, které díky dynamice nabídky a poptávky zvyšuje svou hodnotu. Polovina blokových odměn se odehrává po každých 210 000 vytěžených blocích, jejichž dokončení trvá přibližně 4 roky.

Když byl bitcoin spuštěn v roce 2009, vyprodukoval 50 BTC na blok, který byl snížen na 25 BTC během prvního poloviny v roce 2012. Podobně v roce 2016 byla nabídka snížena z 25 BTC na 12,5 BTC a nyní během nadcházejícího poloviny v květnu by to bylo sníženo na 6,25 BTC.

Dobře, pojďme se ponořit a zjistit, CO JE TAK JINÉ S Nastávající BITCOINOVOU POLOHOU!

1. Bitcoin již není internetovým kouzelným penězem

Před dosažením historického maxima v roce 2017 byl bitcoin znám pouze vybrané skupině lidí, kteří jej viděli jako magické peníze na internetu. Jako relativně nová třída aktiv vykazoval bitcoin vysokou volatilitu a jeho cenový pohyb byl často podporován zprávami a pověstmi médií a lidé často investovali do bitcoinů, protože si mysleli, že jde o rychlé zbohatnutí. 

Medvědí trh, který následoval historicky nejvyšší úroveň roku 2017, pomohl bitcoinu zbavit se svého chování podobného bublinám, a učinil jej stabilnějším a výrazně snížil úrovně volatility. Úroveň volatility v březnu letošního roku opět prudce vzrostla kvůli krachu trhu a panickému prodeji. Podíváme-li se zpět na předchozí polovinu, volatilita také vzrostla před polovinou roku 2016

Volatilita bitcoinů

Implikovaná volatilita, která měří volatilitu v blízké budoucnosti, však zaznamenala pokles na úroveň roku 2016.

Volatilita bitcoinůZdroj: Překroutit

Kromě volatility je hash vstup, který je klíčovou metrikou pro určení bezpečnosti bitcoinové sítě, na 7x vyšší úrovni než v roce 2017. Čím více hash vstupů, tím větší počet těžařů aktivně potvrzuje transakci a hledá další blok v síti, což zase posílí zabezpečení sítě proti 51% útokům.


2. Zájem o polovinu bitcoinů na historickém maximu

Růst cen v roce 2017 jistě tlačil bitcoiny do globálního světla a vyvolal u běžné veřejnosti zvědavost, jak funguje decentralizovaná forma měny bez vládní autority. Zvědavost se později proměnila v pochopení toho, jak peníze fungují, a ve výsledku je zájem lidí o bitcoin historicky nejvyšší.

Google trendGoogle Trend na klíčové slovo bitcoin na polovinu

Metriky Google naznačují, že vyhledávání výrazu „Bitcoin Halving“ je na historickém maximu a pouze dále roste. Následující graf dat Trendu Google naznačuje, že vyhledávání narůstají jen každým dnem.

3. Bitcoinové peněženky s nenulovým vrcholem zůstatku

Další metrikou, která ukazuje, že lidé jsou dnes vůči bitcoinu více vzestupní, než tomu bylo v minulosti, je vzestup bitcoinových peněženek s nenulovou bilancí. To znamená, že do hry o bitcoiny se ponořilo více lidí a provedli alespoň jednu transakci než kdykoli předtím.

Bitcoinové adresyZdroj: Glassnode

Nárůst počtu těchto peněženek také naznačuje rozdělení bohatství mezi retailové investory. Shromažďování bohatství velrybami bylo pro mnohé příčinou obav, protože je známo, že tyto velryby paly pump a dump game, a tím manipulují pohyb cen na trhu. Nárůst počtu peněženek s nenulovým zůstatkem však naznačuje, že drobní investoři aktivně investují královskou minci.

4. Přijetí a legálnost bitcoinů

Jedním z nejvýznamnějších faktorů, díky nimž bude mít tato poloviční událost velký význam, je přijetí bitcoinů po celém světě. Během posledního poloviny si většina světa neuvědomovala „digitální zlato“, a dokonce i po pozornosti médií v roce 2017 to většina vlád považovala za internetovou bublinu.

Věci se však za poslední dva roky drasticky změnily a nejen že je bitcoin legální ve většině zemí světa, ale mnoho z nich jej také regulovalo (například Japonsko, Jižní Korea, Malta, Singapur) nebo se jej snaží regulovat ( USA, Francie, Německo atd.). K dnešnímu dni jsou bitcoiny legální ve více než 111 zemích, zatímco nelegální pouze v 10 zemích.

Díky těmto faktorům má nadcházející událost o polovinu velký význam a zcela se liší od předchozích dvou. I když debata o ceně bitcoinů může pokračovat, každým dnem jeho význam jako decentralizovaného finančního nástroje roste.

Zmeškali jsme něco, dejte nám prosím vědět ve svých komentářích níže Nebo na Cvrlikání

Chcete-li sledovat aktualizace DeFi v reálném čase, podívejte se na náš zpravodajský kanál DeFi Tady.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map