Jak přidat likviditu do skupiny Uniswap Liquidity Pool: Průvodce krok za krokem

V tomto článku vás provedeme návodem, jak přidat likviditu do fondu likvidity Uniswap. Publikovali jsme předchozí zprávu popisující přední poskytovatele fondu likvidity. Zde se dozvíte o jednom ze známých poskytovatelů likvidity; Uniswap Liquidity pool. Kromě úvodního se seznámíte s podrobným návodem, jak přidávat a odebírat likviditu v Uniswapu. 

Současně začneme několika úvody. I když první DeFi tržiště umožňující sdružování likvidity prostřednictvím automatizovaných tvůrců je Bancor, Uniswap se od té doby stal populárnějším. Stejně jako ostatní decentralizovaná tržiště provozuje v Etherea protokol o likviditě otevřeného zdroje. 

Inteligentní smlouva Uniswap je napsána v Vyper chytrý smluvní jazyk. Umožňuje decentralizaci, odolnost proti cenzuře, bezpečnost a bezbariérové ​​využití. Od uvedení Uniswap V1 v roce 2018 se stal nejpopulárnějším ethereem burza tvůrců trhu (AMM). 

Uniswap má vyhrazený a decentralizovaný protokol pro automatické poskytování likvidity pro páry obchodování s tokeny Ethereum. Každý obchodní pár Erc-20 až Erc-20 má vyhrazenou inteligentní smlouvu, která drží rezervy každého tokenu. Tato chytrá smlouva také řídí, jak lze měnit rezervy. Vy nebo kdokoli se může stát poskytovatelem likvidity uložením tokenů do chytré smlouvy a na oplátku obdrží tokeny fondu. 

Tyto tokeny fondu sledují podíl na celkových rezervách poskytovatele likvidity. S tokeny fondu lze také kdykoli obchodovat pro podkladové aktivum. Protokol Uniswap slouží k automatickému zajišťování likvidity tokenů vyhovujících ethereu, ERC-20. Je to protokol inteligentní smlouvy, který uchovává rezervy tokenů a určuje věci, které lze změnit. 

Fond likvidity Uniswap

Nyní si promluvme o fondu Uniswap Liquidity. Budeme diskutovat o tom, jak fungují a zda je to vhodné pro každého nebo pro konkrétní skupinu lidí. Uniswap je decentralizovaná burza ERC-20, ale není určena pouze pro tokeny; podporuje také Ethereum. Můžeme také vidět Uniswap jako výměnný protokol, který vám umožňuje důvěryhodně vyměňovat tokeny ERC-20.

Uniswap Liquidity pool shromažďuje tokeny v chytrém modelu kontraktu a uživatelé obchodují s fondem likvidity. Na Uniswap můžete vy nebo kdokoli snadno vyměnit žetony; přidat žetony do fondu a vydělat nějaké poplatky. Token můžete také vypsat na Uniswap. 

Dobrá věc na platformě Uniswap je, že můžete Ethereum snadno vyměnit za jakýkoli token ERC-20. Tato výměna probíhá decentralizovaným způsobem. Nejste ve styku s žádnou společností, není do ní zapojena žádná společnost KYC 

Výměna a neexistuje žádný zprostředkovatel usnadňující tyto transakce. 

Centralizované platformy drží vaše peníze a účtují vám za držení vašich peněz, ale platforma Uniswap je opačná. Uniswap je decentralizovaná burza, kde máte vždy úplnou kontrolu nad svými penězi. Jakmile zahájíte transakci, okamžitě vezme peníze z vaší peněženky a vrátí je zpět v jiném formátu. Takto je zajištěno, že nedojde k žádné cenzuře. 

Úroda zemědělství na Uniswap

Výnosové zemědělství vám umožňuje vydělat více peněz na vašich kryptoměnách. K tomu musíte být poskytovatelem likvidity. Uniswap vám umožní stát se poskytovatelem likvidity. 

Uniswap Poplatky


Souběžně s registrací na platformě, sdílíte 0,3% transakčních poplatků ve fondech. Pokud tedy poskytnete například 40% likviditu fondu likvidity, získáte 40% transakčního poplatku.

Můžete však sledovat, kolik vyděláte. Chcete-li to provést, jednoduše vytvořte účet tady

Sledování vašich výdělků je stejně snadné jako následující: 

1. Přihlaste se na webovou stránku Uniswap a zadejte zobrazenou adresu. 

uniswap

2. Klikněte na „Analyzovat ROI“, aby systém zpracoval vaši likviditní pozici a zobrazil je na souhrnné tabulce.

uniswap

3. Pokračujte kliknutím na adresu a uvidíte ROI a další KPI.

uniswap

Jak funguje Uniswap Liquidity Pool

Půjdeme dále, abychom vysvětlili funkčnost fondu Uniswap Liquidity. Fondy likvidity jsou agregací tokenů v inteligentních kontraktech. V tomto fondu likvidity je dostatek tokenů ERC-20, které můžete vyměnit, odeslat a seskupit s jiným. Je pozoruhodné, že Ethereum slouží jako kanál. 

Uniswap Liquidity PoolUniswap Liquidity Pool pracuje | Zdroj: Uniswap

To znamená, že fond obsahuje vysoký počet etherea a dalších tokenů ERC-20 na burze Uniswap. Proto můžete vytvořit nový výměnný pár v novém fondu likvidity pro libovolný token podle vašeho výběru. Současně je zcela otevřený všem.

Například, můžete být součástí Pool likvidity ETH / DAI. Budete muset vytvořit stejnou hodnotu Ethereum a tokenu ERC-20, se kterými se chcete zúčastnit. Pokud se chci připojit k ETH / DAI na fondech Uniswap Liquidity, musíte mít přesné množství DAI i Ethereum současně. Proto, když někdo přijde a rozhodne se obchodovat DAI s Ethereem na Uniswap, vaše likvidita bude nahrána. 

Můžete však mít nestálá ztráta. K tomu dochází, když se vaše peníze nakloní směrem k Ethereum nebo DAI. Nestálost mezitím závisí na obchodu, který se v té době musí uskutečnit. 

Pokud někdo chce obchodovat s Ethereem výměnou za DAI, může se vaše likvidita DAI zmenšit, zatímco likvidita Ethereum vzroste. Pokud váš DAI poklesne o dolar, mělo by vaše ethereum vzrůst o stejnou marži. Tímto způsobem funguje Uniswap Liquidity Pool. 

Přečtěte si také: Top 10 fondů likvidity DeFi

Jak se daří výdělku na Uniswap V2

Na burzovní platformě uvidíte „klikatelná“ tlačítka, jako je Swap, Send a Pool. „Pool“ je místo, kde můžete buď přidat likviditu, odstranit likviditu, nebo vytvořit svůj směnný pár. Uniswap je navržen tak, abyste mohli přidávat nebo odebírat fond likvidity na platformě. Vysvětlíme vám, jak můžete tyto úkoly provádět, aniž byste narazili na jakékoli potíže.

uniswap

Na burzovní platformě uvidíte „klikatelná“ tlačítka, jako je Swap, Send a Pool. „Pool“ je místo, kde můžete buď přidat likviditu, odstranit likviditu, nebo vytvořit svůj směnný pár. Uniswap je navržen tak, abyste mohli přidávat nebo odebírat fond likvidity na platformě. Vysvětlíme vám, jak můžete tyto úkoly provádět, aniž byste narazili na jakékoli potíže.

Jak vytvořit fond likvidity na Uniswap V2

Vytvoření fondu likvidity je podobné vytvoření vlastní burzy. To vám umožní ovládat své žetony. Tady jsou kroky, jak vytvořit fond: 

1. Začněte návštěvou webová stránka.

2. Když se zobrazí vyskakovací okno Metamask Notification, klikněte na tlačítko Potvrdit a připojte Uniswap k vašemu účtu.

3. Klikněte na kartu Pool. 

eth

4. Projděte rozbalovací nabídku a vyberte možnost „Vytvořit Exchange“. To by mohlo znamenat vytvoření výměny.

5. Zkopírujte adresu smlouvy svého tokenu (například z Etherscan). 

6. Vložte adresu do pole Token Address a vyberte ji z rozevíracího seznamu. 

7. Klikněte na tlačítko „join pool“. 

8. Zobrazí se vyskakovací okno Oznámení metamasky, klikněte na tlačítko Potvrdit

Jak přidat likviditu do skupiny Uniswap Liquidity Pool

Před přidáním fondu likvidity jsou níže uvedené kroky. Více tedy existují základní požadavky; MetaMask nebo jiné peněženky a tokeny Web3. Souběžně můžete najít kroky zde; 

1. Jediné, co musíte udělat, je přihlásit se na stránky Uniswap (https://uniswap.exchange). Po dokončení klikněte na „Připojit se k fondu“ a přejděte do rozhraní pro přidání likvidity.

uniswap

2. Vyhledejte bazény. Můžete například upřednostnit TEND, KIMCHI, Dai nebo jakýkoli jiný fond.

Uniswap ROI

3. Poté můžete kliknout na „přidat likviditu“ umístěnou na levé straně těsně nad vkladovým polem. Uniswap vám ukáže zůstatek nalezený ve vašich připojených peněženkách (Eth a další tokeny ERC-20). Uvidíte také směnný kurz a podíl fondu likvidity. 

uniswap

4. Jakmile zadáte hodnotu ETH nebo DAI, Uniswap automaticky vyplní správné množství ostatních aktiv v závislosti na aktuálním směnném kurzu. 

5. Kliknutím na podrobnosti transakce zobrazíte další informace, například počet tokenů likvidity, které budete razit. Podrobnosti také přijdou s hodnotou tokenů, které chcete razit. 

6. Nyní kliknete na modré tlačítko „přidat likviditu“. Pro ty z vás, kteří používají peněženku MetaMask, můžete upravit plyn a poté kliknout na „potvrdit“. Přiložený obrázek ukazuje počet Dai tokenů. 

uniswap

7. Jakmile je transakce potvrzena v řetězci Ethereumblock, máte hotovo. Uvidíte aktualizované zůstatky ETH a DAI a váš podíl na celkovém fondu likvidity obchodního páru. 

uniswap

Jak odstranit likviditu ve fondu likvidity Uniswap

odstranit likviditu

Před odstraněním likvidity na Uniswap klikněte na „pool“ a poté na dvojici, kterou jste také poskytli

 1. Na rozhraní DEX klikněte na „Odebrat likviditu“
 2. Vyberte částku likvidity, kterou chcete odebrat z fondů Uniswap Liquidity
 3. Potvrďte odebrání
 4. Potvrďte transakci
 5. Pokračujte konečným potvrzením

Závěr

Doufáme, že vám tento průvodce velmi pomůže a pomůže vám rozhodnout, zda jsou pro vás fondy Uniswap Liquidity vhodné. Můžete se rozhodnout vyzkoušet to s malým množstvím, jak chcete; je to všechno vaše volba. 

Časté dotazy

Co jsou to fondy likvidity?

Jsou to skupiny tokenů uzamčených v inteligentní smlouvě, která usnadňuje likviditu. Funkcí fondů likvidity je obvykle umožnit obchodníkům obchodovat se svými digitálními aktivy a zároveň získávat odměny ze svých aktiv. 

Co je Uniswap V2?

Uniswap V2 je iterace a vylepšení Uniswap V1. zahrnuje následující funkci; 

 • Páry ERC20 / ERC20
 • Cena věštci
 • Flash Swaps
 • Architektura jádra / pomocníka
 • Technická vylepšení
 • Cesta k udržitelnosti
 • Testnet a Detaily spuštění

Rozdíl mezi Uniswap V2 a V1?

Uniswap V2 je prostě vylepšení verze V1. zatímco Uniswap V1 je postaven na Ethereum blockchainu, V2 je samostatný blockchain. 

Uniswap V1 vyžaduje, aby poskytovatelé likvidity uložili ekvivalentní hodnotu v ETH za každý token, který přidají do fondu. vzhledem k tomu, že Unswap V2 implementuje likviditní vklady ERC-20 / ERC-20.

Jak vydělat peníze pomocí fondů Uniswap?

Můžete si vydělat peníze jako poskytovatel likvidity na Uniswap. Například za tajuplnou likviditu, kterou poskytnete, získáte 0,3% z poolu. 

Jak vypočítáte likviditu fondu?

Použití X * Y = K. k určení likvidity fondu. X, Y a K představuje hodnotu ETH, tokenu ERC-20 a Konstanty. Výše uvedená rovnice představuje poptávku a nabídku tokenu ETH / ERC-20 a používá ji k vyrovnání ceny sdruženého tokenu. 

Jak najít nejziskovější fond?

U výnosnějších fondů zvažte svazky, návratnost investic do fondu atd. Chcete-li to udělat, zkontrolujte tady

Jaká jsou rizika likvidity?

 • Ztráta ze snížení hodnoty,
 • poplatky a
 • možné chyby inteligentní smlouvy. 

Laskavě sdílejte své dotazy a příspěvky pomocí níže uvedeného pole pro komentář. 

Přečtěte si také:

 • Top 10 platforem pro půjčování DeFi v roce 2020
 • DeFi Flash Loan vysvětlil – krypto půjčky bez zajištění

Zřeknutí se odpovědnosti Prezentovaný obsah může zahrnovat osobní názor autora a podléhá tržním podmínkám. Před investováním do kryptoměn si proveďte průzkum trhu. Autor nebo publikace nenese žádnou odpovědnost za vaše osobní finanční ztráty.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map