Halloween strategie

Halloweenská strategie je teorie, kterou obchodníci a investoři používají k vedení investičních rozhodnutí na akciovém trhu. Tato teorie uvádí, že trh vstupuje do vzestupného trendu počínaje 31. říjnem každého roku do 1. května následujícího roku. Jinými slovy, aktiva poskytují lepší návratnost investic během tohoto období ve srovnání se zbývající polovinou roku. Na základě této teorie investiční odborníci doporučují nakupovat akcie od začátku listopadu a prodávat začátkem května.

Halloween strategienews.bitcoin.com

Obchodníci a investoři přijali tuto „strategii“ kromě technické a fundamentální analýzy, což jsou běžné strategie používané v prostoru kryptoměny. I když se jedná o osvědčenou strategii na akciích a dalších hlavních trzích, v tomto článku se pokusíme prozkoumat, jak ovlivňuje cenu bitcoinu jako aktiva.

Historický výkon ceny bitcoinů

Akciový trh, stejně jako jakýkoli trh, je ovlivňován lidskými emocemi, které se promítají do cenových změn, které pak vykazují určitý vzor. Trh s kryptoměnou se neliší a bitcoin jako první a nejlepší kryptoměny, také zobrazil vzory ve svém cenovém výkonu.

Je například známou skutečností, že měsíc září je pro bitcoiny obvykle drsný. To nemusí platit pro každý jeden rok, ale obecně to platí z historických údajů. I když pro tento vzor nebylo poskytnuto žádné jasné vysvětlení, jeho pravdivost nelze snadno popřít. Jedna věc, která je zjevně patrná, je, že září je měsícem ke konci slabší části roku, pokud jde o Halloweenskou strategii.

Obecně se cena bitcoinu meziročně nadále zvyšuje, s výjimkou let, jako je rok 2017, kdy může být cena vyšší než v následujícím roce. Tento nárůst byl pomalý, i když stabilní, a očekává se, že bude pokračovat. Například v loňském roce uzavřel bitcoin rok v prosinci za cenu něco přes 7 000 USD. V letošním roce je však bitcoin aktuálně za cenu 12 787,72 USD a očekává se, že se uzavře vyšší, což znamená, že je pravděpodobné, že se uzavře za mnohem vyšší cenu než loni.

Jak se cena mění s halloweenskou strategií

Halloweenská strategie je v platnosti mezi 31. říjnem a začátkem května příštího roku. Jak přesně se však změny v ceně bitcoinů liší s historickým datem v tomto období roku? Abychom odpověděli na tuto otázku, podívejme se na hlavní cenové rally bitcoinů. Zvažujeme dva z nejpozoruhodnějších, 2013 a 2017.

2013 Rally

Halloween strategieii.co.uk

První velká rally bitcoinů začala v říjnu 2013. Od svého vzniku v roce 2009 nedošlo do této doby ke skutečné změně jeho hodnoty. Cena vzrostla ze 100 $ na začátku října a do konce měsíce získala téměř 100%. Na začátku listopadu cena dosáhla 200 USD a do konce listopadu prudce vzrostla na 1075 USD. Jednalo se o první a jedno z nejrychlejších shromáždění v historii bitcoinů, způsobené hlavně přílivem nových burz a těžařů, převážně v Číně. Ačkoli po tomto shromáždění došlo k mnoha výkyvům, říjen a listopad se pro investory ukázaly jako nejvýnosnější měsíce roku.

2017 Rally

Halloween strategieforex.academy

BTC zažil největší nárůst cen v prosinci 2017. Toto se označuje jako největší bitcoinová rally, protože se cena dostala na historicky nejvyšší cenu téměř 20 000 $. Bitcoin vzrostl z méně než 1 000 dolarů, aby dosáhl této ceny v tomto roce, a většina nárůstu nastala mezi říjnem a prosincem. Poté, co na konci září dosáhl 4 337 USD, bitcoiny pokračovaly z této úrovně a 12. října překročily 5 000 USD.

Do 1. listopadu se bitcoiny obchodovaly na více než 6 600 USD a uzavřel měsíc na 10 653 USD. Odtamtud se cena 17. prosince zvedla na maximum 19 772 USD, než začala opět klesat. Celkově aktivum mezi 1. říjnem a 17. prosincem 2017 získalo zhruba 400% a po celý rok přibližně 2 000%.

Zajímavostí je, že k oběma těmto shromážděním došlo mezi říjnem a prosincem, stejně jako k dalším menším, které se shodovaly s obdobím, kdy je nejvíce pociťována halloweenská strategie..

Závěr

Z historie cenové rally bitcoinů je zřejmé, že aktivum těží ze strategie Halloween a tato strategie může být životaschopná pro investování do něj. Protože je potvrzeno, že tato strategie funguje u akcií, není divu, že se vztahuje i na bitcoiny, protože je známo, že se pohyb cen shoduje s pohybem na akciovém trhu. To se však může změnit, až se bitcoiny nakonec oddělí od akcií, ale není tušení, kdy k tomu pravděpodobně dojde.

Doporučený obrázek: newsbtc.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me