reklama Phemex

Cena bitcoinů včera dosáhla dalšího historického maxima, když jeho cena vzrostla nad 48 000 $ v důsledku nákupu bitcoinu Teslou za 1,5 miliardy $. 20% nárůst ceny také poprvé zaznamenal registraci ceny bitcoinu v rekordní 24hodinové cenové svíčce za 8 800 $. Svíčka s mamutí cenou vypadá ještě významněji, vezmeme-li v úvahu skutečnost jen před rokem, cena bitcoinu v březnu klesla na 4 000 $.

Max Keizer předpovídá krátkodobě 65 000 $ za BTC

Jak se cena bitcoinu blíží 50 000 USD, přičemž se očekává, že na trhu bude proudit více institucionálního kapitálu, začala se znovu objevovat otázka ohledně očekávané ceny bitcoinu. Zastánci bitcoinů, jako je Max Keizer, věří, že 65 000 dolarů by bylo krátkodobým vrcholem a očekávají, že cena nejvyšší kryptoměny do konce roku překročí 200 000 dolarů.

65 000 $ krátkodobě ve hře

220 000 $ v roce 2021 ve hře #Bitcoin pic.twitter.com/DXY5mmJZgX

– Max Keizer (@maxkeiser) 8. února 2021

Tyto cenové předpovědi, které byly teprve před rokem, by byly zahozeny, protože byly absurdní, ale dnes se jeví jako velmi možné. Tato býčí sezóna nejen přitáhla institucionální zájem, ale také rozbila mnoho mylných představ o nejvyšší kryptoměně. Cena bitcoinů zůstala nad 30 000 USD déle, než si držela některá ze svých předchozích maxim, což naznačuje, že v průběhu let dospěla jako aktivum a jedním z klíčových důvodů, proč ji instituce používají jako hedge treasury.

Bitcoin’s Scarcity, hnací faktor za jeho vzestupem

Rostoucí cena bitcoinu z něj zajisté učinila střed všech titulků v této býčí sezóně, nicméně, jako PlanB, populární analytik Stock-to-flow, věří fixní dodávce BTC spolu se skutečností, že je soběstačná, díky čemuž je více impozantní jako úložiště hodnoty. Model akcií a toků PlanB měří hodnotu aktiv na základě nedostatku, bitcoiny aktuálně sedí za zlatem na seznamu.

Vývojový diagram od hodnoty k hodnotě je také jedním ze silně prozkoumaných modelů, protože mnoho skeptiků věří, že tento graf měří pouze nabídkovou stranu aktiva. Tato býčí sezóna se však díky své předpovědi ukázala jako docela přesná, a její cenový model naznačuje, že cena bitcoinů do konce roku překonala 100 000 USD.

#bitcoin cenová dráha po polovině roku 2020 se pohybuje mezi lety 2012 a 2016. Přidal jsem cíle modelu S2F ($ 100K) a S2FX ($ 288K). Cíle jsou průměrné ceny, skutečná cena BTC bude oscilovat kolem cílů. Pokud býčí trh 2021 následuje po roce 2017, pak je to 100 000 $, pokud budeme následovat rok 2013 .. 288 000 $&# 128640; pic.twitter.com/RdRP7VUqqF

– PlanB (@ 100trillionUSD) 5. února 2021

Stock-to-flow model předpovídá cenu 100 000 USD na konci roku 2021, pokud bitcoiny budou sledovat cenové trendy roku 2017 a cenový cíl 288 000 USD, pokud současný běh napodobuje rok 2013. Metriky on-chain a stálý růst cen naznačují, že probíhající býčí běh sleduje trendy roku 2013 více než rok 2017,

Rostoucí popularita bitcoinů jako aktiva rezervy státní pokladny

Předchozí býčí běhy nesli hráči maloobchodu, jeden z klíčových důvodů, proč tyto býčí běhy ztratily páru po krátkém cenovém výbuchu trvajícím kdekoli od několika dnů do týdnů. Současný běh býků je však z velké části přičítán institucionálním gigantům, z nichž většina neužila bitcoiny jen před pár lety. Stejné instituce nyní nekupují jen bitcoiny v hromadě a hodnotě miliard, ale také je používají jako rezervu státní pokladny, místo aby je držely a prodávaly.

MicroStrategy byla mezi prvními institucemi, které převáděly část své pokladní hotovosti na bitcoiny, a začala nakupovat bitcoiny již v srpnu loňského roku, kdy se cena bitcoinu obchodovala těsně nad 10 000 $. Společnost MicroStrategy dosud investovala do bitcoinů téměř 1,57 miliardy dolarů a poslední dva poklesy koupila za 29 000 $ a 31 000 $. Jejich investice se od té doby téměř zdvojnásobila, protože se společnost snaží vzdělávat další instituce o výhodách držení bitcoinů. “

Jak korporace přijímají #bitcoin jako rezervní pokladniční aktivum ve svých rozvahách nahrazují nevýkonné aktivum nejvýkonnějším aktivem, přičemž volí volatilní zhodnocení před stabilním odpisem. Tato bitcoinová strategie přináší dlouhodobě výhody všem akcionářům. https://t.co/F0xxZ83jNx

– Michael Saylor (@michael_saylor) 9. února 2021

K MicroStrategy se nyní připojila Tesla, která před pár dny uskutečnila největší jednotlivý nákup bitcoinů v hodnotě 1,5 miliardy dolarů, protože mnozí již spekulovali stejně od doby, kdy Elon Musk změnil svůj Twitter Bio na Bitcoin. Není to jen Tesla a MicroStrategy, kdo přidal bitcoiny do rozvahy své společnosti, protože téměř 15 veřejně obchodovaných společností nyní údajně drží bitcoin.

Bitcoinu se podařilo získat významnou část trhu se zlatem, protože mnoho tradičních správců hedgeových fondů a investorů z Wall Street snížilo svou expozici vůči zlatu, aby investovalo do bitcoinu.

Máme 180 stupňový obrat v korelaci se zlatem.

Zelená tečka je prvním nákupem bitcoinů MicroStrategy. pic.twitter.com/gTglGcavOg

– Willy Woo (@woonomic) 9. února 2021

Různí analytici nabídli různé cenové cíle pro cenu bitcoinů v krátkodobém i dlouhodobém horizontu a cenový cíl 100 000 $ na konci roku se zdá být běžnou vírou.

Chcete-li sledovat aktualizace DeFi v reálném čase, podívejte se na náš zpravodajský kanál DeFi Tady.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me