Jak lze v Asii uplatnit výhody stablecoinů?

Rostoucí popularita stablecoinů mezi krypto nadšenci a korporacemi byla často oslavována jako známka rostoucího přijetí technologie blockchain. To je zvláště zdůrazněno oznámením projektů Facebook Libra a JPMorgan’s JPMCoin, což jsou příklady velkých korporací z řad blockchainové komunity, které se snaží podílet na rostoucím trendu. 

Ale co přesně jsou stablecoiny? V podstatě se jedná o formu kryptoměny, která je často zajištěna hodnotou podkladového aktiva, jako je hlavní fiatová měna, jako je americký dolar, komodity, jako je zlato nebo ropa, nebo jiné kryptoměny. Existují také typy stablecoinů, které jsou řízeny kombinací algoritmů a inteligentních kontraktů, které řídí jejich nabídku za účelem udržení cenové rovnováhy. Stablecoiny jsou z velké části určeny k řešení různých problémů, které sužují kryptoměny, zejména cenové volatility.

Výhody používání stablecoinů byly mnohokrát diskutovány mezi různými prodejnami a komentátory, kteří citovali klíčové prvky, jako je relativní cenová stabilita, rychlejší rychlosti zpracování a nižší transakční náklady. V Asii představují stablecoiny nadějnou příležitost pro region, kde cestovní ruch, převody migrujících pracovníků a financování přeshraničního obchodu hrají významnou roli v ekonomice regionů, a proto vzrůstá několik domácích stablecoinů, které jsou podporovány některými z hlavních asijských měn. Tyto zahrnují:

  • THBEX, stablecoin vyvinutý poskytovatelem platebních a krypto platebních služeb Everex, který je podporován thajským bahtem

  • Podporován čínským jüanem bit. CNY který byl vyvinut platformou pro rozvoj podnikání a finanční správu Bitshares.

  • Sparked. SGD, Sparked.HKD a PHP stablecoin vyvinutý poskytovatelem systému pro převody peněz Bitspark.

  • Mezi další patří KRWb a HKDT, ačkoli oba získali malou trakci.

I když bylo v Asii vyvinuto několik stabilcoinů, mezi uživateli si zatím nezískaly výraznou trakci. I když se to může změnit jako uživatelé a firmy   

Případy použití pro stablecoiny v Asii

Jak tedy mohou stablecoiny přidat hodnotu ekonomikám v Asii? Jak již bylo zmíněno dříve, region každoročně přitahuje stovky milionů turistů, přičemž v roce 2018 zaznamenal nárůst zahraničních návštěvníků o 7%. Mimo jiné to vyžaduje způsoby, jak zajistit, aby návštěvníci měli snadný a cenově dostupný přístup k fondům při cestování po region, který v některých oblastech nemusí nutně platit. Crypto money services, through stablecoins such as bit.CNY, Sparked.SGD, and THBEX, snaží se poskytnout návštěvníkům cestujícím do jihovýchodní Asie výhodu, že budou mít přístup k jejich prostředkům, aniž by podléhaly přemrštěným poplatkům a nepříznivým sazbám.

Turisté však nejsou jediní, kdo může těžit z výhod stablecoinů. Samotné Thajsko hostí čtyři až pět milionů migrujících pracovníků ze sousedních zemí jihovýchodní Asie, jako je Myanmar, kteří v roce 2017 poukázali rodinám a blízkým domů 389 milionů USD. Kvůli vysokým poplatkům vybíraným běžnými převáděcími službami a nedostatku papírování se mnoho migrantů často uchýlí k podzemním službám, které mohou být nespolehlivé a často si účtují vykořisťovatelské poplatky. Stablecoiny sloužící tomuto trhu, jako je THBEX vydaný poskytovatelem krypto platebních služeb Everex, mohou zajistit, aby se remitence nedostaly pouze přímo k blízkým, ale také mohou migrujícím pracovníkům ušetřit placení vyděračských poplatků. 

Použití stablecoinů pro převody v Thajsku a Myanmaru jsou jen dva příklady jejich mnoha případů použití. Filipíny, které v roce 2018 obdržely neuvěřitelné částky ve výši 33 milionů USD, patří mezi nejvýznamnější příjemce peněžních prostředků na světě, přičemž stablecoiny hrají ústřední roli při usnadňování pohybu finančních prostředků v zemi i mimo ni. Na Filipínách poskytovatel služeb převodu peněz Bitspark obdobně vyvinul stabilní stablecoin PHP, který je podporován vůči filipínskému pesu s cílem usnadnit efektivnější a dostupnější platební metody jak pro obchodníky, tak pro uživatele. 

Dokonce i nadšenci, kteří často obchodují v kryptoměnách, mohou těžit z výhod stablecoinů, protože směny mezi kryptoměnami a fiatem jsou snadněji přístupné a mnohem levnější. 

Stablecoiny jsou skutečně významným krokem v krypto prostoru; a jak získává přijetí, možnosti jejich případů použití mohou být nekonečné. To se shoduje s nástupem Asie jako hlavní ekonomické velmoci, která vidí dynamický růst obchodních a finančních aktivit. Není pochyb o tom, že stablecoiny mohou přispět k tomuto růstu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me