Výkonný ředitel společnosti Binance komentuje nestabilitu Fiatu, protože měny propadají po celém světě

reklama Phemex

Binance CZ, který používá svůj twitterový úchyt, varuje, že Fiats nejsou bezpečnější, jak byly považovány. Měny Fiatu byly po celém světě považovány za stabilní. Alespoň to říkají vlády a finanční regulační orgány. Ale nedávné hospodářské krize v Turecku a některých latinskoamerických zemích, jako je Venezuela, Argentina a Brazílie, jejich příslušné nekryté měny nabraly nos. 

Turecké nepokoje

Turecká ekonomika utrpěla nepříznivou reakci na Trumpova cla na tureckou ocel a hliník, Lira během několika hodin havarovala o více než 20 procent. To přimělo investory ne do tradičního bezpečného aktiva zlata, ale do bitcoinů.

Koinim, největší turecká burza, oznámila nárůst objemu obchodování s bitcoiny o 63 procent a na burzách BTCTurk a Paribu došlo k nárůstu objemu o 35 procent, respektive 100 procent. To posílilo cenu bitcoinů v Turecku až na 7000 USD – o více než 500 USD více než u Brave New Coin Bitcoin Liquid Index, který je založen na většině globálních obchodních aktivit.

Ačkoli bitcoiny nemusí fungovat jako každodenní prostředek směny, turečtí občané se k němu shromažďují jako aktivum bezpečného útočiště – způsob, jak uniknout výkyvům turecké liry vůči dolaru, díky nimž i fluktuace bitcoinů vypadají klidně.

Přečtěte si také: Generální ředitel Binance říká, že medvědí trh ustupuje, protože budoucnost je pro kryptoměnu jasná

Jihoamerický nepořádek – Venezuela, Argentina a možná Brazílie

Ekonomické vyhlídky pro Latinskou Ameriku v roce 2018 jsou ponuré. S politickou nestabilitou v některých největších ekonomikách regionu a obecným poklesem cen ropy a dalších komodit čelí podniky a spotřebitelé depresi a v případě Venezuely hospodářskému kolapsu.

Krize, které čelí latinskoamerické ekonomiky, nezačala v roce 2018, vše se vrací zpět do roku 2015. Argentina, Venezuela a Brazílie skončily rok 2015 vážnými ekonomickými problémy, včetně obrovské míry inflace – až 275 procent pro Venezuelu (63 procent pro rok 2014), ~ 30 procent v Argentině (36,4 procent v roce 2014) a 10,4 procent v Brazílii (6,3 procent v roce 2014).

V Argentině došlo v posledních 3 letech k výraznému prolomení měny země, peso, které v roce 2017 pokleslo o 15% vůči dolaru. Pokles v roce 2017 byl výsledkem 34% ztráty v roce 2015 a 18% poklesu v roce 2016. Ani rok 2018 nezměnil bohatství země, protože argentinské peso kleslo na rekordní minimum. Totéž bylo v případě brazilského Realu, ale zasáhla centrální banka

Venezuela má své vlastní problémy. Její inflace je na 82766,0%, jak uvádí Trading Economics, kvůli čemuž se venezuelský bolivar přiblížil absurdním úrovním. Reakcí venezuelské vlády na rostoucí míru inflace bylo vytvoření jejich vlastní „kryptoměny“, přezdívané Petro, která by měla být podpořena dodávkami ropy do země. Avšak vzhledem ke špatnému řízení současného bolivaru stejnou vládou, kromě obav z toho, jak by plně centralizovaná kryptoměna fungovala (realita je, že měna je spíše digitální fiat než kryptoměna), vedlo k tomu, že Venezuelci tento projekt houfně opouštěli než byla vůbec schopná vzlétnout.

Prominentní hlasy říkají, že fiaty nejsou zcela stabilní


Dnes pomocí své twitterové ruky CZ Binance řekl: „fiat neznamená stabilní“. Spolu s tím zveřejnil grafy turecké liry a argentinského pesa, které jsou pod silným tlakem zemí rozpadajících se v ekonomické situaci.

fiat neznamená stabilní pic.twitter.com/ad0CJYh2nA

– CZ Binance (@cz_binance) 30. srpna 2018

CZ není první, kdo to řekl. Brzy CEO Coinbase Brian Armstrong uvedl, že ekonomické krize probíhající po celém světě během příštích 3–5 let mohou být katalyzátorem organického přijetí kryptoměn.

“Země, které procházejí hospodářskou krizí, a kapsy lidí v těchto oblastech se o kryptoměny zajímají.” Mezi lidmi s nejvyšší mírou bolesti je zájem o stabilní měnu […] V příštích třech až pěti letech by země, které prošly hospodářskou krizí, mohly vidět lidi, kteří si organicky osvojují krypto jako alternativu “.

I když tyto země pokračují ve svém chaosu a jejich měny se střetávají, lidé se i nadále stěhují do bezpečného útočiště ve zlatě a nyní do likvidnějšího protektora bitcoinů. Někteří komentátoři také naznačují, že bitcoiny se odlamují nad dominancí zlata.

Vezmou kryptoměny také Dominanci Fiats? Dejte nám vědět své názory na stejné.

Chcete-li sledovat aktualizace DeFi v reálném čase, podívejte se na náš zpravodajský kanál DeFi Tady.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map