Pokud se chcete naučit analyzovat kryptoměnu, musíte se seznámit s několika nástroji. Tyto nástroje vám pomohou pochopit pozici trhu a vytvořit skvělé předpovědi. Jedna věc, kterou musíte pochopit, je, že kryptotrh je vysoce volatilní, a pokud musíte věci napravit, musíte pochopit fungování trhu a to zahrnuje i provádění technické analýzy kryptoměny.

Pokud jste na trhu kryptoměn nováčkem nebo hledáte služby spojené s kryptoměnou, můžete být ohromeni grafy, grafy a informacemi o různých kryptoměnách, ale jakmile pochopíte kryptotechnickou analýzu a fungování trhu, celý kryptosystém bude jednodušší a bude dávat smysl. Tato příručka vás má seznámit, abyste lépe porozuměli různým online cenovým grafům, cenovým předpovědím a tržní předpovědi různých kryptoměn. Než se ponoříme dále do světa kryptoměny technické analýzy, pojďme lépe porozumět pojmu „technická analýza“.

Co je to technická analýza?

Mnoho odborníků na kryptoměny popsalo technickou analýzu jako proces využití dat z reálného světa získaných z kryptotrhu nebo jiných špičkových zdrojů a jejich vykreslení k předpovědi budoucího výsledku. Taková analýza vám umožní předvídat, kdy trh půjde nahoru nebo dolů. Proto budete mít šanci nakupovat, když je tržní cena nízká, a prodat, jakmile se cena zvýší. 

Několik autorů psalo o nejlepším způsobu, jak analyzovat trh s ohledem na skvělé výsledky, ale faktem je, že termín „analýza“ je dovednost, kterou je třeba se naučit prostřednictvím testování, tras a chyb, dokud ji nakonec nespravíte. Schopnost porozumět viditelným prvkům v grafu a pochopit, jak mohou ovlivnit cenu kryptoměny, vás činí dobrý kryptoobchodník i když stále existuje prostor pro růst.

Co je to svícen a jak to funguje?

Pokud chcete analyzovat kryptotrh jako spisovatel, jednou z prvních technických analýz, se kterými se možná budete muset potýkat v cenovém grafu, je svícen. To popisuje objekty obdélníkového tvaru (zelené nebo červené) v cenovém grafu. 

Obdélník označuje mezeru mezi počáteční a závěrečnou rovnováhou konkrétní mince. Pokud hledáte cenu mince po dobu 24 hodin, pak bude svícen označovat rozdíl mezi otevírací cenou v dolní části a zavírací cenou v horní části daného dne. Načervenalý svícen označuje ztrátu, zatímco zelený svícen označuje zisk nebo zisk za dané období.

Objem prodeje

Toto je další metrika, kterou uvidíte při zkoumání cenového grafu. Pokud se učíte obchodování s kryptoměnou, které vám umožní zdokonalit své dovednosti psaní v této oblasti, je nutné dobře porozumět tomu, jak svazek funguje. To je také důležité, když hledáte službu obchodování s kryptoměnami na internetu. Doslovný objem prodeje konkrétní mince za určité období (den, týden, měsíc) najdete v dolní části cenového grafu, často zobrazovaného jako sloupec. Pokud chcete přednést projev na konkrétní kryptoměně a prodiskutovat její vyhlídky, je dobré zdůraznit objem prodeje. Můžete však zvážit hledání spisovatele na a služba psaní řeči online abychom vám pomohli se zdroji, které potřebujete. Protože někdy musíte požádat o pomoc, spíše než dělat všechno sami.

Klouzavé průměry

Objem prodeje a trend svícen nejsou jediné informace, které potřebujete k předpovědi pohybu cenového grafu konkrétní mince. Musíte zvážit pohyb cen po dlouhou dobu, například dny nebo týdny. Je velmi důležité, abyste měli k dispozici ten správný čas na nákup nebo prodej. Toto je klouzavý průměr. Při zkoumání cenového grafu existují dva typy klouzavých průměrů: jednoduchý klouzavý průměr (SMA) a exponenciální klouzavý průměr (EMA).

  • Jednoduchý klouzavý průměr (SMA)

SMA označuje průměrnou závěrečnou cenu mince za určité období. Za sedm dní je průměrem SMA z předchozích šesti dnů plus ten den děleno sedmi. Protože se nový konečný zůstatek přidává pro každý den, starší konečný zůstatek za předchozí dny se ruší. Proto je důvod častého pohybu čáry po grafu nahoru a dolů. Mnozí považují SMA za nejlepší indikátor klouzavého průměru.

  • Exponenciální klouzavý průměr (EMA)

EMA je mírně komplikovaná než SMA, která sleduje vlastní vzor. Na typickém sedmidenním příkladu nezachází EMA s konečným zůstatkem stejně jako s SMA. Váží předchozí dny na základě toho, jak blízko byly z hlediska ceny aktuálnímu dni. Proto přisuzuje předchozím dnům větší váhu než jiným dnům. Vzhledem k klesající důležitosti, kterou přikládá dnešním dnům, je proto reakčnější, což je nejlepší pro volatilní povahu kryptotrhu.

Jak vám tedy může klouzavý průměr pomoci pochopit krypto technická analýza? Ukazuje úroveň odolnosti proti prodeji nebo nákupu v konkrétním cenovém bodě. Pokud překročí klouzavý průměr, znamená to, že trh bude býčí a měli byste hledat příležitosti k prodeji. Ale když závěrečná cena neprojde klouzavým průměrem, znamená to, že existuje odpor, proto důvod, proč prodává více lidí.

  • Analýza trendu

S výše uvedenými informacemi jste nyní připraveni analyzovat cenový graf konkrétní mince. Po úspěšné analýze trendu byste měli vědět, jaký je správný čas na nákup (nahoře) a kdy na prodej, abyste dosáhli nějakého zisku (dole). 

Informace uvedené v tomto článku vám poskytnou dobrý náskok, pokud se chcete naučit analyzovat kryptoměnu pro začátečníka.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me