3 věci, které je třeba vzít v úvahu při výběru stablecoinu krytého zlatem

Stabilcoiny kryté zlatem jsou relativně novým typem stabilních digitálních aktiv, které jsou kryté fyzickým zlatem. Ty přicházejí v různých příchutích, protože v současné době existuje asi tucet různých poskytovatelů stabilních zlata podporovaných zlatem, ale jen hrstka z nich dosáhla významného úspěchu. 

Vzhledem k tomu, že stablecoiny kryté zlatem jsou kryté 1: 1 fyzickým zlatem, jejich cena má tendenci úzce sledovat spotovou cenu zlata – ačkoli stablecoiny se obvykle obchodují za mírnou prémii kvůli jejich vylepšené likviditě, univerzálnosti a zastupitelnosti. Výsledkem je, že většina stablecoinů krytých zlatem v posledních měsících významně zhodnocovala hodnotu rozmachy spotového trhu se zlatem, a více lidí než kdykoli předtím se dívá investovat do zlata jako zajištění v době velké ekonomické nejistoty. 

Ale ne všechny stablecoiny kryté zlatem jsou vytvářeny stejně. Zde je způsob, jak vybrat dobrý. 

  1. Průhlednost

Pravděpodobně první věcí, na kterou si budete muset dát pozor, je transparentnost vydavatele tokenů. Poskytují snadný systém ke kontrole, zda cirkulující nabídka odpovídá množství zlata uchovávaného ve skladu? Pokud ne, může to být varovný signál, který vyžaduje další vyšetřování. 

Současná řada populárních stablecoinů krytých zlatem zaujímá poněkud různorodý přístup k vykazování a transparentnosti. Některé platformy, jako je Perth Mint Gold Token (PMGT) a Tether Gold (XAUt), jednoduše poskytují webové stránky s pravidelnými aktualizacemi, které podrobně popisují cirkulující nabídku tokenů ve srovnání se současnými držbami zlata.

Obrázek: CACHE

CACHE zlato, na druhé straně poskytuje inovativní řešení problému transparentnosti se svou platformou pro sledování aktiv GramChain. To umožňuje držitelům CACHE Gold (GCT) přesně zkontrolovat, kolik zlata má CACHE v každém ze svých trezorů, a vidět a vidět obrázky každé lišty a podrobnosti o její rafinérii, sériovém čísle, aktuálním ocenění atd. Úplné vyloučení obav, že nabídka nemusí odpovídat rezervám. 

2. Minimální zůstatek a hodnota odkupu

Pokud investujete do stabilního zlata krytého zlatem, je bezpodmínečně nutné podívat se jak na minimální investiční částku, tak na minimální hodnotu odkoupení. 

Minimální částku investice lze popsat jako minimální hodnotu převoditelné jednotky. U většiny stabilcoinů krytých zlatem je možné podle potřeby převést co i jen nepatrný zlomek jediného tokenu. Jiní však mohou vyžadovat, aby transakce byly dokončeny jako celá celá čísla, což znamená, že držitelé musí držet nebo převést alespoň jeden celý token. V závislosti na ceně tokenu to může znamenat, že uživatelé musí investovat nebo držet více, než by mohli očekávat.

Minimální částka pro vykoupení také vstupuje do hry, pokud je zajištěna zlatem stablecoin uživatelé chtějí převést své mince na skutečné zlato. Uživatelé s malými podíly mohou zjistit, že jejich zůstatek je pod minimální výplatní částkou, a místo toho budou muset své podíly vyplatit jiným způsobem – například prodejem svých tokenů na výměnných platformách třetích stran. 

Přehled minimálních zůstatků a výše investic pro pět nejoblíbenějších stabilcoinů krytých zlatem:

Minimální zůstatek Minimální uplatnění (tokeny) Minimální uplatnění (USD) *
Digix Gold (DGX) 0,000000001 DGX 100 DGX (100 gramů) 6894,10 $
PAX zlato (PAXG) 0,000000000000000001 PAXG 430 PAXG (430 uncí) 840 409 $.
Zlatý žeton v Perth Mint (PMGT) 0,00001 PMGT N / A N / A
CACHE zlato (CGT) 0,000000001 CGT 100 CGT (100 gramů) 6894,10 $
Tether Gold (XAUt) 0,0000001 XAUt 430 XAUt (430 uncí) 840 409 $.

* Hodnoty jsou přesné k 20. srpnu 2020. Minimální částka pro uplatnění pro PMGT není k dispozici.


V závislosti na velikosti vašich očekávaných pozic a plánované výstupní trase mohou některé žetony se zlatým krytem vyhovovat vašim potřebám lépe než jiné.

3. Likvidita a hloubka knihy objednávek

Stejně jako u téměř všech kryptoměn lze s tokeny krytými zlatem obchodovat jak na centralizované, tak na decentralizované burzovní platformě. To je jeden z hlavních způsobů, jak mohou zákazníci získat tyto žetony, aniž by je kupovali přímo od emitenta nebo je těžili vkladem zlata.

Ne všechny tokeny kryté zlatem však nabízejí stejnou likviditu a hloubku knihy objednávek, což také znamená, že některé jsou lepší než jiné v udržování své ceny co nejblíže ceně zlata.

Z pěti nejlepších stabilcoinů krytých zlatem má CACHE Gold (CGT) v současné době nejvyšší likviditu. (Obraz: Živé hodinky na mince)

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak to zkontrolovat, je podívat se na hloubkový graf vašeho výběru stabilního coinu se zlatem. Většina platforem to zobrazuje jako hloubkový graf + 2 / -2, který ukazuje velikost nákupní objednávky potřebné ke zvýšení aktiva o 2% (+2) a velikost prodejní objednávky potřebné ke snížení ceny o 2% (-2). 

Vysoká hodnota znamená značnou knihu objednávek, vysokou likviditu, a tudíž odolnost vůči manipulaci s trhem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map