Emerge DeFi usiluje o vyčištění decentralizovaného financování zaměřením na klíčovou infrastrukturu

Odvětví DeFi roste mílovými kroky, přesto zůstává náchylné k individuálním nedostatkům. S malým zaměřením na pojištění, audity a kontroly spolehlivosti bude odvětví stagnovat. Emerge DeFi je zde, aby poskytoval všechny tyto služby.

Aktuální nedostatky DeFi

Zdá se, že většina decentralizovaných finančních platforem a služeb propadá stejným úskalím. Spojení funkčního kódu inteligentní smlouvy je snadná část, ale ochrana uživatelů vyžaduje jiný přístup. U nových tokenů není dostatečně zaměřeno na pojištění, auditování, kontroly pozadí nebo služby příručního panelu.

Budování této infrastruktury je zásadní pro další rozvoj hnutí DeFi. Pokud uživatelé nemohou mít prospěch z pojištění, budou stále přicházet o finanční prostředky na krádeže, hackery a problémy s inteligentním kódem. V průběhu roku 2020 došlo příliš mnoho incidentů této povahy. Vývojáři nemohou předvídat všechny možné výsledky, ale projekty potřebují určitý postih pro dotčené uživatele. Dnes tomu tak bohužel není.   

Nalezení správného řešení

Emergi DeFi je projekt zaměřený spíše na dlouhodobou udržitelnost decentralizovaného financování než na osobní zisk. Jedná se o všezahrnující platformu, která slouží mnoha účelům, jejichž cílem je uvést novou generaci řešení Defi. 

Token Launchpad a propagace

Nové projekty DeFi obvykle vytvářejí svůj token – přístup, který často postrádá koordinaci nebo pobídky. Emerge DeFi nabízí řešení pro influencery, podnikatele a týmy, které chtějí spustit token. Budování decentralizované finanční značky představuje mnoho překážek, které k překonání vyžadují zvláštní přístup.

Pokud jde o aspekt prodeje tokenů, Emerge DeFi zavádí mnoho možností přizpůsobení. Ať už chcete uzamknout likviditu nebo provést ověření KYC, je při každém spuštění tokenu zásadní představení aury důvěry. 

Přitahování ovlivňujících osob je základním aspektem úspěšného prodeje tokenů. Ovlivnění však nemají zájem o jednání s anonymními týmy. V odvětví DeFi většina skupin vývojářů nezveřejní svou identitu. Emerge DeFi může provést kontrolu pozadí KYC a určit, zda je dotyčný projekt důvěryhodný. 

Pojištění & Audit je nutný

Kvůli transparentní povaze inteligentních smluv DeFi je kdokoli schopen kód zkontrolovat. Pochopení podstaty těchto smluv je však nad platy většiny lidí. Z tohoto důvodu musí projekty před vydáním své platformy projít audity kódu. To se však neděje téměř dost, jak by mělo. 

Totéž platí pro pojištění, což je aspekt, který na scéně DeFi téměř neexistuje. Jeden z mála poskytovatelů pojištění – Cover Protocol – nedávno utrpěl hack. Jasný signál toho, jak je třeba věci dělat jinak a raději dříve než později. Emerge DeFi nabízí řešení pro pojištění a audit, aby zajistila, že budoucí projekty nebudou trpět těmito neúspěchy. 

Jarní úklid v decentralizovaném financování

Jelikož je jarní sezóna za rohem, nastal čas vyčistit „nepořádek“ v decentralizovaném financování dnes. Dnes existuje příliš mnoho nechráněných, neauditovaných a nepojištěných projektů, které všechny mohou uživatele stát peníze. Vzhledem k počtu hackerů a podvodů, které v tomto odvětví probíhají, ztrácí Defi legitimitu alarmující rychlostí. 

Kompletní řešení je nezbytným prvním krokem. Technologie blockchain umožňuje inovativní nápady a koncepty, ale nemůže růst bez správné infrastruktury a nástrojů. V tomto odvětví existuje mnohem více než marketing, prodej, vztahy s veřejností a prodej žetony. Bez nezbytné technické infrastruktury pro audit a pojištění nezíská decentralizované financování nikdy širší přijetí. 

Pokud chce být decentralizované financování bráno vážně, musí zajistit stejnou míru klidu a bezpečnosti jako tradiční finance. Dnes to průmysl zatím není schopen udělat. Řešení, jako je Emerge DeFi, mohou změnit příběh, přesto musí dokázat vše. 

Závěr

Dnes se decentralizované financování primárně zaměřuje na zemědělství a spekulace. K přechodu na další úroveň je nutný jiný přístup, který představuje hrozbu pro centralizované finance. K dosažení této další úrovně je nutné se zaměřit na bezpečnost, odpovědnost, auditovatelnost a pojištění. Dokud nebudou tyto stavební bloky a infrastruktura na místě, bude mít DeFi jen malou nebo vůbec žádnou přitažlivost. 

Řešení, jako je Emerge DeFi, zdůrazňují potřebu dlouhodobého uvažování, nikoli zaměření na krátkodobá řešení a zisky. Legitimizace decentralizovaného financování bude vyžadovat spoustu času a úsilí. Odvětví kryptoměn získává uznání až po téměř deseti letech výuky. Komunity a týmy musí tyto lekce dobře využít k urychlení přijetí DeFi. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map