Průvodce, jak si vybrat nejlepší platformu pro obchodování s bitcoiny

Zájem o obchodování s bitcoiny rok od roku stále stoupá, stejně jako příliv obchodníků do různých obchodních platforem. Je smutné, že většina platforem pro obchodování s bitcoiny zanechává negativní stopy na uživatelích a potenciálních obchodnících s mnoha obavami. Mnoho obchodníků zůstalo po ztrátě všech svých finančních prostředků bezmocných a jiní měli své vklady zamčené. Typickým příkladem je zaniklý Mt. Gox a mnoho dalších populárních obchodních webů. Je pravda, že jakékoli výměnné platformě se může kdykoli stát cokoli: riziko ztráty všeho však lze zvládnout. Tento článek vám představí, jak zvolit nejlepší platformu pro obchodování s bitcoiny.

Zabezpečení – lepší bezpečnost než líto

Při výběru obchodní platformy by měla být jako první brána v úvahu bezpečnost. Důvod je prostý: platforma bude vyžadovat vaše osobní údaje včetně vašeho jména, adresy, identifikačního čísla daňových poplatníků, údajů o kreditní kartě a dalších citlivých údajů. To jim nepřímo poskytuje přístup k části vašeho finančního a soukromého života, takže poskytnutí všech těchto podrobností na nesprávnou platformu vás bude dlouhodobě ovlivňovat. Měli byste se také zajímat o bezpečnost, protože platforma bude hostit všechny vaše obchodní vklady a miliony dalších. Je důležité zkontrolovat, zda platforma používá k ukládání aktiv chladicí nebo horké úložiště. Ačkoli studené úložiště má své nevýhody, jedná se o bezpečnější způsob ukládání aktiv z dosahu hackerů.

V rámci bezpečnosti je také důležité zkontrolovat, zda je směnárna pojištěná či nikoli. Upřímně řečeno, většina obchodních platforem není pojištěna. Jen několik populárních, jako jsou Gemini a Coinbase, je pojištěno. To může pomoci obnovit část nebo všechna vaše ztracená aktiva, pokud společnost naruší fyzické zabezpečení, kybernetickou bezpečnost a krádež zaměstnanců. 

Nejdůležitější je zvážit výběr platformy, jejíž webovou adresou je HTTPS namísto HTTP. Ujistěte se, že pro přihlášení existuje dvoufaktorové ověření autentizátoru a e-mailové potvrzení.

Pravost 

Nastavení obchodní platformy je snazší, než si myslíte. Proč? Protože vše, co potřebujete, je název domény, webhosting a nějaké prostředky. To umožnilo mnoha podvodným a neregistrovaným platformám vstoupit do odvětví. Chcete-li se rozhodnout, kterou obchodní platformu zvolit, nejprve projděte web a zjistěte, zda existuje jiná fyzická adresa než jeho adresa P.O.BOX. Poté ověřte, zda je platforma skutečně zaregistrována. Snažte se co nejvíce poznat zakladatele a tým stojící za platformou. Pokud se zdá, že všechny tyto chybí, laskavě se poraďte. Jedním z jednoduchých způsobů, jak najít všechny tyto informace, je vyhledávání na Googlu. Odvětví kryptoměn obsahuje mnoho informací o vyhledávači, aby laici našli vše, co potřebují vědět.

Umístění – Může daná krypto platforma fungovat ve vaší zemi?

Vzhledem k okolnostem týkajícím se předpisů o kryptoměnách je vhodné zkontrolovat, zda je vaše země způsobilá používat uvažovanou obchodní platformu. Většina burz nebo obchodních platforem omezuje uživatele z některých zemí, většinou ze Spojených států. Ačkoli někteří z nich mohou přijímat uživatele z některých států v USA, řada z nich omezuje obchodníky z mnoha jiných států. V této situaci se někteří obchodníci snaží hrát chytře pomocí VPN. To je velmi nebezpečné, protože uzamčené prostředky by bylo téměř nemožné získat. 

Poplatky a sazby obchodních platforem

Poplatky a sazby jsou velmi důležitým kritériem pro výběr nejlepší platforma pro obchodování s bitcoiny. Některé obchodní platformy účtují obchodníkům poplatky za výrobce a příjemce. Většina velkých obchodních platforem má ve srovnání s nově vznikajícími nízký poplatek. Kurzy bitcoinu a dalších kryptoměn se také liší od směny k směně. Kurzy bitcoinu jsou většinou určovány objemem obchodování nebo souhrou poptávky a nabídky na různých platformách. Tím se sazby mezi obchodními platformami liší. Pokud jde o poplatky, doporučuje se Binance.

Kromě toho je důležité si uvědomit, že minimální výše výběru bitcoinů a dalších aktiv je na některých obchodních platformách vyšší než u jiných. To je důležité, protože vložení 0,003 BTC a upozornění, že musíte podat žádost o minimální výběr 0,005 BTC, je velmi frustrující.

Likvidita a zamčené funkce

Obchodní platformy s vysokou likviditou zaručují rychlé transakce ve srovnání s platformami s nízkou likviditou. Je velmi frustrující čekat hodiny, než kupující projeví zájem o navrhovanou prodejní objednávku. Čím déle objednávka zůstane a čeká na kupující, tím je pravděpodobnější, že prodejce bude bojovat s volatilitou cen. Poznámka: likvidita se u párů liší. BTC / ETH mohou mít vysokou likviditu než ETH / BTCP. 

Zkontrolujte také, zda platforma nabízí zamčené funkce. Funkce Locked in zajišťuje prodejcům přesnou cenu za prodejní objednávku bez ohledu na změnu tržní ceny.

Obchodní platformy by navíc měly být uživatelsky přívětivé a měly by mít efektivní systém live chatu nebo e-mailové podpory.

Příklady registrovaných a legitimních bitcoinových obchodních platforem podle veřejných recenzí jsou Binance, Coinbase, Gemini, CREX24, Kraken a HitBTC.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map