Co dělat před provedením investic

Naučili jsme se, že peníze by neměly ležet bez zastavení. Fondy mají tuto vestavěnou kapacitu, aby se zvětšily, a musíme tuto kapacitu využít tím, že je někde investujeme. To znamená, že musíme způsobit, aby naše peníze generovaly příjem nebo zhodnocení. Nebo řečeno z finančního hlediska, naše peníze by měly být utraceny na peněžní aktivum v naději, že v budoucnu poskytnou příjem nebo budou později prodány za vyšší cenu. Investování peněz znamená dlouhodobý pěkný zisk z investice. Myšlenka, že peníze by měly být použity, aby nám přinesly více peněz, je tak hluboce zakořeněna v našich hlavách, že kdykoli máme nějaké další prostředky, začneme přemýšlet, jak je přimět k růstu. A nezáleží na tom, jak velké nebo malé je množství, které máme v rukou, protože stejně jako Tesco žijeme podle hesla, že každé malé pomáhá.

Svět kolem nás je překypován různými investičními nápady, které nás mají zítra zbohatnout, než jsme dnes. Říká se nám například to nejlepší způsob, jak investovat 10 000 $ je dát je do akcií, dluhopisů, kryptoměny nebo nemovitostí. 5 000 $ lze umístit na spořicí účet s vysokým výnosem nebo použít na splacení dluhů. Za 1 000 USD můžeme nakupovat fondy obchodované na burze. 100 $ lze investovat do 401 (k), knih nebo online kurzů. Dostáváme dokonce praktické rady, jak spravovat centy nebo haléře.

Opravdu existují mnoho aplikací nedávno za nás vytvořili zaokrouhlení našich plateb. Pokaždé, když přejdeme kartou v obchodě, naše platba se zaokrouhlí, načež se na našem spořicím účtu objeví další částka. Když kupujeme Newyorčana v Barnes & Noble, platíme 8,99 $. Aplikace zaokrouhlí náš nákup na 9,00 $ a odloží pro nás 0,01. Přestože 1 cent nebo 1 cent je skutečně nekonečná částka, každý den provádíme tolik podobných plateb, že můžeme touto taktikou nakonec sbírat hmatatelnější částku peněz. Ale jakkoli malou nebo velkou částku odložíme stranou, hlavní myšlenkou takových finančních manipulací je vytlačit více peněz z toho, co máme původně.

Ještě předtím, než začneme ničit naše mozky a pokusíme se rozhodnout, jak investovat prostředky, máme v rukou, je vhodné zkontrolovat, zda z nich může těžit některá oblast našeho života, protože můžeme získat, i když se tyto prostředky nezvýší . Finanční poradci vždy navrhují, abychom zjistili, zda můžeme dát naše peníze navíc na osobní dluh, 401 (k), nebo IRA. Postarání se o naše dluhy nebo důchod nepřinese více finančních prostředků na naše bankovní účty, ale rozhodně způsobí, že náš život bude v budoucnu finančně bezpečnější a výnosnější.

Pokud máte osobní dluhy a chcete je použít na splacení svých volných peněz, má smysl začít s jejich konsolidací. Pokud máte několik dluhů s různými zájmy, promluvte si se svým bankovním manažerem a zeptejte se, zda si můžete vzít novou půjčku k úhradě vašich nezajištěných dluhů. Konsolidací svých dluhů vložíte všechny své stávající půjčky do jediné, větší půjčky, která má nižší úrokovou sazbu a nižší měsíční splátky. Konsolidace dluhů je výhodná, protože ji lze použít na jakýkoli typ dluhu. Ať už máte jakékoli dluhy, ať už jde o studentskou půjčku, půjčku na auto nebo osobní půjčku, všechny je lze snadno sloučit do jednoho. Banky a družstevní záložny mají zájem vidět splacené půjčky. Rádi vám tak umožní konsolidovat vaše dluhy, pokud tak budete splácet rychleji nebo alespoň jistěji.

Splacení dluhu na vaší kreditní kartě před investováním peněz do nějakého podnikání nebo akcií je pro vás také finančně výhodnější. Zkuste udělat jednoduchou aritmetiku. Banky vám mohou poskytnout 5% míru návratnosti vašeho investičního portfolia. Ale pokud máte, řekněme, 5 000 $ na dluhu na kreditní kartě, budete požádáni, abyste z něj zaplatili 23% úrok. Předpokládejme, že máte 10 000 $ na vložení dluhopisů nebo akcií nebo robo poradce. Investováním těchto 10 000 $ namísto výplaty 5 000 $, které vlastníte na své kreditní kartě, ztrácíte 18 procent. Matematika tak jasně ukazuje, že splácení dluhů je pro vás celkově výhodnější než investování.

Stejně výnosnější je vložit peníze do svých 401 (k), než je investovat do úspor s vysokým výnosem nebo do CD. Na většině pracovišť přispívají na váš důchod také zaměstnavatelé. Kolik zaplatíte oba, bude záviset na podrobnostech uspořádání vašeho penzijního plánu. Obvyklý rozsah příspěvku je od 3 procent do 6 procent vaší mzdy. Pokud se právě nesetkáváte se zápasem zaměstnavatele, investování peněz do vaší 401 (k) vám v tom pomůže. Nezapomeňte však, že do svého penzijního plánu nemůžete investovat velké množství peněz najednou, i když máte tuto velkou částku nazbyt. V tomto případě budete muset tyto prostředky vložit na spořicí účet. Poté jednoduše nastavte svůj příspěvek 401 (k) na úroveň, která odpovídá úrovni vašeho zaměstnavatele. Do Roth IRA můžete také každý rok vložit až 5 500 $ nebo 6 500 $, pokud jste starší 50 let. Každá z těchto investic do vašeho odchodu do důchodu vám přinese více zisků a větší klid, že vaše nové podnikání nebo dokonce nová profesionální certifikace.   

Teprve poté, co zaplatíte své dluhy a postaráte se o svůj odchod do důchodu, je rozumné investovat, což pro vás přinese budoucí příjem. Řada příležitostí je skutečně široká. Budete jen muset správně odhadnout své schopnosti a vzít v úvahu všechna rizika spojená s vaším úsilím, aby vaše investice byly úspěšné.

Toto je příspěvek pro hosty, Coingape nepodporuje názory autora. jsou to čistě autorovy názory. Coingape.com nenese žádnou odpovědnost za vaše poškození nebo ztrátu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map