Jak AAX, OKEX a Bitfinex vedou inovace na trhu kryptoměn

Je těžké nasadit kolík na počet výměn fungování na trhu kryptoměn, protože vytváření a fungování těchto entit se neřídí žádnými globálními standardy. Ve většině případů může jednotlivec nebo skupina lidí se správnými výpočetními a programovacími schopnostmi těžit z nedostatku kryptografických předpisů na určitých místech, aby vytvořili burzu a začali vypisovat páry digitálních aktiv. To je důvod, proč obchodníci riskují ztrátu svých aktiv kvůli nekompetentnosti a nevyváženosti ze strany kryptoměnových firem.

Věci však vzhlížejí, a to díky zjevnému zvýšení regulačního dohledu v krypto prostoru. Jako takový přinutil tyto subjekty investovat svůj čas a prostředky do inovativních iniciativ určených k posílení souladu nebo optimalizaci zkušeností svých zákazníků. Zde identifikuji případy, kdy kryptoměnové burzy splnily tento úkol a zavedly inovace zásadní pro hnutí kryptoměny.

Proč musí kryptoměny nadále implementovat inovativní funkce?

Kryptoměnové burzy musí nejen tlačit na nové příběhy, aby udržely krok ve velmi konkurenčním prostředí, ale také musí zavést nové funkce, aby zajistily kritickou dynamiku v dobách nejistého stavu globální ekonomiky. Jinými slovy, nestačí začlenit nové myšlenky, jen abyste získali náskok před konkurencí. Burzy si musí uvědomit, že kryptotrh je stále ve svých formativních letech. Existuje spousta faktorů, které by mohly změnit status quo a předefinovat nová paradigmata pro prostředí kryptoměn.

Zaprvé, vznik regulačního dohledu v různých regionech světa nutí kryptoměnové burzy, aby zlepšily svoji hru, a stanoví určitá opatření, která zaručují bezpečnost obchodníků. V průběhu let to donutilo kryptoburzy dodržovat standardy KYC, které byly dříve považovány za rozporné se samotnou podstatou kryptotrhu. Ekonomická nejistota je dalším důvodem, proč by kryptoburza měla experimentovat s novými technologiemi. Například pandemie COVID-19 a její následky na globální ekonomiku posunuly burzy na pokraj kolapsu v důsledku bezprecedentní poptávky po likvidaci. Bezpochyby výměna, která nemá systémy dostatečně silné na to, aby zvládla takové napětí, bude v nadcházejících letech velmi obtížné zvládnout.

Jaké jsou nejnovější inovace zaznamenané na trhu kryptoměn?

AAX přijímá Matching Machine na londýnské burze

Jedním z faktorů používaných k posouzení účinnosti krypto burz je rychlost. Díky síle tohoto sentimentu, AAX, hongkongská burza začlenila London Stock Exchange Group LSEG Technology pro rychlé sledování párování objednávek. Kryptoměnová burza, která nabízí spot, OTC a futures své rostoucí zákaznické základně, to udělala proto, aby začlenila možnosti párování objednávek na stejné úrovni jako renomované tradiční trhy. Platforma věří, že takové opatření jí poskytuje výkonnostní kapacitu na institucionální úrovni, která se stala prvořadou v důsledku ochromujícího účinku silné volatility cen na burzách, jako je Bitmex. 

Podle zprávy, tento vývoj umožní burze nastavit na své obchodní platformě futures velmi nízkou latenci 0,0005 s. Jako první burza, která začlenila tuto technologii, a první, kdo ji nasadil na cloud, se AAX připojuje k řadě futuristických krypto firem, které pracují na vývoji nových způsobů, jak zajistit, aby se krypto produkty staly atraktivní pro běžné publikum. 

AAX uvede PhiGold (PGX) od 31. března 2020. Pokud jde o tým AAX:

“Burza vybrala PGX pro svůj první seznam tokenů financování komodit, protože projekt je silně v souladu s posláním AAX spojovat kryptoměny s globálními financemi.” Tím, že umožňuje obchodníkům investovat do zlata, před jeho těžbou ze zlatého dolu, jako je nákup nemovitostí mimo plán, PhiGold účinně umožňuje nakupovat zlato se slevou. “ 

OKex spouští svůj veřejný blockchain s kreativním tokenovým modelem  

OKex úspěšně rozšířila předmět své činnosti o představuji jeho blockchainová síť, Okchain. Na rozdíl od jiných burz s existujícími řetězci se OKex rozhodl zaměřit na stanovení případů použití v reálném světě jako faktor odpovědný za nárůst ocenění svého nativního tokenu, spíše než čistá spekulace. Společnost OKex se proto rozhodla pro DPoS s delegovaným důkazem o sázce jako konsensus jako mechanismus, kterým se řídí vytváření tokenů OKT a ověřování transakcí povolených v rámci sítě. 

Dalším působivým počinem tohoto vývoje je skutečnost, že společnost OKchain přijala víceřetězcovou architekturu pro zlepšení škálovatelnosti a efektivity. Okchain je tedy ideální volbou pro vývojáře, kteří chtějí nasadit své dappy bez ohledu na robustní základní infrastrukturu nebo udržitelnou ekonomiku tokenů. Nedávno předběhli BitMEX jako kryptoburzu s nejvyšším objemem bitcoinových futures.

Bitfinex zavádí systém dozoru nad trhem


Již není novinkou, že kryptotrh je citlivý na manipulace a manipulaci cen. Ve světle událostí, Bitfinex představen proprietární systém dozoru nad trhem s názvem Shimmer. Tento mechanismus, jak je vysvětlen ve zprávách, pomůže zabránit schématům využívání trhu na burzovní platformě. Bitfinex se v zásadě snaží omezit rušivé tržní trendy, jako je vrstvení a obchodování s praním, a také zvýšit transparentnost a integritu.

Podle Kryptotoast, Bitfinex použil programovací jazyk Rust, což je pro protokol Shimmer ideální pro vysokorychlostní zpracování a případy komerčního použití. Jedná se tedy o záměrný krok k přemístění Bitfiniexu jako institucionálně orientované výměnné platformy. 

Paxful integruje Chainalysis Reactor

Paxful a Chainalysis, kteří již dříve prozradili, že kryptoměny P2P jsou rizikové kvůli převládajícímu počtu decentralizovaných procesů, nedávno oznámil překvapivé partnerství k filtrování a identifikaci vysoce rizikových transakcí na druhé P2P obchodní platformě. Rozhodnutí integrovat sledovací technologii Chainalysis do své obchodní platformy zvyšuje důvěryhodnost Paxful jako globálního a důvěryhodného vstupního bodu na kryptotrh.

Společnost Huobi představuje mechanismus likvidace

Po krachu kryptotrhu, Huobi převzal iniciativu představit likvidační mechanismus, který částečně zastaví konkrétní obchodní aktivity během období, kdy trh registruje bezprecedentní volatilitu. Tento systém konkrétně zastaví veškerou likvidaci a uzavře pozice obchodníka, kdykoli dojde k náhlému nárůstu úrovní volatility, jaké se vyskytly tento měsíc.

Huobi věří, že takovéto výkyvy mohou obchodníkům způsobit paniku a spustit řetězovou reakci, což by je mohlo ohrozit. Lidé, kteří znají tento fenomén na tradičních akciových trzích, budou souhlasit s tím, že společnost Huobi provedla úpravy konvenčních jističů a vyvinula nový systém ideální pro krypto trh.

Závěrečné myšlenky

Kryptoměnám se dařilo v důsledku přílivu iniciativ, které se snaží zlepšit výkonnost obchodních platforem a rozšířit jejich působnost. Vývoj zdůrazněný v tomto článku je jen hrstkou případových studií představujících inovativní zdatnost kryptoměn.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map