Bybit, založená v roce 2018 a registrovaná na Britských Panenských ostrovech, je platforma pro obchodování s futures na kryptoměny.

Ve skutečnosti jsou věčné swapové futures jejich jediným produktem!

Zatímco Bybit umožňuje výměnu mezi čtyřmi měnami, které na své platformě podporují, neumožňují svým uživatelům nakupovat žádné kryptoměny pomocí fiat platebních metod.

Toto úzké zaměření na věčné swapové futures však pro Bybit funguje dobře a v loňském roce zaznamenali stálý nárůst objemu obchodů. Hlavními konkurenty společnosti Bybit jsou další platformy pro krypto deriváty, jako jsou FTX a Bitmex.

Bybit Pros

 • Žádný KYC nedělá z registrace hračku, je velmi snadné začít obchodovat na Bybitu.
 • Na rozdíl od některých jiných kryptoměnových burz má Bybit mobilní aplikaci, která usnadňuje obchodování mimo počítač.
 • Bybit je jednou z mála burz, která nabízí věčné swapové futures na coiny jako XRP a EOS.
 • Na Bybit je možné obchodovat s extrémně vysokou pákou, zejména u bitcoinových produktů.
 • Nízké obchodní poplatky, včetně slevy pro tvůrce trhu.
 • Pojišťovací fond Bybit zaručuje, že ztráty nebudou muset být socializovány v celém bybitském ekosystému.
 • Díky více typům objednávek je Bybit vhodný pro pokročilé obchodníky a investory.

Bybit Cons

 • Na Bybitu je možné obchodovat pouze se čtyřmi mincemi a burza neoznámila svůj záměr dále podporovat.
 • Bybit je občanům USA blokován.
 • Je obtížné ověřit, zda jsou statistiky objemu Bybitu skutečně přesné, takže je těžké s jistotou vědět, kolik obchodování se na platformě ve skutečnosti děje.
 • Bybit nepodporuje fiat nákupy kryptoměny.

Společnost Bybit

Přestože je Bybit registrován na Britských Panenských ostrovech, jejich sídlo je v Singapuru. Mají také kanceláře v Hongkongu a na Tchaj-wanu.

Zatímco jejich klientela je primárně asijská, Bybit se stará také o evropský trh s kryptoměnami. Generálním ředitelem společnosti Bybit je Ben Zhou a společnost vybízí své uživatele, aby ho oslovili na Twitteru.

Obchodování na bybitu je snadné, protože mají skvělé uživatelské rozhraní a komplexní obchodní pohled. Registrace je jednoduchá a zabere jen pár minut. Pro zahájení této kontroly se budeme zabývat jednou z otázek, které se na Bybit kladou nejvíce…

Je Bybit Legit?

Vzhledem k tomu, že mnoho obchodníků s kryptoměnou o Bybitu nikdy neslyšelo, je normální ptát se, zda je Bybit bezpečný?

Odpověď zní ano, Bybit je velmi legitimní. Nikdy nebyli hacknuti a Bybit přijal řadu opatření, aby zajistil optimální obchodní bezpečnost na své platformě.

Například mají zásadu, která nařizuje, že kryptoměnu lze vybrat pouze třikrát denně. To zabrání hackerovi v získání přístupu k účtu a jeho okamžitému vyčerpání. Tím, že povolíte výběry jen několikrát za den, dáte osobě s narušeným účtem čas zamknout jej, aby nebylo možné provádět výběry. Bitmex má podobnou funkci, nicméně umožňuje výběr pouze jednou denně.

Bybit je také velmi opatrný s tím, jak ukládají svou kryptoměnu. Například když uživatelé vloží prostředky na Bybit, kryptoměna se odešle přímo do chladírenské peněženky. Výhodou chladírenské peněženky je, že je exponenciálně obtížnější hacknout než a "horká peněženka." Většinu času, kdy jsou finanční prostředky odcizeny z burzy, jsou odcizeny z horká peněženka burzy.

Mohou občané USA používat Bybit?

Američtí občané bohužel nemohou používat Bybit. To je způsobeno nedostatečnou jasností předpisů ve Spojených státech a obavou, že bude žalován jedním z amerických regulačních orgánů, jako je SEC.

Zákaz Američanů je vynucen geografickým zákazem IP adres. To znamená, že jakékoli americké IP adrese je automaticky zablokováno používání výměny. Někteří podnikaví uživatelé zjistili, že je možné tento zákaz obejít pomocí VPN. I když je to možné, je to také riskantní.

Pokud by Bybit zjistí, že účet je americký a přistupuje na burzu prostřednictvím VPN, může účet zmrazit a obchodník nemusí být schopen získat své prostředky.

Mezinárodní podpora

Bybit je hrdý na svou mezinárodní uživatelskou základnu a v současné době má na své platformě zaregistrováno více než 100 000 uživatelů. Pro zajištění tohoto mezinárodního davu je společnost Bybit přístupná v následujících jazycích: angličtina, čínština, tradiční čínština, korejština a japonština.

Vzhledem k tomu, že Bybit sídlí v Asii, dává smysl, že jejich klientela je převážně asijská. Bohužel to nejsou jen Američané, kteří nemají přístup k Bybitu.

KYC na oběžné dráze a země, které mají zakázáno používat burzu

Bybit nemá zásady KYC, prosazují svůj geo-ban kontrolou IP adres svých uživatelů. Kromě Američanů existuje několik dalších zemí, které blokují používání Bybit.

Občané Québecu (Kanada), Singapuru, Kuby, Krymu, Sevastopolu, Íránu, Sýrie, Severní Koreje a Súdánu nemohou výměnu využít.

Jaké služby nabízí Bybit?

Jak již bylo zmíněno, Bybit se liší od ostatních burz s kryptoměnou v tom, že je jejich jediným produktem věčné swapové futures.

Tradiční futures produkt má datum vypršení platnosti. K tomuto datu je smlouva uzavřena a je vyplacen případný rozdíl v ceně. Trvalý swapový futures produkt však nemá žádné datum vypršení platnosti, takže obchodník ho může držet tak dlouho, jak chce.

V současné době Bybit nabízí věčný swapový futures produkt na čtyřech různých coinech: Bitcoin, EOS, Ether a Ripple XRP. I když se jedná o velmi omezený počet obchodních možností, tyto obchodní produkty je poměrně obtížné najít a nemá je mnoho jiných obchodních platforem.

Obchodování s marží

Další zajímavou vlastností Bybitu je jejich obchodování s pákovým efektem. Bybit nabízí vysoké pákové obchody, až stokrát vyšší pákový efekt na jejich bitcoinové perpetuum swapové futures.

S tak velkým pákovým efektem pouhé 1 $ dolů vystavuje obchodníka volatilitě bitcoinů na 100 $. Je to snadný způsob, jak rychle vydělat peníze, a ještě snadnější způsob, jak rychle přijít o peníze. I ten nejmenší posun v ceně může vymazat pozici obchodníka, když použije stokrát vyšší páku.

Pro zkušeného obchodníka však může být velká páka právě to, co hledají. Více informací o maržovém obchodování na Bybit je k dispozici zde.

Limity obchodování s marží

Ačkoli Bybit nabízí obchodování s velmi vysokou pákou, existují limity. Například jediný 100násobný pákový obchod, který je k dispozici, je pro budoucnost s permanentními swapy bitcoinů a tento obchod má maximální limit 150 BTC. Maximální výše páky, kterou lze použít pro Ethereum, je 50x a tento obchod má limit 3 000 ETH.

Stejný limit 50x pákového efektu platí také na obchody Ripple XRP a EOS. Pravděpodobně je tento limit zaveden, protože Bybit věří, že tyto altcoiny jsou volatilnější než bitcoiny a příliš mnoho pákového efektu by bylo prostě příliš riskantní.

Nákup s Fiatem na Bybit

Bybit v současné době nepřijímá žádné nekryté vklady. Žádné debetní karty, bankovní převody nebo bankovní převody. Někteří lidé se ptali, jak nakupovat na Bybit, ale to není možné. Jediným způsobem obchodování na Bybitu je odeslání kryptoměny na obchodní platformu.

Proto je nejlepším způsobem obchodování na Bybitu získání kryptoměny na burze jako Coinbase nebo Kraken a její odeslání na burzu Bybit.

Jedna dobrá věc na Bybitu je, že přijímají vklady ve všech měnách, s nimiž obchodují, BTC, ETH, XRP a EOS. To se liší od Bitmexu, který přijímá pouze vklady BTC, přestože na své platformě obchodují s řadou různých měn.

Proč je Bybit Special?

Bybit rozhodně není vaše průměrná směnárna kryptoměn a existuje několik funkcí, které je odlišují od ostatních platforem. První z těchto funkcí souvisí s tím, jak provádějí obchody.

Bybit Matching Engine

Odpovídající engine je jednou z věcí, na které většina obchodníků nepřemýšlí, dokud se nezačne zhoršovat. Naštěstí je pravděpodobnost, že Bybitův motor někdy selže, velmi nízká. Obchodní systém Bybit je navržen tak, aby zvládl více než 100 000 transakcí za sekundu, což je dostatečné pro zvládnutí i toho nejintenzivnějšího provozu. Bybit také tvrdí, že obchody jsou prováděny do 10 mikrosekund, aby se zabránilo sklouznutí.

Tato vynikající technologie má za následek skvělou dobu provozuschopnosti a společnost Bybit tvrdí, že jejich dostupnost na burze je v současné době 99,99%. Pokud by se něco pokazilo, nebo pokud by odpovídající motor nesprávně provedl obchod, Bybit slibuje, že ponese náklady za jakoukoli chybu.

Partnerský program

Bybit má přidružený program povzbudit své uživatele k náboru přátel a rodiny na platformu. Když obchodník najme na platformu někoho jiného, ​​obdrží až 30% z obchodních zisků této osoby.

K dispozici je dokonce i sub-affiliate program, takže když někdo zaregistruje přítele a tento přítel zaregistruje někoho jiného, ​​původní obchodník obdrží 10% z poplatků za obchodování z doporučení přítele.

Bybit se snaží usnadnit nábor lidí a také slibují bonus 60 $ pro nové uživatele, pokud splní určité podmínky. V takovém případě musí nový uživatel pro získání bonusu vložit na svůj účet alespoň 6 ETH nebo 0,2 BTC. Bybit také nabízí řadu dalších menších bonusů. Více informací o jejich bonusovém programu je k dispozici zde.

Bybit k dnešnímu dni vyplatil více než 200 BTC v odměnách za provizi, což ukazuje, že jejich přidružený program není jen pro parádu, je to důležitá součást náborové strategie Bybit.

Obchodní soutěže

Další zajímavou vlastností, která odlišuje Bybit od ostatních burz, jsou soutěže, které pořádají. Bybit pravidelně pořádá obchodní soutěže. Uživatelé se mohou do těchto soutěží zapojit a pro získání kvalifikace stačí pouze udržet minimální zůstatek na účtu, obvykle 0,05 BTC.

Soutěže jsou týmové akce s určeným vůdcem. Pokud tým vyhraje, vedoucí týmu obvykle obdrží 30% prize money a zbytek výher je rovnoměrně rozdělen mezi všechny ostatní členy týmu. V závislosti na pravidlech soutěže a počtu lidí, kteří se do ní zapojí, může být prize pool až 100 bitcoinů.

Bybit tyto soutěže pořádá pravidelně a je to zábavný způsob, jak mohou uživatelé potenciálně vyhrát nějaké bitcoiny tím, že dobře obchodují. Další informace najdete na stránkách oznámení některých předchozích soutěží, včetně Soutěž o BTC rvačky a Japonská obchodní soutěž.

Obchodování na Bybit

První věcí, kterou je třeba vzít v úvahu při pohledu na obchodování s obvody, je to, jakou likviditu má burza. Podle jejich vlastních metrik v současné době zúčtují zhruba 500 000 000 $ v denním objemu obchodování. Je však velmi obtížné zjistit, zda je toto číslo přesné. Tento objem obchodování by znamenal, že jsou populárnější než Binance, obecně považovaná za největší burzu kryptoměn na světě.

Kromě získání tak velkého objemu CoinMarketCap nehlásí na objemu Bybitu, což je mírně podezřelé. CMC má údaje o objemu pro většinu hlavních burz a není zde uvedeno, že je to divné.

Všechno, co bylo řečeno, ať už Bybit zúčtuje 500 000 000 $ denně nebo 50 000 000 $ denně, je průměrný maloobchodník, který si přečte tuto recenzi Bybitu, pravděpodobně malý rozdíl. Při obchodování s několika stovkami dolarů najednou je likvidita zřídka problémem. Na stanovení přesné likvidity začne záležet, až začne být velikost obchodu významná.

Poplatky za obchodování na Bybit

Bybit má poměrně jedinečný plán poplatků za obchodování. Účastník trhu platí za obchod poplatek ve výši 0,075%, zatímco tvůrce trhu získává za obchod slevu ve výši 0,025%.

Tento typ schématu poplatků za obchodování povzbuzuje lidi, aby místo mačkání tlačítka nákupu nebo prodeje na trhu nastavili omezené obchody. Jedná se o plán poplatků za obchodování, který je nejčastěji vidět na burzách s deriváty. Burzy kryptoměn kryptoměny zřídka používají tento druh plánu poplatků za obchodování.

Pokud jde o poplatky za obvody za výběry, výměna technicky žádné nemá. Co oni opravdu mají je "hornický poplatek." To znamená poplatek určený k úhradě nákladů na transakci v síti. Poplatek za těžbu je následující: 0,0005 za BTC, 0,01 za ETH, 0,25 za Ripple XRP, 0,1 za EOS a 5 za USDT.

Tyto poplatky za těžbu jsou přirozeně vyšší než průměrné transakční náklady na příslušné mince a Bybit šťastně stáhne rozdíl.

Bybit Insurance Fund

Pojistný fond je navržen tak, aby kryl ztrátu v případě uzavření pozice, "horší než cena bankrotu." V praxi to znamená, že pokud obchod klesne pod nulu, než bude možné jej uzavřít, pojistný fond tuto ztrátu uhradí.

Některé burzy používají místo pojistného fondu systém socializovaných ztrát. Jedná se o systém, při kterém je ztráta z obchodu vyňata ze zisků všech obchodníků na burze. Socializované ztráty jsou z dobrého důvodu extrémně nepopulární, takže je dobré, že Bybit má pojišťovací fond.

Více informací o pojišťovacím fondu Bybit je k dispozici na jejich webových stránkách.

Cross Margin

Křížová marže umožňuje společnosti Bybit využít veškerý zůstatek obchodníka v jeho peněžence, aby se zabránilo likvidaci. Je to užitečný nástroj, protože v některých situacích může být rozdíl mezi likvidací nebo ne. Více informací přesné fungování příčného rozpětí naleznete zde.

Typy objednávek

Jak by každá profesionální burza derivátů měla, Bybit má širokou škálu různých typů příkazů. Přirozeně mají limitní objednávku a stop stop objednávku, ale kromě toho mají několik složitějších typů objednávek.

Například objednávka pouze po zadání objednávky zadá pouze tehdy, pokud přejde do knihy objednávek, takže obchodník obdrží slevu. Pokud objednávka přeskočí knihu objednávek a obchoduje (za poplatek) jako tržní objednávka, nebude zaúčtována.

Uzavření spouštěcího pokynu je navrženo k provedení bez ohledu na to, i když pro obchod není dostatečná marže. Dělá to tak, že ruší další obchody s knihami a uvolňuje další marži pro tento důležitější obchod.

Více informací o těchto i dalších typech objednávek je k dispozici na webových stránkách Bybit.

Mobilní aplikace

Bybit nedávno vydal zbrusu nový mobilní aplikace pro Android i Apple. Aplikace je speciálně navržena tak, aby poskytovala téměř stejný počet funkcí jako běžná platforma Bybit.

Prostřednictvím aplikace je možné obchodovat se kterýmikoli ze čtyř kryptoměnových futures produktů, které Bybit nabízí, stejně jako swap mezi čtyřmi měnami. V aplikaci jsou všechny standardní obchodní nástroje, stejně jako platforma, včetně možnosti zastavení ztráty a získání zisku ze vstupu.

Snad dvě nejpohodlnější funkce aplikace jsou následující. Jedním z nich je schopnost přijímat oznámení o cenách, což usnadňuje sledování aktuálních cenových akcí. Druhým je okamžitá zákaznická podpora přímo z aplikace. Bybit s hrdostí oznamuje, že nyní má zákaznickou podporu v následujících jazycích: angličtina, čínština (mandarínská a kantonská), japonština, korejština a ruština.

Zatímco nové aplikace mají tendenci být buggy a ne vždy fungují tak, jak jsem slíbil, zatím jsou recenze aplikace Bybit jsou dobré a obchodníci to rozhodně považují za užitečné.

Zákaznická podpora

Kromě mobilní aplikace je také možné získat zákaznickou podporu od společnosti Bybit prostřednictvím jejich e-mailové adresy: [chráněno e-mailem] nebo kontaktováním týmu zákaznické podpory 24/7.

Před kontaktováním týmu však může být užitečné zkontrolovat Stránka podpory Bybit. Zde jsou desítky článků o nejrůznějších tématech, takže ať už máte jakékoli dotazy, na které už zde mohou být zodpovězeny.

Konečně existuje obchodní chatovací skupina pro Bybit na telegramu. Pravděpodobně se jedná spíše o neformální skupinový chat a není skutečně navržen pro účely podpory, nicméně ostatní obchodníci mohou být schopni vyřešit snadné problémy.

Začněte obchodovat na Bybit dnes

Tuto recenzi Bybitu jsme se rozhodli napsat kvůli rostoucímu zájmu obchodníků o krypto deriváty. Vzhledem k tomu, že burzy jako Coinbase a Kraken již poskytují vynikající burzovní služby kryptoměna, bylo ponecháno na burzách jako Bybit.com, aby nabídly futures produkty, zejména perpetuitní futures na swapy.

Ačkoli Bybit není jméno domácnosti, jako je Coinbase, které fungují již několik let, nikdy nebyly hacknuty a mají vynikající bezpečnostní záznamy. Mají také poměrně hlubokou knihu objednávek, která může poskytnout spoustu likvidity všem retailovým investorům kromě těch největších.

Snad nejlepší vlastností Bybitu je, že místo toho, aby nabízeli pouze futures produkty BTC / ETH, vytvořili také futures XRP a EOS. Pro každého, kdo hledá obchodování s futures za tyto mince, je Bybit skvělou volbou. S jejich více typy objednávek, pojišťovacím fondem a vynikajícím modulem shody je Bybit rozhodně dobrou obchodní platformou pro práci, ať už jste v obchodování nováčkem nebo již máte dlouholeté zkušenosti.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me