Těžařské tržiště NiceHash vrací 60% ukradených bitcoinů, zatímco vyšetřování pokračuje

reklama Phemex

Slovinské tržiště pro těžbu bitcoinů NiceHash v nedávné aktualizaci uvedlo, že se společnosti dosud podařilo uhradit svým klientům 60% z přibližně 4 700 odcizených bitcoinů. Společnost v prosinci 2017 pozastavila provoz poté, co hackeři ukradli bitcoiny v hodnotě 64 milionů dolarů. Vyšetřování téhož stále pokračuje.

Příběh za bitcoinovým hackerem

NiceHash byl trh s digitální měnou, který odpovídal lidem, kteří chtěli prodat čas zpracování na svých počítačích pro takzvané horníky, aby ověřili transakce uživatelů bitcoinů výměnou za bitcoin. Problémy s webem vyvolaly poplach a stížnosti, přičemž mnoho majitelů bitcoinů zveřejnilo panické komentáře k účtům sociálních médií NiceHash.

Pokud jde o stížnosti, tržiště v prosinci 2017 pozastavilo provoz, zatímco vyšetřovalo porušení, přičemž uvedlo, že pracuje s donucovacími orgány jako „naléhavá věc“ a naléhá na uživatele, aby si změnili svá hesla. Hack byl „vysoce profesionálním útokem se sofistikovaným sociálním inženýrstvím“, který vyústil v odcizení přibližně 4 700 bitcoinů v hodnotě přibližně 63,92 mil. $ Za současné ceny, uvedl šéf marketingu NiceHash Andrej P Škraba.

NiceHash také vydal oficiální prohlášení, které uvádí,

“Chápeme, že budete mít spoustu otázek, a žádáme o trpělivost a porozumění, zatímco zkoumáme příčiny a nacházíme vhodná řešení pro budoucnost služby.”

Podle NiceHash byl hack, ke kterému došlo na začátku prosince, výsledkem narušení bezpečnosti platebního systému NiceHash. Krátce po incidentu oznámil NiceHash na Redditu:

“Náš platební systém byl kompromitován a obsah bitcoinové peněženky Nicehash byl odcizen.” Pracujeme na ověření přesného počtu přijatých BTC. “

Po útoku byla platforma dva týdny offline.

Po hacknutí odstoupil spoluzakladatel NiceHash Marko Kobal ze své pozice generálního ředitele společnosti a v příspěvku na LinkedIn uvedl, že by nyní „stál stranou a umožnil novému vedení vést organizaci v jejím dalším vzrušujícím období růstu.“

Přečtěte si také: Bitcoinové šortky, které se rychle uzavírají, signalizují dobré časy

Plán úhrady

NiceHash původně oznámil plán úhrady dva týdny poté, co hack zaslal zprávu členům své platformy, ačkoli zůstatky zjevně nebyly obnoveny do data původně slíbeného:

“S potěšením oznamujeme, že jsme byli schopni rezervovat prostředky potřebné k obnovení zůstatků od skupiny mezinárodních investorů.” Staré zůstatky proto budou obnoveny do 31. ledna 2018. “

Dne 31. ledna 2018 společnost oznámila použití svého twitterového úchytu,

„Program splácení bude zahájen v pátek 2. února 2018 a původně vrátí 10% částky původního zůstatku všem uživatelům, kterých se narušení bezpečnosti dotklo.“

Novinky, na které jste všichni čekali ? https://t.co/KfQ8HDvhTx ?

Program splácení bude zahájen v pátek 2. února 2018 a původně vrátí 10% částky starého zůstatku všem uživatelům, kterých se narušení bezpečnosti dotklo..

– NiceHash (@NiceHashMining) 31. ledna 2018

Rovněž uvedl, že „Zavázali jsme se pravidelně v následujících měsících splácet zbývající částku všem uživatelům.“

Zavazujeme se, že v příštích měsících budeme pravidelně splácet zbývající částku všem uživatelům.

– NiceHash (@NiceHashMining) 31. ledna 2018

Podle podrobností splátkového programu společnost rozdělila splátkový režim na dvě části, jednu pro interní uživatele peněženky NiceHash a externí uživatele peněženky, kterých se narušení bezpečnosti dotklo. Program splácení byl zahájen v pátek 2. února 2018 a měl původně vrátit 10% částky starého zůstatku všem uživatelům, kterých se narušení bezpečnosti dotklo.

NiceHash uvedl, že se zavázal pravidelně splácet zbývající částku všem uživatelům v následujících měsících. To znamená, že všichni uživatelé budou plně uhrazeni, ve stejnou dobu a za stejných podmínek. Každá nová část programu splácení bude oznámena předem a uživatelé budou moci sledovat průběh splácení. Pokud si jakýkoli uživatel všimne, že neobdržel žádnou příslušnou platbu, byl požádán, aby okamžitě informoval NiceHash, aby takovou platbu obdržel. Starý zůstatek bude splacen v bitcoinech (BTC), nikoli v hodnotě fiat nebo v jiné kryptoměně.

Pokud jde o vyšetřování hackingu, společnost to oznámila ve stejné aktualizaci a uvedla to

“Vyšetřování narušení bezpečnosti stále probíhá s podporou mezinárodních týmů pro vymáhání práva a kybernetických forenzních týmů, a přestože chceme být co nejotevřenější a nejtransparentnější, z důvodů probíhajícího vyšetřování nemůžeme poskytnout mnoho podrobností na tentokrát. Aktivně diskutujeme s investory, ale tento proces bude vyžadovat více času a náležité péče, než se původně očekávalo. “

Po zprávách Mt Gox je tato zpráva o vrácení peněz dalším posilovačem pro investory, kteří přišli o peníze. Další krok, který může pomoci obnovit víru komunity v kryptofirmy. Vzhledem k tomu, že 60% vrácení peněz již bylo provedeno, se zdá, že Nicehash v příštích několika měsících úplně uhrazuje poplatky.

Poučily se společnosti zabývající se krypty z hacků Mt Gox a Nicehash? Dejte nám vědět své názory na stejné.

Chcete-li sledovat aktualizace DeFi v reálném čase, podívejte se na náš zpravodajský kanál DeFi Tady.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map