Je kryptoměna Facebooku ‚váhy ‘budoucností?

Váhy dokonce ani neuvolnily, ale už jsou zaseknuty ve spleti předpisů, pochybností a skepticismu od spousty komunit včetně vlád, bank a vůdců kryptoměny. V době, kdy veřejnost drží rozmazané obrysy o kryptoměně, váhy jen přidaly ke zmatku regulačních orgánů a masy.

V takových dobách je jednou z prominentních otázek „Je Libra budoucnost?“.

Než přistoupíme k zodpovězení otázky, pojďme zjistit, co jsou Váhy a co uvádí jejich whitepaper.

Některé časté dotazy týkající se Facebooku Váh

Co jsou Váhy?

Facebook vytvořil vlastní kryptoměnu bez hranic postavenou na vlastním blockchainu známém jako Váhy blockchain. Aby společnost Facebook ocenila minci, vytvořila rezervu Váh. U každého vytvořeného Váhu bude jako zástava sloužit sbírka měn a dalších aktiv. Tento proces má vytvořit důvěru v jeho vnitřní hodnotu.

Přečtěte si také: GlobalCoin a Project Libra na Facebooku: vysvětleno v kostce

Co potřebujete, abyste mohli začít?

Od této chvíle nemůžete dělat nic. Facebook vydal pouze whitepaper (plán popisující celou činnost jeho mince). Po vydání budete muset použít Calibru, peněženku založenou na Váhách, kterou také vytvořil Facebook. Můžete vyměnit fiat měny výměnou za Váhy na Calibře. K registraci budete potřebovat státem vydaný průkaz totožnosti. Tento krok pomůže bojovat proti podvodům a zajistí, aby uživatelé byli skuteční.

Kde budete moci použít Calibra?

Facebook vyvinul samostatnou aplikaci, kterou lze stáhnout v App Store a Google Play. Jelikož se jedná o Facebook, bude mít také integraci do WhatsApp a Messenger. Posílání peněz bude opravdu stejně snadné jako odeslání fotografie.

K čemu můžete Calibru použít?

Calibru má používat každý pro téměř každou možnou transakci. Peníze lze mezi lidmi po celém světě převádět kdykoli, téměř okamžitě. Vzhledem k tomu, že Váhy nekolísají jako jiné kryptoměny, je bezpečné je použít jako úložiště hodnoty. Na Calibře lze snadno provádět každodenní transakce.

Bude Calibra účtovat méně?

Libra si klade za cíl snížit nebo snížit transakční poplatky, takže to bude poměrně nízké a transparentní i při mezinárodním převodu peněz.


Je Calibra k dispozici ve vaší zemi? Ve kterých zemích je Calibra k dispozici?

Váhy se snaží ze všech sil zpřístupnit téměř každému, kdekoli na světě. Konkrétní podrobnosti o zemích stále nejsou k dispozici, ale lze očekávat, že se bude týkat většiny zemí.

Také byste si mohli přečíst toto: Indie: Spuštění Libra Facebooku by mohlo být omezeno kvůli politickým zájmům RBI

Můžete použít místní měnu v Calibře?

Calibra je vytvořena pro Libra, to znamená, že každá transakce provedená pomocí Calibra je ve Váhu. Můžete však převést místní měnu na Váhy a doplnit si peněženku. Navíc můžete Libry kdykoli převést na místní měnu. Směnný kurz uvidíte také při doplňování nebo výběru peněženky.

Jak bude Facebook bránit podvodům?

Jak bylo uvedeno výše, všichni uživatelé budou ověřeni pomocí státem vydaného ID. To výrazně snižuje míru falešných účtů na Calibře. Dvoufaktorová autentizace dále zpřísní zabezpečení. Informace o účtu Facebook a WhatsApp také pomohou ověřit totožnost. Calibra bude také mít v aplikaci zabudovaný reporting a specializovaný zákaznický servis. Pokud k podvodu stále dochází, dostanete plnou náhradu.

Mohlo by se Vám také líbit: Bitcoin stále králí, protože 98% Američanů nejeví o Libra žádný zájem

Můžete stále používat Calibru, pokud nemáte účet na Facebooku, WhatsApp nebo Messenger?

Ano. Samostatná aplikace umožní uživatelům, kteří nemají účet na Facebooku, WhatsApp nebo Messenger, aby se na něm zaregistrovali.

Jaký je vztah mezi Calibrou a Facebookem?

Calibra je nová vertikální část společnosti Facebook Inc, je dceřinou společností společnosti Facebook. Pamatujte, že Calibra funguje nezávisle.

Mohou podniky používat Calibru?

V první verzi aplikace Calibra budou podporovány platby peer-to-peer. Malí obchodníci mohou k přijímání plateb ve Váhu používat malé funkce, jako jsou QR kódy. V průběhu času bude pro podniky zavedeno mnoho nových dalších funkcí.

Váhy Whitepaper v ořechové skořápce

Libra je kryptoměna bez hranic založená na blockchainové technologii Libra. Sdružení Váh se o Libry plně postará. Mince je zcela zajištěna rezervou Váh a drží pouze hodnotu ekvivalentní hodnotě v rezervě. Rezerva je soubor měn a dalších aktiv, která budou sloužit jako kolaterál.

Systém peer to peer je soukromý přípustný blockchain, který je konstruován s nadějí, že se nakonec stane veřejně decentralizovanou. K vytvoření tohoto hlavního plánu byl použit nový programovací jazyk s názvem „Přesunout“. Od technických specifikací používá konsenzuální algoritmus z VMWare známý jako HotStuff. Zanedbal důkaz práce, protože je pomalý a v budoucnu by bránil myšlence růstu.

V současné době je kolem 28 partnerů. V době uvedení na trh má Facebook v úmyslu mít alespoň 100 partnerů. Nedávné zprávy uvádějí, že hlavní hráči jako Uber, Mastercard a Visa investovali 10 milionů dolarů a můžeme očekávat stejný poplatek pro partnerství s Librou.

Pokud jde o otázku decentralizace, společnost Facebook učinila z Libry samostatnou dceřinou společnost. Sdružení Libra, které se nachází ve švýcarské Ženevě, bude fungovat zcela nezávisle. Každé rozhodnutí učiněné v rámci sdružení Váh bude navíc vycházet z počtu hlasů členů, což dává každému akcionáři nejmenší moc.

Sdružení Váh je nedílnou součástí Váh, protože bude odpovědné za jeho provoz. Od těžby mincí až po řešení dotazů bude vše pod jeho kontrolou.

Z důvodu zabezpečení a prevence podvodů bude Facebook vyžadovat pro registraci doklad vydaný vládou a umožňující dvoufaktorové ověřování (úleva pro uživatele FaceID). Blockchain je již zabezpečená síť.

Je Váhou budoucnost?

Libra je ambiciózní projekt sdružení Váh. Abychom zjistili, zda je to budoucnost, musíme se podívat na to, jak se srovnává se stávající technologií. Váhy se nabízejí jako globální digitální měna a jsou v přímé konkurenci bankám.

Podívejme se, jak je to ve srovnání s většinou stávajících kryptoměn.

 • Klíčové rozdíly mezi Váhami a bitcoiny
Parametr VÁHY BITCOIN
Použití Stabilní prostředek směny. Stejné jako Libra, ale lze jej použít jako investici a uchování hodnoty.
Volatilita Nízký Vysoký. Náchylný k cenovým výkyvům.
Blockchain Libra Network. Povoleno. Bitcoin. Veřejné a bez povolení.
Propustnost 1 000 TPS (nárokováno) 3,87 TPS (nejvyšší hodnota, od února 2019)
Latence 10 sekund (nárokováno) 8 minut (průměr)
Konsenzuální algoritmus Modifikovaný BFT (Byzantine Fault Tolerance).  PoW – Důkaz práce.

Relativně pomalejší.

Programovací jazyk Přesunout – vytvořeno Facebookem C++
 • Klíčové rozdíly mezi Váhami a XRP
Parametr VÁHY XRP
Použití Stabilní prostředek směny. Stejné jako Váhy. Navíc lze použít jako investici. Primárně určeno k rychlejšímu provádění globálních transakcí.
Volatilita Nízký Vysoký. Náchylný k cenovým výkyvům.
Blockchain Libra Network. Povoleno. RippleNet. Částečné povolení.
Propustnost 1 000 TPS (nárokováno) 1 000 TPS
Latence 10 sekund (nárokováno) 3,5 sekundy (průměr)
Konsenzuální algoritmus Modifikovaný BFT (Byzantine Fault Tolerance).  RPCA (konsenzuální algoritmus zvlnění protokolu) 
Programovací jazyk Přesunout – vytvořeno Facebookem C++
 • Klíčové rozdíly mezi Váhami a Ethereem
Parametr VÁHY ETHEREUM
Použití Stabilní prostředek směny. Stejné jako Váhy. Navíc lze použít jako investici a pro decentralizované aplikace.
Volatilita Nízký Vysoký. Náchylný k cenovým výkyvům.
Blockchain Libra Network. Povoleno. Ethereum. Veřejné a bez povolení.
Propustnost 1 000 TPS (nárokováno) 15-20 TPS
Latence 10 sekund (nárokováno) 15 sekund (průměr)
Konsenzuální algoritmus Modifikovaný BFT (Byzantine Fault Tolerance).  PoW (doklad o práci) 
Programovací jazyk Přesunout – vytvořeno Facebookem Pevnost.

Jak vidíme, Libra přebírá některé kryptoměny z hlediska technických aspektů. Nemůžeme určit jeho srovnání se všemi kryptoměnami, protože je jich více než 2 000.

Tromfem Libra je obrovská uživatelská základna Facebooku, která má 2,4 miliardy lidí měsíčně. Podle Jamesona Loppa „Libra coin není hrozbou pro bitcoiny. Pokud vůbec, pomůže to spoustě lidí udělat jeden logický krok blíže finále. “ Sdílel tento mem spolu s tweetem.

Váhy však uvízly ve spleti předpisů různých vlád. Takto reagovala každá vláda na spuštění Váh.

SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ

 • 18. června 2019: Zástupkyně Maxine Watersová, předsedkyně výboru pro finanční služby, svolala Facebook, aby zastavil veškerý pokračující vývoj Váh, dokud zcela nevyhodnotí Libru a Calibru a nebudou diskutovat o možných rizicích. Facebook neodpověděl okamžitě.
 • 2. července 2019: Kongresový výbor USA oficiálně zaslal dopisy Markovi Zuckerbergovi, generálnímu řediteli Facebooku, Sheryl Sandbergové, provozní ředitelce Facebooku, a Davidu Marcusovi, generálnímu řediteli Libra. Žádají moratorium na Váhy.

SPOJENÉ KRÁLOVSTVÍ

 • 18. června 2019: Iniciativa plateb kryptoměnou společnosti Facebook by mohla podléhat „nejvyšším standardům“ v globální regulaci, uvedl Mark Carney, guvernér Bank of England.
 • 25. června 2019: Ministerstvo financí Spojeného království ve spolupráci s Bank of England a dalšími významnými britskými finančními regulačními orgány používají synergické názory k prozkoumání nově odhaleného projektu kryptoměny Facebooku, Libra.
 • 1. července 2019: Právník Spojeného království „Dan Neidle“ zkoumal daňový problém, který by Libra mohla britským uživatelům uvalit. To by byla překážka masové adopce.

FRANCIE

 • 18. června 2019: Francouzský ministr financí Bruno Le Maire, který podporuje snahy o blockchain ve Francii, vyzval k regulaci váhy. Vyslovil obavy ohledně bezpečnosti, financování terorismu a soukromí.

INDIE

 • Zpráva časopisu Economic Times naznačuje, že Libra nemusí být v Indii k dispozici. Zpráva vychází z údajného indického plánu zákazu kryptoměn.

ČÍNA

 • Čína se svými přísnými regulačními politikami možná nikdy nedovolí váhy.

INDONÉSIE

 • Indonéská centrální banka projevila znepokojení tím, že požádala Facebook, aby znovu přezkoumal svůj plán Váh.

ZEMĚ G7 (Francie, Německo, Itálie, Japonsko, Spojené království, Spojené státy a Kanada.)

 • Země G7 se shromáždily, aby vytvořily pracovní skupinu k přezkoumání Váh. G7 zahrnuje přední světové ekonomiky Francie, Německo, Itálie, Japonsko, Spojené království, USA a Kanadu.

JAPONSKO

 • Zástupce guvernéra Bank of Japan Masayoshi Amamiya varuje během rozhovoru s agenturou Reuters Váhy, aby dodržovaly předpisy týkající se praní peněz a řízení rizik. Řekl: „Pokud jde o váhy, musíme si uvědomit, že potenciální globální uživatelská základna může být obrovská.“

SINGAPUR

 • Singapurská centrální banka, Singapurský měnový úřad, požaduje více informací o Váhách, jak bylo oznámeno 27. června 2019.

RUSKO

 • “Nikdo nezavede zákaz.” Velké množství podniků se ptá, kdy bude konečně možné legálně provést ICO [počáteční nabídka mincí] transparentně. To bude určitě regulováno, povoleno, a to je asi tak všechno, “řekl Moiseev, náměstek ministra financí. Dodal: „Používání kryptoměn k placení za zboží a služby bude v Rusku vždy zakázáno.“ Facebook Libra dostane stejné zacházení.

SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ

Americký Kongres rozeslal dopisy představitelům Váh.

SPOJENÉ KRÁLOVSTVÍ

Váhy budou čelit nejvyšším předpisům.

FRANCIE

Zvýšené obavy ohledně praní peněz, financování terorismu a soukromí.

INDIE

Economic Times tvrdí, že Váhy nemusí přijít.

ČÍNA

Přísné zásady kryptoměny nemusí váhy umožňovat.

ZEMĚ G7 (Francie, Německo, Itálie, Japonsko, Spojené království, Spojené státy a Kanada.)

Vytvořte pracovní skupinu

JAPONSKO

Varuje Váhy, aby dodržovaly předpisy o praní peněz a řízení rizik.

SINGAPUR

Chce více informací

RUSKO

Zacházejte s ní jako s jakoukoli cizí měnou. Nezákonné platit za služby prostřednictvím kryptoměny.

S tolika jurisdikcemi, které berou Libru, se zdá být pro Libru docela těžké se snadno dostat z webu předpisů. Další otázkou je, zda se Váhy dostanou na denní světlo? Nikdo nezná správnou odpověď. Musíme počkat a uvidíme, jak se to bude vyvíjet.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map