Zasáhly bitcoiny dno? Zde je potenciální časová osa pro zotavení

Souhrn:

 • Právě jsme zažili / byli svědky 3. největšího čerpání bitcoinů -65,81% z výšin.
 • V absolutních dolarech jde o největší čerpání v historii bitcoinů.
 • Současná cenová rutina je také nejpomalejším výprodejem, kterému jsme kdy čelili.
 • Bitcoin vzal v průměru 1,5x více dní zotavit se na předchozí maxima než NASDAQ Composite během technologického boomu.
 • Na základě „poměru obnovy k průchodu“ ze dne 1.69 a 111 dní od vrcholu do koryta pro aktuální čerpání to může trvat další 188 dní z minima (ne do poloviny října 2018), než bychom se mohli přiblížit 20 000 $ úroveň znovu.
 • Čerpání bitcoinů je ostřejší a rychlejší než čerpání během technologické bubliny NASDAQ, ale také trvá kratší dobu, než dosáhneme nového vrcholu.

V posledních dnech jsme zaznamenali znatelné oživení cen kryptoměny. Od 1. dubna 2018 (kdy BTC dosáhlo vnitrodenního minima 6463,54 USD) do dneška (s BTC kolem 9240 USD) se bitcoiny zotavily 44%. I když se jedná o zotavení v Cena bitcoinu je působivý, stále je daleko od úrovní $ 19k +, které jsme viděli v polovině prosince 2017.

Otázky na mysli každého jsou:

 1. Bude toto oživení cen trvat?
 2. Jak dlouho bude trvat, než se vrátíme ke slavným dnům bitcoinů na úrovni téměř 20 000 USD?

Je zima u konce?

V tomto výzkumném článku prozkoumáme historii čerpání v BTC, abychom zjistili, jak je tato nedávná „dlouhá zima“ ve srovnání s korekcemi v minulosti, a dále porovnáme toto čerpání s čerpáním během technologické bubliny, abychom zjistili, zda můžeme získat užitečné postřehy.

Data, která pro tento kousek použijeme, budou uzavírací ceny BTC od října 2012 a uzavírací ceny NASDAQ Composite (hlavní měřítko pro technologické akcie) z let 1996-2004, které zahrnuje období „technologické bubliny“.

Vím, vím, že několik článků tam už provedlo srovnání mezi Crypto a NASDAQ Tech bublinou, ale tady v CoinFi jsme chtěli spustit toto srovnání pro sebe a také provést analýzu o krok dále, abychom zjistili, zda bychom mohli přijít s novými poznatky, o které se s vámi můžete podělit.

Nejprve začneme několika základy.

Co je to čerpání?

A čerpání v jakémkoli aktivu je definováno jako% cenové změny od nejvyšší ceny aktiva ke dnu.

Takže bez dalších okolků je zde seznam pozoruhodných čerpání BTC, počínaje největším:

Čerpání BTC

 • Momentálně jsme ve 3. největším čerpání (protože BTC se skutečně stalo věcí) -65,81% z výšin.
 • To znamená a 12 445,72 USD absolutní pokles ceny, což je vůbec největší čerpání z hlediska absolutních dolarů.
 • Průměr těchto čerpání je -49,24%, takže aktuální čerpání -65,81% je na vyšší straně, než jsme byli dříve svědky, a dalo by se argumentovat, že BTC je příliš rozšířený a je nepravděpodobné, že by dále klesal.
 • Zajímavé je, že současná cenová rutina, ve které se nacházíme, je také nejpomalejší výprodej, jaký jsme kdy čelili 111 dní zasáhnout dno. To je skoro 3x průměr 41,28 dnů. Vysvětluje také, proč je toto nedávné čerpání obzvláště bolestivé, protože kryptoměnoví investoři byli zvyklí na rychlé odskoky.
 • „Poměr zotavení k průchodu“, který srovnává, kolik dní trvá zotavení na předchozí maxima s počtem dní potřebných k dosažení minim, má průměr 1.69 pro všechna čerpání. To je zásadní, protože z toho vyplývá, že to trvá 1,69x tolik dní, než se vzchopit na dřívější maxima, jak to bylo v průměru zasáhnout nejnižší bod.

Bitcoin VS. Tech Bubble

Podívejme se, jak vypadaly výběry NASDAQ Composite během „Tech Bubble“.

Čerpání pro NASDAQ

 • Můžete vidět, že největší čerpání -77,93% od 13. března 2000 do 9. října 2002 signalizuje prasknutí bubliny. Překvapivě to trvalo 647 dní aby technická havárie dosáhla absolutních minim a až 23. dubna 2015 to bylo neuvěřitelných 3155 obchodních dnů později jsme opět dosáhli stejných výšin. To je opravdu, opravdu dlouhá doba na zotavení.
 • Průměrné čerpání je -21,76% který je méně než polovina oproti BTC. To je samozřejmě něco, co byste mohli sami uhodnout, vzhledem k vyšší volatilitě kryptoměny.
 • V průměru to trvalo 102,8 dnů zasáhnout minima, což je 2,5x delší než to, co pozorujeme v BTC.
 • BTC má „poměr zotavení Trough to Peak“, který je 1,5krát pomalejší než u NASDAQ. To znamená, že u BTC trvalo každý den čerpání v průměru 1,5krát více dní, než se zotavil na předchozí maxima, než tomu bylo u NASDAQ Composite během technologického boomu! Určitě zajímavý nález, i když trochu depresivní pro všechny krypto nadšence a HODLery, protože jsme očekávali rychlejší dobu zotavení pro těkavější aktivum.

Co nám tedy tato informace říká?

Navzdory skutečnosti, že lidé často porovnávají tyto dvě možnosti, chování při čerpání mezi technologickou bublinou NASDAQ a BTC není tak podobné.

Konkrétně vzhledem k decentralizované povaze spekulací a nedostatečné institucionální podpoře akcií Crypto vs Tech je srovnání 2 podobné srovnání jablka s pomeranči – navzdory pohodlnému vyprávění bublin obecně.

Velkým rozdílem je bohužel relativně pomalejší období zotavení. S poměrem „Recovery to Trough Ratio“ na 1.69 pro BTC a 111 dní od vrcholu k nejnižšímu čerpání, můžeme jednoduše naznačit, že může trvat dalších 188 dní od minima, než se opět přiblížíme 20K úrovni.

Podle této analýzy to tedy nemusí být až v polovině října dokud neuvidíte své peníze zpět, pokud jste nakoupili na nejvyšší úrovni, což je v krypto světě celý život!

Ponořte se hlouběji do analýzy

Zatímco výše uvedená analýza vede k některým zajímavým zjištěním, je třeba zvážit několik upozornění:

 • Není dostatek datových bodů k vyvození významných závěrů
 • The rozptyl mezi statistikami čerpání jsou velké – mezi datovými body není dostatečná konzistence, abychom mohli vyvodit pevné závěry.
 • Kontext, ve kterém dochází k čerpání, je velmi různorodý
 • A co je nejdůležitější, data jsou vážně zkreslena fiaskem Mt Gox, které spustilo dosud největší čerpání BTC a extrémně dlouhou zimu.

Abychom čelili výše uvedeným bodům, rozšířili jsme analýzu, abychom zkoumali nejen čerpání od vrcholu k nejnižší hodnotě, ale také místní minima a maxima – což nám dává více datových bodů.

Níže uvedený graf poskytne lepší představu o bodech, na které se díváme:

Historie cen BTC

Ve výše uvedeném grafu odrážejí modré body místní vrcholy (maxima) a červené body představují odpovídající žlaby (místní minima).

Čerpání BTC-2

 • Při pohledu na místní minima a maxima můžeme nakreslit trochu jiný obrázek
 • Průměrné čerpání se však mírně zvýšilo na -55,57% protože bereme v úvahu více vnitrodenních vrcholů a koryt
 • Dobrou zprávou je, že průměrná hodnota „To Next Peak to To Trough Ratio“, která měří, kolik dní trvá, než se zobrazí další místní vrchol, a počet dní, které je zapotřebí k poklesu minim, se zkrátí na 1,25x, vylepšení 27% a pozitivní znamení pro HODLery
 • Kromě toho je průměrná obnova na další místní vrchol 119% což ukazuje, že každé průměrné zotavení více než zdvojnásobuje předchozí minimum.

Můžeme udělat stejnou hlubší analýzu pro NASDAQ během technologického boomu, abychom zjistili, jak se porovnává.

Historie cen NASDAQ

NASDAQ Top 10 Local Peak and Troughs:

NASDAQ Top 10 Local Peak and Troughs

 • Průměrné čerpání se zvyšuje na -29% přičemž průměrná délka To.Trough zůstala zhruba stejná 96,4 dnů. To znamená, že lokální minima a maxima analýzy přinášejí zhruba stejné závěry jako čerpání mezi vrcholy
 • Největší změnou je, že se „To Next Peak to To Trough Ratio“ podstatně zvyšuje od 1,05 na 1,78x. Ve skutečnosti se role téměř obrací a cena BTC zaznamenává relativně rychlejší zotavení než NASDAQ Composite

V ideálním světě bychom měli více datových bodů a provedli jsme nějaké testy významnosti, ale je jasné, že čerpání BTC jsou ostřejší a rychlejší než čerpání během technologické bubliny, ale také trvá kratší dobu, než dosáhneme nového vrcholu.

Závěr

Mnoho z nich přisuzovalo nedávné oživení cen konci daňové sezóny. I když je toto oživení jistě slibné a kryptosvět zaznamenává pozitivní vývoj, jako je zvýšený institucionální zájem o kryptosvět, varoval bych naše kolegy čtenáře, že to může být ještě o něco déle než několik týdnů, než uvidíme krypta dosáhnout svého bývalého maxima, ale ve střednědobém výhledu vypadá vyhlídka jasně.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map