Dá Kava čerstvému ​​popudu do bubliny DeFi?

Bublina DeFi je obrovská a je rychle roste. Na začátku roku 2020 přilákaly projekty DeFi 850 milionů $. O šest měsíců později je celková hodnota fondů investovaných do projektů DeFi – nazývaných také celková hodnota uzamčena (TVL) – 2,08 miliardy USD, což představuje růst asi 145%. 

defiprime

Zdroj: DEFI PULSE

Je pravda, že DeFi je stále v plenkách, ale ekosystém se již formuje. Doposud se ekosystém točí kolem sedm sektorů s decentralizovaným půjčováním zaujímajícím největší podíl na trhu. 

defi

Zdroj: DeFi. Recenze

Z celkové uzamčené hodnoty přibližně 1,5 miliardy USD patří projektům decentralizovaného půjčování. Je zajímavé, že asi 40,5% TVL je spojeno se sloučeninou. Kromě Compound je MakerDAO dalším projektem DeFi, který podporuje růst sektoru decentralizovaných úvěrů.

Sloučenina a výrobce jsou katalyzátory přijetí DeFi

V každém případě růstu vždy existuje síla, která neustále tlačí na vyšší úrovně. Jen před čtyřmi lety byla DeFi neznámá a několik projektů vykazovalo velkou hodnotu. Ve skutečnosti DeFi Pulse data ukazuje, že TVL v celém DeFi ekosystému byla zanedbatelná. Pak Maker vtrhl na scénu.

Výrobce umožnilo to půjčovat s inteligentními smlouvami a zároveň umožňuje DAO komunitě hrát hlavní roli v rozhodovacích procesech. Skutečné vydání půjčky však má na starosti protokol MakerDAO. Také dlužníci mají v komunitě MakerDAO jasnou roli. Dodávají kolaterál, který je zásadní při těžbě nové digitální měny DAI. Jedná se o obrovskou a samonosnou komunitu, která nakonec rozšíří oběh DAI.

Kvůli výhodě Makerovy první hybné síly si půjčovací aplikace DeFi získává druhý největší podíl v decentralizovaném výpůjčním prostoru. V době psaní tohoto článku měl Maker v TVL 626,2 milionů dolarů. Až donedávna držel rekord pro platformu s nejvyšším TVL, jen pro prudký nárůst poptávky Sloučenina protokol o půjčování a COMP, jeho řídící token, který jej odsunul na druhé místo. 

 Uživatelé sloučenin si mohou půjčit až devět digitálních měn, které mohou být také kolaterálem. Dosud složený protokol vydal asi 908 milionů $ při přijímání přibližně 1,6 miliardy $ v kolaterálu. Dai, USDC a ETH jsou pro dlužníky tokeny nejvíce na vyžádání. Totéž platí na straně nabídky.

Sloučenina je nové dítě na bloku

Před spuštěním sloučeniny byl Maker největším projektem decentralizovaného půjčování. Je zajímavé, že cena společnosti COMP vystřelila střechou o 150% za jediný den, protože společnost Coinbase oznámila svůj seznam. 18. června Coinbase odhalil na svém oficiální blog že COMP bude k dispozici na Coinbase Pro od 22. června.

Podle DeFi Pulse měla společnost COMP v době psaní tohoto článku 679,8 milionů $ v TVL data. Rally společnosti Compound ukazuje, jak velký potenciál má DeFi. Otázkou je, zda mohou jiné projekty napodobit nebo dokonce zlepšit pozoruhodné úspěchy společnosti Compound?

Jak již bylo řečeno, fenomén DeFi teprve začíná. Například celková hodnota uzamčená v DeFi vzrostla mezi 12. dubnem a 9. červencem 2020 asi o 198%. To znamená, že ekosystém má příležitosti pro prosperitu novějších projektů, jako je KAVA. A jak již bylo zmíněno dříve, úvěrový sektor DeFi má největší trakci.

Kava, skrytý klenot bubliny DeFi

Stejně jako úspěšné příběhy Maker a Compound se točí kolem jejich zálib v decentralizované výpůjční infrastruktuře založené na komunitě, Kava také se přihlásil k progresivnímu decentralizovanému rámci tím, že postaví uživatele do čela správy. Na rozdíl od většiny nových projektů DeFi, které často replikují protokoly a postrádají takovou inovativní výhodu nutnou k dosažení dlouhodobých úspěchů, však Kava zavedla nová paradigmata, která jsou dostatečně silná, aby dodala příběhu DeFi nový impuls. 

Nejprve je jeho rozhodnutí implementovat půjčku napříč řetězci díky dynamice sady Cosmos SDK. Rozhodnutí pro modulární návrhový rámec blockchainu s pokročilými funkcemi interoperability umožňuje společnosti Kava vyhnout se omezením růstu a podporovat více než jedno digitální aktivum, včetně BTC, BNB, ATOM a XRP.

Bezpochyby funkce Kava napříč řetězci umožňuje jedinečnou výhodu, která jí umožňuje podporovat blockchainové sítě s komunitami, které jsou pravděpodobně větší a důležitější než ethereum. Například společnost Kava má šanci přilákat přibližně 3,6 miliardy USD TVL, pokud se jí podaří zachytit 2% bitcoinů v hodnotě 170 miliard USD, které mohou potenciálně proudit na trh DeFi. Dalších 600 milionů $ je k dispozici na převzetí, když jeho akcie na trhu XRP a BNB DeFi dosáhnou 5%, respektive 10%. Málo projektů DeFi se může pochlubit touto impozantní úrovní růstového potenciálu – ani Maker and Compound, jejichž růst závisí výhradně na ekosystému Ethereum.

Není překvapením, že se to líbí odborníkům a špičkovým mediálním domům Cointelegraph, začali všímat růstového potenciálu Kavy. V článku zveřejněno o podnikateli, Jennifer Spencer, generální ředitelka společnosti Energent Media, to nazvala „Uber bitcoinů“. Další vydání, autor Andrew Rossow a nalezený na Cointelegraph, ocenil jedinečný model zaměřený na uživatele, který nastavuje Kavu na úspěch. 

Bez ohledu na tento mediální humbuk neexistují žádné kryptoměnové systémy, které by přesně popisovaly skutečnou hodnotu ekosystému Kava a jeho tokenu KAVA. Údaje o CoinMarketCap neodrážejí částku KAVA vsazenou na platformě za více než 111 milionů dolarů a DeFi Pulse má problém se zachycením tokenu, protože jeho protokol funguje pouze s tokeny založenými na ethereu. Podle vedoucího inženýra Kevina Davise je však docela možné mít funkci Kava na DeFi Pulse. Vysvětlil to “Výpis Kava na DeFi pulse je velmi podobný přidání projektu Ethereum.” Každý plný uzel kava vystavuje nezbytné koncové body pro zobrazení dat, která DeFi puls potřebuje, podobně jako je možné dotazovat uzly Ethereum (jako Infura) pro zobrazení statistik pro projekty založené na Ethereum. “

Data tedy představují malý zlomek začínající ekonomiky Kava, a proto zůstávají jedním ze skrytých klenotů krajiny DeFi.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map