Co je to Ethereum? – Kompletní průvodce ethereem pro začátečníky

Ethereum je další klenot světa kryptoměn, který se stal nesmírně populárním od jeho narození v roce 2015. Chcete vědět, co je Ethereum, všechny vstupy a výstupy Ethereum, pak jste na správném místě!

Co je to Ethereum

Ethereum je otevřená softwarová platforma založená na distribuované veřejné blockchainové síti. Vytvořeno v roce 2015 uživatelem Vitalik Buterin, myšlenka v pozadí Ethereum bylo vytvořit platformu pro decentralizované a kolaborativní aplikace. Jedná se o víceúčelovou platformu s vlastní měnou. Klíčovým rysem této kryptoměny jsou chytré smlouvy.

Inteligentní smlouvy jsou v podstatě skripty nebo počítačové kódy, které může vytvořit kdokoli a poté je nahrát na Blockchain. Díky tomu, že je uložen ve veřejné knize, je zajištěno, že transakce budou chráněny před manipulací, aniž by byl vyžadován prostředník. Ethereum má také svůj token Ether, který funguje podobně jako Bitcoin, což znamená, že jej můžete koupit a prodat.

Proč je Ethereum důležité?

Po zavedení bitcoinu lidé věřili, že jeho blockchain lze použít i v jiných sférách života. Bitcoin však má sloužit měnovému účelu, který omezuje jeho použití. Svým způsobem to vedlo ke vzniku Etherea. Buterin vytvořil tuto kryptoměnu s plánem a blockchainový systém které mohou usnadnit decentralizované aplikace.

Ethereum má v sobě napsaný programovací jazyk, který lidem umožňuje přizpůsobit jej podle jejich konkrétních požadavků. Všechny nové aplikace, které jsou vytvořeny na této platformě, jsou založeny na jejích inteligentních kontraktech.

Stručně řečeno, Ethereum umožňuje provádět všechny druhy funkcí transparentním a důvěryhodným způsobem bez nutnosti ústředního orgánu nebo důvěryhodné třetí strany.

Jaký problém řeší Ethereum?

Většina z nás jedná s třetími stranami denně, někdy si to ani neuvědomuje. Například jednoduchý nákup kávy zahrnuje prostředníka, pokud jde o to, že vaše kreditní karta zaznamenala váš nákup.

Zprostředkovateli jsou obvykle důvěryhodné strany, kde si kupující a prodávající mohou navzájem důvěřovat, ale nemusí si navzájem důvěřovat a provádí úspěšné dokončení transakce. Síť Ethereum v podstatě umožňuje dvě osoby nebo organizace hodnota převodu, to může být digitální aktivum nebo peníze, bezpečně a sebevědomě, aniž byste vyžadovali prostředníka, jako je PayPal nebo banka.

Inteligentní smlouvy Eethereum definují pravidla i sankce dohody a zároveň vám pomáhají vyměňovat vše, co má hodnotu v transparentním prostředí bez konfliktů..

Aktuální trendy na trhu pro ethereum

Jen tři roky stará kryptoměna, Ethereum jezdí za cenu 900 $ v té době s tržní kapitalizací 88 202 687 601 USD. Byla to populární platforma, na které se aplikace staví, a to natolik, že na ní již bylo vytvořeno více než 1000 decentralizovaných aplikací.

Obvykle je cena ether se pohybuje v trendu s bitcoiny a v posledních několika měsících došlo k určitému vzestupu a poklesu. Na začátku roku 2017 ether zvýšil ceny a na konci roku jeho cena pokračovala 300 $.

Ethereum se stalo nejvíce preferovanou volbou, pokud jde o převod peněz a aktiv. Kromě toho došlo k většímu přijetí této platformy digitální měny, což v budoucnu dále přinese nárůst jejích cen.

Klady a zápory Etherea

Eethereum se zaměřuje na to, aby fungoval jako platforma, kde lze vytvářet a spouštět decentralizované aplikace.

Několik základních výhod sítě Etherea:

  • Podpora vývojářů – Vývojový tým této platformy je extrémně efektivní a spolehlivý, který aktivně pracuje na nových technologiích. Existuje neustálý pokus o zlepšení zabezpečení, škálovatelnosti, funkčnosti a zabezpečení jeho blockchainu.
  • Snadné použití – Token ERC20 blockchainu Ethereum se vytváří snadno a snadno. Je to také rychlé, ale abyste dosáhli svých výsledků, musíte mít základní technické znalosti o tokenovém programu.
  • Využijte blockchain společnosti Ethereum – Když stavíte svou aplikaci na Ethereu, nemusíte si vytvářet nebo udržovat svůj vlastní blockchain, můžete jednoduše běžet na blockchainu Ethereum.
  • Ušetřete své zdroje – Tím, že necháte blockchain Ethereum spravovat vaši práci, ušetříte díky této synchronizaci své úsilí, čas a peníze. V této síti mohou běžet i ty nejsložitější smlouvy.
  • Spuštění ICO je snadné a rychlé – Ethereum usnadnilo rychlejší spuštění projektů ICO. Sada podrobných pokynů ke spuštění ICO je k dispozici na jejích webových stránkách.

Má také své nevýhody:

  • Není dostatečně efektivní – Být platformou, Ethereum nemůže být tak efektivní jako jiné blockchainy, které jsou navrženy tak, aby byly kryptoměnou. Ethereum se v podstatě snaží být inteligentní generátor kontraktů, superpočítač a kniha pro řadu uživatelů. Určitě to poskytuje flexibilitu, ale zároveň se stává méně optimalizovanou pro jeden případ použití.
  • Technické závady – Inteligentní smlouvy Etherea jsou náchylné k chybám a chybám, které se mohou pro každé podnikání stát katastrofálními. Navíc vzhledem k decentralizované povaze blockchainu neexistuje žádný centrální kontrolní bod, který by obsahoval problém.
  • Poplatek za plyn – Při používání Etheru pokaždé, když na vašem tokenu dojde k transakci, do sítě Ethereum jde konkrétní poplatek, který jej obohatí. Je to v zásadě způsob etheru k dokončení transakcí. Tento poplatek nemusí být zpočátku moc, ale později, jak se vaše obchodní měřítka zvýší, poplatek se znásobí a vy budete muset zaplatit účet ze svých zisků.

Jak funguje Ethereum?

Stejně jako struktura blockchainu bitcoinů sdílí Ethereum záznam celé historie transakcí. Každý uzel v této síti ukládá kopii historie, což je nejnovější stav každé inteligentní smlouvy.

Síť sleduje aktuální informace o všech aplikacích, které zahrnují kód inteligentního kontraktu, zůstatek uživatelů a místo, kde je uloženo, pro každou aplikaci Ethereum.

Pokud jde o chytré smlouvy, měna nebo aktivum se vloží do programu, kde se spustí kód. Tyto smlouvy automaticky určí, zda má být aktivum převedeno na jinou osobu nebo má být vráceno původnímu nositeli tohoto aktiva. Po celou dobu to byla decentralizovaná účetní kniha blockchain uloží a replikuje dokument a poskytne mu zabezpečení a transparentnost.

Máte další otázky týkající se etherea, blockchainu nebo chytrých smluv? Dejte nám vědět níže v komentářích, zahrneme je do našeho dalšího článku znalostní báze.

Přihlaste se k odběru denních novinek o bitcoinech a dalších kryptoměnách.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map