jak koupit bitcoinový obrázek na obálce blogu

Bitcoin je rozdělující téma a vždy tomu tak bylo. Někteří milují jeho investiční potenciál a nedostatek předpisů, zatímco jiní mohou nenávidět jeho libertinské základy a okolní technobabble nebo nedůvěřovat jeho volatilitě.

Nenávidět nebo milovat to, bitcoin se stal populární a ziskový. Když poprvé vstoupil na trh, jeho hodnota byla 0,0008 USD. V době psaní tohoto článku má jedna jednotka hodnotu přes 37 390 $, což pravděpodobně víte, pokud vás zajímá, jak nakupovat bitcoiny. Naštěstí jste na správném místě: Toto je podrobný podrobný průvodce vším, co potřebujete k bezpečnému a rychlému nákupu bitcoinů.

Kroky pro nákup bitcoinů

  1. Vytvořte si osobní peněženku.
  2. Najděte důvěryhodnou burzu kryptoměn.
  3. Vyberte způsob platby.
  4. Nakupujte bitcoiny.

Bitcoinová investice

Je chytré dát své peníze do bitcoinů? Jako obvykle neexistuje jediná správná odpověď. Bitcoin je nechvalně volatilní z mnoha důvodů, takže kolik jste připraveni ztratit, pokud náhle poklesne cena, by měl být klíčovým faktorem při rozhodování, zda investovat do bitcoinu. Rovněž stále získává oporu: Na rozdíl od nekrytých měn nemá bitcoin centrální finanční instituci, která by jej regulovala, a stále buduje adopci – základní metriku pro měny jakéhokoli druhu. Kvůli menšímu počtu lidí, kteří používají měnu s omezenou nabídkou, často dochází k poklesům nebo skokům v ceně. Tento problém je ztělesněn bitcoinovými velrybami – majiteli obrovských dodávek bitcoinů, kteří hrozí další destabilizací měny. Investice do bitcoinů se proto obecně považuje za riskantní.

Například prodej významného množství bitcoinů může rychle propadnout jeho hodnotu. Navíc má bitcoin trvalý problém s likviditou. Někteří odborníci se domnívají, že jedním z hlavních problémů obchodování s bitcoiny je to, že se stala spíše investiční příležitostí než měnou – obchoduje se s cílem dosáhnout zisku a zřídka se používá k provádění transakcí.

Díky rychle rostoucímu přijetí a hodnotě se bitcoin stává stále oblíbenějším pro investory. Investování do bitcoinů má svá vlastní rizika, ale nyní je mnohem bezpečnější, než tomu bylo před několika lety. A pokud plánujete využívat bitcoiny k provádění hazardních transakcí, má neuvěřitelný potenciál. Všechny bitcoinové transakce jsou díky šifrování důvěrné a bezpečné a obvykle trvají méně než 10 minut. Kromě toho neexistují žádné bankovní poplatky, ale musíte zaplatit poplatek za bitcoinovou těžbu. Kryptoburzy mohou také účtovat procento při nákupu bitcoinu – o tom později.

Je bitcoin bezpečný?

Ochrana a bezpečnost transakcí jsou hlavní silné stránky bitcoinu. Můžete bezpečně nakupovat bitcoiny, aniž byste odhalili svou identitu. I když jsou důvěrné, transakce nejsou zcela anonymní. Bitcoinový blockchain, který je v podstatě distribuovanou účetní knihou, veřejně zobrazuje všechny transakce, ke kterým dochází. Blockchain zobrazuje váš veřejný klíč pouze vedle transakce, ale neexistují žádné informace, které by odhalily identitu držitele klíče. Vy i všichni ostatní vidíte všechny transakce, ale nemůžete identifikovat zúčastněné strany.

Dobře, ale může váš počítač bitevník nějakým způsobem ukrást, protože je online, i když si bitcoiny kupujete anonymně? Naštěstí ne, protože bitcoin je v podstatě systém odolný proti neoprávněné manipulaci: Všechny transakce jsou ověřovány každým uzlem v blockchainové síti, což znemožňuje externí změny. Pokud hledáte anonymní, rychlý a bezpečný způsob provádění transakcí, bitcoin je tím správným způsobem.

Podrobný průvodce

První krok – vytvoření osobní peněženky

Krypto peněženky jsou software, který uchovává záznamy o všech vašich transakcích a všechny bitcoinové transakce probíhají mezi peněženkami. Prvním krokem pro ty, kteří chtějí nakupovat a ukládat bitcoiny, by proto mělo být vytvoření osobní peněženky. Říkáme osobní, protože burzy kryptoměn také nabízejí, že pro vás vytvoří bitcoinovou peněženku. Přesto byste je měli používat pouze jako prostředníci, protože jejich bezpečnost je spojena s celkovou bezpečností krypto burzy. V případě, že dojde ke zneužití burzovního místa, můžete potenciálně ztratit přístup ke svým bitcoinům, takže byste se měli vždy pokusit většinu z nich přesunout do své osobní peněženky.

Než se ponoříme hlouběji do výběru krypto peněženek a ukážeme vám, jak nakupovat bitcoiny, měli byste se seznámit s rozlišením mezi bitcoinovou horkou peněženkou a studenými peněženkami.

Hot peněženky fungují na zařízeních připojených k internetu, jako jsou počítače, smartphony nebo tablety. Hlavním důvodem, proč udržovat své bitcoiny v horké peněžence, je provádět online transakce, takže k obchodování budete určitě potřebovat. Stejně jako u každého zařízení připojeného k internetu však existuje určité riziko: Hotové peněženky generují soukromé klíče potřebné pro přístup k bitcoinům, takže pokud dojde k ohrožení vašeho zařízení, někdo může získat neoprávněný přístup k vašim finančním prostředkům. Pokud vás zajímá, jak nakupovat bitcoiny online, prvním předpokladem je vlastnit horkou peněženku, ale je nejlepší ponechat si v ní pouze část své bitcoinové zásoby, konkrétně prostředky, které hodláte v blízké budoucnosti přesunout nebo použít. . Převážná část vaší kryptoměny by měla být uložena ve studených peněženkách.

Při používání horkých peněženek je také zásadní, abyste provedli všechna nezbytná bezpečnostní opatření, podobná těm, která podniknete, když chráníte své další důležité účty. Při nákupu bitcoinů je bezpodmínečně nutné udržovat nejvyšší možnou úroveň zabezpečení. Zde jsou některá povinná opatření:

  • Nikdy nepřistupujte ke své peněžence z nebezpečných sítí a zařízení, jako jsou veřejné sítě Wi-Fi a sdílené počítače.
  • Nikdy s nikým nesdílejte svá pověření v peněžence.
  • Nepoužívejte stejná pověření, která používáte pro jiné účty.
  • Přidejte dvoufaktorové ověřování.

Na druhé straně studené peněženky nejsou připojeny k internetu a váš soukromý klíč se ukládá do offline prostředí. Jedná se o nejbezpečnější způsob, jak ukládat bitcoiny, protože díky jejich offline povaze jsou imunní vůči většině kybernetických útoků. Nejlepší způsob, jak nakupovat bitcoiny, je také pořízení nějakého chladírenského skladu a existují dva hlavní typy – hardware a papírové peněženky.

Hardwarové peněženky jsou obvykle specializované disky USB využívající bezpečnostní opatření na vysoké úrovni k ochraně vašeho soukromého klíče. Zahrnují aplikace, které vám umožňují nakupovat nebo prodávat bitcoiny.

Online služby pro generování vašich veřejných a soukromých klíčů vám umožní tyto vytisknout a vytvořit tak papírovou peněženku. Pokud je vaše studená peněženka kusem papíru s identifikačními údaji, jakákoli burza, která tvrdí, že je tím nejlepším místem pro nákup bitcoinů, vám umožní čerpat prostředky „zametáním“ soukromého klíče vaší papírové peněženky bez ohrožení jejího soukromí..

I když jsou z hlediska bezpečnosti optimální volbou studené peněženky, musíte je stále používat společně s horkými peněženkami, které jsou u online transakcí povinné. Pokud se právě dostáváte k bitcoinům, pravděpodobně se na nějaký čas obejdete bez chladné peněženky, zejména pokud se jedná o malé částky. Výhradní přilepení na digitální peněženku vám však usnadní krádež, takže zajistěte maximální zabezpečení.

Tento kryptoprůvodce doporučuje začít s osobní horkou peněženkou. Některé z nejlepších možností jsou Mycelium, Exodus a SoFi. Většina z těchto peněženek je zdarma, ale mohou mít zamčené některé prémiové funkce. Pokud plánujete používat peněženky k obchodování v jiných měnách než bitcoin, ujistěte se, že získanou peněženku lze použít k jejímu uložení.

Veřejný a soukromý klíč

Nyní by byla skvělá chvíle promluvit si trochu o veřejných a soukromých klíčích. Představte si je jako uživatelské jméno a heslo vaší peněženky: Váš veřejný klíč bitcoinu je prakticky vaše blockchainová adresa. Když si koupíte bitcoin v hotovosti nebo si necháte poslat nějaký, tento 34místný řetězec funguje jako adresa příjemce a je viditelný pro každého uživatele blockchainu.

Váš bitcoinový soukromý klíč se skládá ze 64 znaků, a to je ten, který potřebujete, abyste byli v bezpečí a byli vám výhradně známí, protože jsou cestou k bitcoinovým fondům ve vaší peněžence. Soukromé klíče nelze změnit – neexistuje možnost „Zapomněli jste soukromý klíč?“. Pokud jste ho nějakým způsobem ztratili, nikdo vám ho nemůže pomoci získat. Proto je udržování přístupu k vašemu soukromému klíči jedním ze základů kryptoměny. Najdete spoustu hororových příběhů o tom, že lidé ztratili své soukromé klíče a dostali se z bitcoinového majetku – jako tento programátor v San Francisku, který ztratil přístup k 7 002 BTC v hodnotě 267,8 milionu dolarů.

Druhý krok – Najděte důvěryhodnou burzu kryptoměn

Kryptoburzy jsou online platformy, které uživatelům umožňují nakupovat, prodávat a ukládat bitcoiny. Na vaší cestě k bohatství bitcoinů jsou kryptoburzy nezbytnou zastávkou pro rychlé a bezpečné transakce. Jinými slovy, jsou odpovědí na otázku „Kde koupit bitcoin?“. Opět existují dva typy – anonymní burzy a ty, které vyžadují identifikaci.

Legislativa Know Your Customer (KYC) vyžaduje, aby mnoho výměnných serverů – zejména těch, které se starají o zákazníky v USA – požadovalo od uživatelů identifikaci vydanou vládou. Mnoho uživatelů zabývajících se ochranou osobních údajů váhá s využitím výměny bitcoinů KYC, a to především proto, že mnoho z nich v minulosti porušilo zabezpečení. Přesto existuje spousta výměn KYC s bezvadnými bezpečnostními záznamy. Nejoblíbenější jsou Coinbase, Kraken a Gemini.

Na druhou stranu, pokud chcete nakupovat BTC anonymně, máte k dispozici široký výběr důvěryhodných burz jiných než KYC. Binance je zdaleka nejoblíbenější, ale Nominex a Bybit jsou také běžnou volbou. Na takových stránkách můžete bitcoiny nakupovat nebo prodávat, aniž byste zanechali identifikovatelná data – dar z nebes pro uživatele, kteří kladou důraz na ochranu soukromí. Weby jako tyto se však hodí temným jednotlivcům a často se používají k hanebným transakcím. Pokud však nejste jedním z nich, nijak to neovlivní vaše zkušenosti s výměnou, protože díky blockchainu jste stále zcela v bezpečí.

Nyní byste mohli být ve spěchu s nákupem bitcoinů, ale jednoduše zvolit nejoblíbenější bitcoinovou burzu by mohla být chyba. Při rozhodování o obchodní platformě je třeba mít na paměti několik věcí. Nejprve zkontrolujte, zda burza přijímá vámi zvolenou platební metodu. Zadruhé, podívejte se na poplatky za bitcoiny, které vám mohou být účtovány při nákupu této kryptoměny, protože se liší mezi platebními metodami a burzami. Nakonec zkontrolujte, zda směnárna přijímá altcoin nebo jiné měny, které by vás mohly zajímat.

Třetí krok – zvolte platební metodu

Dobře, našli jste nejlevnější způsob nákupu bitcoinů na burze, která odpovídá vašim potřebám, ale jak za ně zaplatit? Součástí druhého kroku je také výběr platební metody, pokud máte k dispozici pouze jednu avenue a chcete se ujistit, že ji vaše kryptoburza akceptuje. Bankovní převody, kreditní a debetní karty jsou všeobecně přijímány. Na druhou stranu jsou transakční metody spoléhající se na elektronické peněženky vzácné a často je lze použít pouze pro výběr finančních prostředků. Naštěstí nyní můžete bitcoiny nakupovat přímo přes PayPal: Společnost je první svého druhu, která v USA získala podmíněný Bitlicense, což umožňuje svým uživatelům legálně nakupovat a prodávat bitcoiny prostřednictvím PayPal.

Ve skutečnosti neexistuje nejlepší způsob platby za bitcoiny, ale je třeba si dát pozor. Jak již bylo zmíněno dříve, bitcoinové burzy mohou účtovat různé transakční poplatky za různé platební metody a někdy mohou záviset na stavu, ve kterém žijete. Výměny mohou mít také různé zásady poplatků za těžbu: Mohou to odečíst od vaší transakce, nebo je přidat na začátek atd.

Bylo by moudré prozkoumat přístup vaší banky k transakcím souvisejícím s kryptoměnou. Bylo by nepříjemné nakupovat bitcoiny debetní kartou pouze pro vaši banku, aby transakci odmítla nebo vytvořila problémy po řádku. Naštěstí stále více bank začíná přijímat kryptoměny.

Jakmile se rozhodnete, jak budete za bitcoiny platit, budete je muset propojit se svým účtem kryptoměn, podobně jako u většiny akciových obchodních / investičních platforem. Vyberte si preferovanou metodu, přidejte své podrobnosti, nechte se ověřit a vše je hotové.

Než budete moci provést transakci na webech, které vám nedovolí anonymně nakupovat bitcoiny kreditní kartou, budete muset nahrát naskenované dokumenty. Dokumenty, které budete muset poskytnout, závisí na výměně, kterou používáte, a na stavu, ve kterém žijete. Ve většině případů to zahrnuje například pas, řidičský průkaz nebo vládní doklad totožnosti atd. Jakmile nahrajete, co je požadováno, budete nastaveni na nákup svých prvních bitcoinů.

Čtvrtý krok – nákup bitcoinů

Zatím jste si vytvořili osobní peněženku, našli jste kryptoměnovou burzu, která vám vyhovuje, a rozhodli jste se pro optimální platební metodu. Nyní jsme dosáhli posledního kroku v příručce „Jak nakupovat bitcoiny“ – uskutečnění skutečného nákupu. Většina burz vám umožňuje připojit k účtu také více peněženek.

Chytrou věcí, kterou musíte udělat před zadáním objednávky, je zkontrolovat aktuální hodnotu bitcoinu. Naštěstí téměř všechny platformy pro výměnu kryptoměn vám poskytnou podrobný přehled o nedávných výkyvech trhu. Můžete si buď koupit konkrétní částku bitcoinů, nebo přidat fiatovou částku, kterou jste ochotni utratit, a platforma za tuto částku nakoupí co nejvíce bitcoinů. Jakmile se rozhodnete, zadejte objednávku a jste hotovi.

Gratulujeme, právě jste se naučili nakupovat BTC! Kromě manuálních nákupů vám burzy jako Coinbase umožňují zadávat stop příkazy a automatizovat opakující se nákupy se specifickými parametry ceny a množství bitcoinů. S těmito možnostmi mohou odborníci na obchod s bitcoiny i noví investoři obchodovat efektivně.

Alternativní způsoby nákupu BTC

Výměny typu peer-to-peer

Bitcoinová P2P burza je obdobou burzy jiné než KYC, ale umožňuje uživatelům jednat navzájem přímo. Burza KYC, jako je Coinbase nebo Kraken, vám umožní nastavit, kdy za vás koupit bitcoin nebo koupit BTC automaticky za nejnižší možnou cenu. Výměny P2P na druhé straně vyžadují ruční požadavky na prodej nebo nákup, ale můžete na webu volně procházet nabídky jiných lidí a obchodovat bez prostředníků.

Bitcoinový bankomat

Bitcoinové bankomaty jsou stroje, kde si můžete koupit bitcoiny za hotovost a převést je do své soukromé peněženky. V dnešní době vám některé kiosky s bitcoinovými bankomaty umožňují prodávat BTC také za hotovost. Jen neočekávejte, že ze stroje vypadnou zlaté bitcoiny, bez ohledu na to, co jste viděli na internetu.

FAQ

Jak si mohu koupit bitcoiny?

Postupujte podle našeho průvodce převáděním hotovosti na bitcoiny – získejte krypto peněženku, najděte burzu, vyberte platební metodu a zadejte nákupní objednávku.

Jak začátečníci nakupují bitcoiny?

Začátečníci si kupují své první bitcoiny nákupem za fiat měny prostřednictvím stránek pro výměnu kryptoměn jako Coinbase nebo Kraken.

Mohu si koupit bitcoin za 1 $?

Ano, většina kryptoměn (a PayPal) vám umožňuje koupit bitcoiny v hodnotě jednoho dolaru.

Bitcoiny se nyní vyplatí koupit?

I když může být příliš pozdě na zahájení těžby, bitcoin rozhodně stále stojí za to investovat nebo obchodovat.

Je bitcoin bezpečný a legální?

Jak vám řekne náš průvodce „Jak nakupovat bitcoiny“, bitcoin je ve většině vyspělých zemí výjimečně bezpečný a naprosto legální. Jen se ujistěte, že neztratíte svůj soukromý klíč.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me