Složený token 101: Seznamte se se sloučeninou [COMP], aplikací DeFi využívající krypto svět bouří

Posledních několik dní v krypto prostoru vládl půjčovací protokol decentralizovaného financování, token Compound. Token COMP 21. června dosáhl své nejvyšší ceny 353 $ a stále je v trendu. Kryptoprostor začal pouze s jednou kryptoměnou, bitcoinem. Postupem času však do odvětví vstoupily stovky mincí. V tomto článku vás provedeme skrz ifs a buts tohoto tokenu.

Road To Fame: KO, Compound Dethrones Maker

Sloučenina je v DeFi prostoru už nějakou dobu. Bylo dokonce uváděno jako největší půjčovací platforma v prostoru DeFi. Tato platforma však vždy stála na druhém místě, protože Maker je považován za tvář DeFi. Celková hodnota uzamčená v Makeru je tak vysoká, že již dlouho dominuje v prostoru DeFi.

Venku se starým a dovnitř s novým. Sloučenina zaujala prostor DeFi útokem. Brzy po vydání svého řídícího tokenu COMP se zdá, že je Compound přes Měsíc, protože platforma prakticky sesadila Tvůrce.

COMP Token 101Zdroj

Sloučenina existuje v prostoru DeFi od října 2018. Platforma se však ani zdaleka nepřiblížila zamknutí 200 milionů dolarů. Věci se objevily tak rychle, že platforma za poslední týden překonala své vlastní i ostatní. Celková hodnota zamčená ve sloučenině byla dne 14. června 2020 na minimu 90,403 milionu USD.

Za méně než 24 hodin se čísla neustále zvyšovala a pokračovala stejným směrem. V době psaní tohoto článku byla celková hodnota uzamčená ve Sloučenině neuvěřitelných 559 572 milionů $.

COMP TokenZdroj

Maker na druhou stranu dříve uzamkl až 764 milionů dolarů. V době psaní této zprávy však měla úvěrová platforma uzamčeno celkem 478 825 milionů USD.

Rozdíl v celkové hodnotě uzamčené na nejlepších platformách DeFi byl tak vysoký, že Maker předtím ovládal více než polovinu celého prostoru DeFi. Ale v době tisku byla dominance sloučeniny 37,66 procenta.

Společnost Compound navíc předstihla Maker i z hlediska tržní kapitalizace. V době psaní tohoto článku činil tržní strop společnosti Compound 3 620 446 079 $, zatímco tržní strop společnosti Maker činil pouze 520 244 537 $. Tento obrovský rozdíl jasně ukazuje, že dominance Sloučeniny bude ještě chvíli trvat.

Co je složený [COMP] token?

Sloučenina je decentralizovaná finanční [DeFi] platforma, která umožňuje svým uživatelům získávat úroky a půjčovat si aktiva proti zajištění. Nejnovější vydání platformy, token COMP umožňuje svým uživatelům účastnit se jejího procesu řízení. Nedávno byl tento token správy vydán k obchodování. Níže je snímek obrazovky, abyste tomu lépe porozuměli.


COMP TokenZdroj

Zde je video od týmu na boxmining lépe porozumět tokenu.

Zrození tokenu COMP

V únoru, sloučenina oznámil že platforma je nastavena na zavedení tokenu složené správy populárně známého jako token COMP. Přestože byl token oznámen před několika měsíci, tým se rozhodl přejít správu půjčovací platformy držitelům tokenů z týmu. Začátkem tohoto měsíce získal průzkum „Distribuce COMP uživatelům“ 100% palec nahoru od všech držitelů tokenů.

COMP TokenZdroj

Jen před týdnem tým Compound odhalil, že COMP, token správy půjčovací platformy, byl pro jeho uživatele k dispozici. Brzy po oznámení dostal pár COMP-ETH útočiště u decentralizované burzy, Uniswap. Hned první den zaznamenala dvojice likviditu více než 2 miliony dolarů. V době psaní tohoto článku bylo zaregistrováno přibližně 2682 transakcí a objem obchodů činil 4 527 407 USD.

Tato čísla se dále přiklánějí k tomu, že token měl plodný začátek.

COMP Token Blazed The Trail

Uvolnění tokenu COMP otočilo hlavu. U mnoha však došlo k výraznému nárůstu jeho ceny. Vznik tokenu vedl k prvnímu dni téměř nulových údajů o jeho ceně. Podle CoinMarketCap se však token dne 17. června 2020 obchodoval za 82,99 USD. Poté byla cena tokenu vidět stoupat s velmi chatrnými hrboly.

COMP TokenZdroj

Token navíc třetí den své existence poklesl na minimum 64,93 $. Zdá se však, že minimum nevydrželo dlouho, protože token COMP vyšplhal 19. června 2020 na maximum 234,46 USD, což bylo méně než 24 hodin. V době psaní tohoto článku se token obchodoval na historickém maximu 353,18 USD s nárůstem ceny o 71,64 procenta za posledních 24 hodin.

Kromě toho byla také pozorována prudká tržní kapitalizace tokenu, která je v současné době na 904 598 784 USD, což ji posune na 19. místo na seznamu nejlepších kryptoměn CoinMarketCap.

Co způsobilo tuto významnou vzestupnou trajektorii, ptáte se?

Pomohla Coinbase tato rally cena žetonu COMP?

Coinbase založená na San Fransisco byla jednou z prvních burz kryptoměn, které oznámily podporu pro token comp. Burza zveřejnila příspěvek na blogu, který oznamuje, že token bude spuštěn na Coinbase Pro od 22. června 2020 a obchodní aktivity budou zahájeny následující den. Výměna stanovila systematický proces nastupování na nově vydaný token.

V pondělí 22. června vstoupí naše knihy objednávek COMP-USD a COMP-BTC do režimu pouze pro převod a přijímají příchozí převody COMP v podporovaných regionech. Objednávky nelze zadávat ani vyplňovat. Knihy objednávek budou v režimu pouze k přenosu po dobu minimálně 12 hodin. https://t.co/maPTOLdYiW

– Coinbase Pro (@CoinbasePro) 18. června 2020

Coinbase nebyla jedinou burzou, která projevila zájem o tento nejnovější token správy. Kryptoměnová burza FTX, která byla vydána právě v loňském roce, šla o krok napřed a nejen uvedla COMP, ale také zavedla futures obchodování s tokenem. Průměrná cena obchodních párů, COMP / ETH a COMP / USDT na Poloniexu, stejně jako COMP / USD na FTX US, následovaná COMP / USD na FTX, bude vypočítána jako cena indexu COMP na burze.

Po oznámení FTX a Coinbase se cena tokenu zvýšila téměř o 80 procent.

Myslíte si, že token společnosti Compound je tu, aby zůstal, nebo jen devítidenní zázrak?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map