Smlouvy o bitcoinových opcích přilákají masivní poptávku od asijských obchodníků s kryptoměnami – CME Global Head

reklama Phemex

Tim McCourt, globální šéf skupiny kapitálových produktů CME a alternativních investic věří že nadcházející zahájení bitcoinových opčních kontraktů se pravděpodobně stane oblíbeným u asijských kryptoměn a obchodníků. 

Obchodníci se těší obrovským výhodám

Skupina CME oznámila uvedení svého nového produktu na bázi krypto-derivátů 20. září. Aktualizace zmínila, že možnosti bitcoinových futures nabídnou obchodníkům s bitcoiny dobrou příležitost ušetřit na maržích prostřednictvím offsetů marží.

Dále bude referenční sazba bitcoinů CME CF (BRR) počítána na základě denního objemu obchodování hlavních bitcoinových burz a obchodních platforem. 

Tyto možnosti obchodníkům dále pomohou zmírnit možná rizika selhání protistrany pomocí centrálního clearingu. Navíc to obchodníkům rozšíří možnosti a pomůže jim při řízení rizik a strategií budování, protože to podpoří flexibilní obchodování.

Strmý růst v obchodování s bitcoinovými futures

McCourt očekává, že možnosti budou fungovat stejně dobře jako bitcoinové futures, které byly spuštěny téměř před dvěma lety. Zajímavé je, že polovinu objemu obchodování s bitcoinovými futures tvoří obchodníci na asijském a evropském subkontinentu. 

Dále poskytl informace o nedávném nárůstu obchodování s bitcoinovými futures. 13. května byly obchodovány futures kontrakty v hodnotě 1,3 miliardy USD (170 000 bitcoinů). Obchodníci mohou následně s ustanovením „opcí“ na futures snadno řídit cenová rizika bitcoinu a získat správnou expozici. 

“Zatímco futures vám dávají expozici jeden za jednoho, přičemž pohyb podkladových bitcoinů se promítá přímo do konkrétní hodnoty dolaru na kontrakt, opce vám dává různé úrovně stávkové ceny a může vám poskytnout buď ochranu proti negativním vlivům, nebo expozici vzhůru nohama” za zlomek ceny podkladových [aktiv], “ 

řekl McCourt.

Nedávno tweet CME, navzdory poklesu cen bitcoinů, zájem zákazníků o futures na CME bitcoin zůstal silný během třetího čtvrtletí s denním OI více než 4,6 tis. kontraktů, což je o 61% oproti 3. čtvrtletí 2018.

Zdroj- Cvrlikání

Co je opční futures smlouva? 

Opční smlouva umožňuje investorovi koupit nebo prodat aktivum za konkrétní realizační cenu. Investor ho může koupit v den platnosti nebo před datem vypršení platnosti. Investor se tak dostává do výhodné pozice, protože může využívat cenových výkyvů, aniž by vlastnil futures pozici. Budoucí smlouva však ukládá investorům povinnost koupit / prodat aktivum za smluvní cenu ve stanovenou budoucí dobu. 

CME nemá žádné plány nabízet fyzicky vypořádané smlouvy

Dále uvedl, že možnosti bitcoinu umožní krypto těžařům přesně zajistit náklady na jejich produkci. Horníci působící v Číně již k zajištění používají bitcoinové futures kontrakty. McCourt také hovořil o zahájení činnosti Bakkt a uvedl, že skupina CME neplánuje nabízet podobné fyzicky vypořádané smlouvy. Dále uvedl, že současná pozornost se zaměřuje na zajištění regulačních schválení a dokončení příprav na zahájení nových opčních smluv.

Zdá se však, že Jeff Dorman, hlavní investiční ředitel a spoluzakladatel amerického krypto-hedgeového fondu Arca, s tvrzením bývalého nesouhlasí. Řekl, že efektivní strategie obchodování s kryptoměnami pocházejí z dalších nástrojů – kromě bitcoinů. 

“Pouze s bitcoinem můžete udělat jen tolik, [protože] existuje jen tolik míst, které by fond potřeboval k obchodování s bitcoiny a s nimi souvisejícími cennými papíry,” ”

řekl Dorman.

Dále dodal, že v budoucnosti bude skupina CME čelit tvrdé konkurenci. 

CME zahájí dvě finančně vypořádané šanghajské zlaté futures

Podle oznámení, Shanghai Gold Futures bude produktová nabídka založená na regionální referenční hodnotě zlata z Shanghai Gold Exchange (SGE). Zahájení je plánováno na 14. října.

Zdroj- Cvrlikání

Kontrakty budou denominovány v amerických dolarech a čínských renminbi. Futures zahájí rameno společnosti CME-Commodity Exchange Inc (COMEX). Futures šanghajského zlata společnosti COMEX poskytnou přístup k arbitráži za 100 oz. Zachycuje také výhody vyrovnání marže mezi COMEX 100 oz. Gold Futures (GC) a další produkty skupiny CME. Futures budou pro konečné vypořádání používat cenu Shanghai Gold Benchmark PM (15:00 China Standard Time).

Budou mít „opce“ CME stejný dopad jako bitcoinové futures? Dejte nám vědět, co si myslíte v komentářích níže!

Chcete-li sledovat aktualizace DeFi v reálném čase, podívejte se na náš zpravodajský kanál DeFi Tady.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map