Jak investovat do bitcoinových futures – konečný průvodce pro začátečníky

Bitcoin se stal populární investicí, v posledních letech jsme viděli, jak instituce stále více začleňují bitcoiny do svého investičního portfolia. Volatilita bitcoinů byla dlouho považována za investory, která nabízí silný potenciál zisku. 

Jelikož si více lidí uvědomuje skutečnou hodnotu bitcoinu, investoři si stále více věří v budoucí hodnotu bitcoinu. To je místo, kde futures začínají pro ty, kteří mají svou víru fixovanou v bitcoiny. 

Bitcoinové derivátové obchodování v nedávné době překonalo spotové obchodování z hlediska denního objemu obchodování. Podle datového trackeru Skew a BitcoinTradeVolume.com denní objem obchodů s deriváty překročil 10 až 18krát spotový obchod s přibližně 5 až 10 miliardami dolarů denně. K posunu přispívá několik faktorů, například snížená volatilita samotných bitcoinů, které pomáhají plnit příslib bitcoinu, že bude stabilním úložištěm hodnoty. Dalším důvodem, proč lidé opouštějí spotový trh, je vliv bitcoinových velryb na spotovém trhu, kteří drží a kontrolují nepřiměřené množství digitální měny na trhu a mají obrovský dopad na pohyb cen..

Žjsou bitcoinové futures?

Jak se trh vyvíjel, byly zavedeny bitcoinové futures, které umožňují investorům využít volatilitu bitcoinů k masivnímu zisku. Futures neboli futures kontrakty jsou dohody o koupi nebo prodeji komoditního aktiva za pevnou cenu ve stanoveném časovém období v budoucnosti. 

Princip futures spočívá v tom, že umožňuje investorům profitovat na základě jejich spekulací o budoucím směřování komoditního aktiva. Investoři nepotřebují k obchodování s futures žádné bitcoiny.  

Futures kontrakt se poprvé objevil v roce 2012. Dnes se bitcoinové futures staly jedním z nejpopulárnějších obchodních produktů ve vesmíru. 

ŽHy Obchodujte bitcoinové futures?

Futures kontrakty umožňují investorům zajistit klesající cenové riziko současným držením krátké futures pozice, což umožňuje investorům zmírnit ztráty bez dalších finančních prostředků. Obchodníci také mohou vstoupit na pozice s malým kapitálem a pomocí pákového efektu se zaměřit na větší zisky.  

Jedna z jedinečných vlastností futures kontraktů na BTCC bitcoinová futures obchodní platforma je ochrana záporného zůstatku. Na rozdíl od většiny ostatních burz, které často vyžadují, aby uživatelé sdíleli ztrátu, když je záporný zůstatek. Od roku 2019 si BTCC slibuje, že spíše než 100% pokryje záporný zůstatek uživatele, než aby nechal všechny ziskové uživatele sdílet ztráty. 

BTCC nabízí trvalou smlouvu, týdenní smlouvu a denní smlouvu na bitcoiny, s různou pákou od 10x do 150x, aby vyhovovaly potřebám různých obchodníků. Například věčná smlouva nemá žádné datum vypršení platnosti a je vhodná pro obchodníky, kteří by rádi dlouhodobě zastávali pozice. Zatímco denní kontrakt na BTCC podporuje až 150x, je určen pro obchodníky, kteří hledají velké zisky v krátkém časovém období.

How Futures Contract Work?

Každá smlouva v BTCC představuje 1 jednotku kryptoměny, což znamená 1 BTC rovnající se jedné smlouvě BTC / USDT. Obchodník může jít dlouho, pokud věří, že cena bude v budoucnu vyšší než jeho aktuální obchodní cena, a otevřít si krátkou pozici, pokud si myslí, že v budoucnu bude cena někdy snížena.

Například když se aktuální tržní cena BTC obchoduje na 12 000 USD. John spekuloval, že cena BTC prolomí příští týden 12 000 $, rozhodl se prodloužit pozici se 100násobným využitím marže 1200 USDT, což se rovná ceně bitcoinu na 12 000 $. Na druhou stranu si Bobby myslí, že cena bitcoinu do příštího týdne poklesne pod 12 000 $, pozici si krátí 100x s marží 1200 USDT, což se rovná ceně BTC na 12 000 $.

Jak John, tak Bobby budou uzavřeni burzou za účelem uzavření smlouvy o futures. Pokud se po jednom týdnu cena BTC obchoduje na 12 100 $, znamená to, že John má ze své dlouhé pozice zisk. Výsledkem bylo, že John vydělal 100 $ (z cenového zisku) x 10 = 1000 $. Zatímco Bobby ztrácí 100 $ (z cenového poklesu) x 10 = 1000 $. 

Po vypršení futures kontraktu Johna i Bobbyho vypořádá BTCC kontrakty v Tetheru (USDT). Pokud však obchodovali s trvalou smlouvou o fyzickém dodání, mohou si vybrat, aby bylo jejich aktivum fyzicky doručeno. V tomto případě John investoval 12 000 $ s použitím marže 1200 USDT k otevření dlouhé pozice v hodnotě 10 BTC se 100násobnou pákou.

Poté, co cena bitcoinu stoupla na 12 100 $, se John může rozhodnout, že svůj realizovaný zisk bude fyzicky doručen. John by však potřeboval splnit celkovou hodnotu původního futures kontraktu, což je 10 * 12 000 = 120 000 USD, aby bylo možné koupit 10 BTC.

Physical Delivery Perpetual Contract ve společnosti BTCC

Většina burz podporuje vypořádání hotovosti po vypršení smlouvy, což znamená, že držitelé futures kontraktů neobdrží podkladové aktivum (bitcoin). Stále však roste trend, že stále více lidí se rozhoduje pro fyzickou dodávku smlouvy. BTCC je jednou z prvních burz, které zavádějí trvalé smlouvy o fyzickém doručování.   

Jednou z výhod obchodování s fyzickými dodávkami trvalých kontraktů je, že neexistuje šance na manipulaci s cenou, protože každý obchodník, který je držitelem kontraktu, obdrží na konci podkladové aktivum, které je bitcoin, a při výpočtu ceny neexistuje žádný vzorec. bitcoinů. 

Trvalé smlouvy v BTCC podporují jak fyzické doručení, tak vypořádání hotovosti. Obchodníci si mohou nechat fyzicky doručit svá aktiva, jako jsou BTC a ETH, a nechat si tato aktiva uložit ve vlastní peněžence. Bitcoinové trvalé smlouvy můžete obchodovat na BTCC od 10x, 20x, 50x do 100x finanční páky.

Závěr

Vzhledem k rostoucímu uznání hodnoty bitcoinu a potenciální výhodě futures kontraktů. Není žádným překvapením, že bitcoinový futures kontrakt je obrovským hitem. Je velmi důležité zvolit burzu, která má nejen historii stability a zabezpečení, ale také nabízí flexibilní a uživatelsky přívětivé obchodní produkty.

Jako devět let stará burza BTCC nikdy nezažila žádný bezpečnostní incident, který je v odvětví kryptoměn vzácný. S rostoucí popularitou a 6 miliony uživatelů po celém světě pokračuje obchodování na platformě BTCC. Jedna z nejstarších burz na světě se osvědčila během 9 let historie provozu ve vesmíru. Kromě anglického trhu je nyní BTCC k dispozici v korejštině (비트 코인 선물), Japonština (ビ ッ ト コ イ ン 先 物 取 引) a vietnamština (Užijte si bitcoin). 

Přejít na účet zdarma na BTCC a proveďte své první bitcoinové futures obchodování hned teď. Nyní je pro nové uživatele k dispozici bonus za vklad až 2 000 USD!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map